مخبر - 1397/11/21 - مصطفی کواکبیان : . . دکتر کواکبیان در اردوی جهاد اکبر دانشجویان مستقل در مشهد؛ . INSTEX گام حداقلی اروپایی ها به نفع ایران است . . دکتر مصطفی کواکبیان، نماینده تهران د...
 
مصطفی کواکبیان
1397/11/21 - 12:46

. .

دکتر کواکبیان در اردوی جهاد اکبر دانشجویان مستقل در مشهد؛
.
‏INSTEX گام حداقلی اروپایی ها به نفع ایران است .
.
دکتر مصطفی #کواکبیان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در اردوی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در مورد شرایط فعلی و راه حل های کشور گفت: ما در شرایط سخت اقتصادی به سر می بریم و وضعیت مطلوبی نیز وجود ندارد.
.
او در ادامه گفت: همانطور که مقام معظم رهبری گفتند ما باید از مبانی اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم، اقتصاد مقاومتی دارای بخش های متعددی است که در اینجا به بر سه بخش آن تاکید می کنم. بخش اول تاکید بر حمایت از تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی است که شعار امسال نیز همین بود. باید در پایان سال پیرامون اقتصاد مقاومتی ارزیابی کنیم که چه میزان به این سمت اقتصاد مقاومتی فارغ از پلاکاردهای زیبا حرکت کرده ایم، پایین آمدن ارزش پول ملی بزرگترین ضربه به این شعار و بزرگترین مقابله با تولید داخلی بود. البته تصور برخی از اقتصاد مقاومتی این است که باید در مقابل همه دنیا بایستند،  در صورتی که اقتصاد مقاومتی به این معناست که در حین تعامل با دنیا برای کالای داخلی ارجحیت قائل شویم.
.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: بخش دوم این است که ما در جهت معیشت مردم و رفاه مردم و بهبود وضعیت عمومی مردم باید برنامه و اندیشه داشته باشیم، برای مثال پیرامون بودجه امسال گفتم چه اشکالی دارد یکی یا دو پروژه را جلو نرویم و به جای آن معیشت و رفاه مردم را مورد توجه قرار بدهیم و افراد ضعیف جامعه هم بتوانند زندگی عادی خودشان را جلو ببرند.
.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در جمع گفت: مبارزه با فساد و انجام شفافیت هم بخش سوم را تشکیل می دهد، پیرامون این موضوع لوایح FATF  مطرح می شود، مفهوم این لوایح این نیست که وضعیت های حساب مالی را به خارجی ها بدهیم. مسئله این است که بر اساس FATF  طی روندی با کشورهای عضو تبادل داشته باشیم، نه آن که حساب های ما به صورت آنلاین مورد بررسی آنها قرار بگیرد. کشورها برای دستیابی به اطلاعات باید از ما درخواست کنند و در صورتی که ما بخواهیم به آنها اطلاعاتی می دهیم.
.
ما پیرامون شفافیت راهی طولانی در پیش داریم و لایحه اعاده اموال نامشروع طرح بسیار خوبی در این مورد است که می توان در مقابل فساد ایستاد، در واقع طی این لایحه ما با کسی تعارف نخواهیم داشت و اگر این لایحه به سرانجام برسد گام مهمی برای برای مقابله با فساد است.
.
متن کامل را در وبسایت دکتر کواکبیان بخوانید👇🏻
.
DRKV.ir

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.