مخبر - 1397/08/13 - روزنامه 19 دی : سرمقاله روزنامه 19دی شماره دوشنبه 14آبان سخنگویانی که حرف نزنند بهتر است مرتضی د استانی Qom19dey gmail.com امروز عموم مردم می دانند که تمام هدف آمریکا...
 
روزنامه 19 دی
1397/08/13 - 22:16

سرمقاله روزنامه 19دی شماره دوشنبه 14آبان
سخنگویانی که حرف نزنند بهتر است
مرتضی د استانی
Qom19dey@gmail.com
امروز عموم مردم می دانند که تمام هدف آمریکا از تهدید ها و تحریم ها، ایجاد جنگ روانی در داخل کشور برای اخلال بیشتر در اقتصاد و مناسبات سیاسی و اجتماعی است.بنابراین در چنین شرایطی هر اقدامی که باعث به وجود آمدن و یا تشدید نگرانی و اضطراب در جامعه شود و به جامعه چنین القاء کند که اوضاع از این هم بدتر خواهد شد، عملاً بازی کردن در زمین دشمن و کمک به تحقق اهداف شوم آمریکا است.
البته وظیفه مهم شورای نگهبان است که نظرات خود را نسبت به مصوبات مجلس ابراز کند و مجلس هم راه های مختلفی برای پذیرش و یا رد آنها دارد ولی در کنار این وظیفه، نمی شود از کنار یک وظیفه مهم تر عبور کرد و آن این است که عقلانیت و احساس مسئولیت در قبال نظام و کشور ایجاب می کند هر تصمیمی که می تواند مردم را نگران کند باید انتشار آن با حفظ مصالح نظام و جامعه مدیریت شود.
دولت ترامپ بعد از خروج از برجام یک جنگ تمام عیار روانی را برای ایجاد التهاب در بازار و اقتصاد کشور با هدف گزاری روز 13 آبان آغاز کرده بود، ولی خوشبختانه با شروع تحریم ها ، بازار واکنشی به آن نشان نداد و قیمت ها نه تنها تفاوتی نکردندبلکه امید به کاهش قیمت ها در بازار نیز جوانه زد ولی اعلام رد شدن مصوبه CFT همزمان با 13 آبان، باعث ایجاد نگرانی و التهاب در بازار شد.قیمت سکه و طلا افزایش یافت و شاخص بورس کاهش پیدا کرد.
اعلام همزمانی رد مصوبه مذکور توسط شورای نگهبان با شروع تحریم ها، بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشته و واکنش های زیادی را برانگیخت تا جایی که سخنگوی شورای نگهبان درباره علت همزمانی بازگو کردن رد مصوبه CFT و روز 13 آبان ناچار به توضیح شد و گفت: اتفاق خاص نبود. روز گذشته مشاهده کردم برخی دوستان گفتند چرا شورای نگهبان نظر خود را درباره CFT نداده و مهلت 20 روزه اش پایان یافته است. بر همین اساس اعلام کردم که این کار در موعد مقرر انجام شده است.
توضیحات آقای کدخدایی در حالی است که ایشان بهتر می دانند که پیش از این، انتشار خبررد لایحه FATF در مجمع تشخیص مصلحت و انتشار خبر احتمال رد آن در شورای نگهبان باعث ایجاد التهاب در بازار و افزایش قیمت ها شده بود. بنابراین کاری که ایشان در واکنش منفعلانه به یک خبر انجام دادند، نشان می دهد که بعضی سخنگو ها حرف نزنند بیشتر به صلاح جامعه است.

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.