مخبر - 1397/08/02 - ضرورت تشکیل شورای گفتگوی دولت با بخش تعاون و صنوف

ضرورت تشکیل شورای گفتگوی دولت با بخش تعاون و صنوف
فصل اقتصاد - وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: برای مردمی کردن اقتصاد، چاره ای نداریم جز اینکه سیاست های اصل 44 قانون اساسی را به درستی اجرا کنیم تا در کنار آن زمینه مردمی کردن اقتصاد نیز فراهم شود که اگر این مقوله را حل کنیم حتی در مدیریت سهام عدالت تعقل ایجاد خواهد شد.
ضرورت تشکیل شورای گفتگوی دولت با بخش تعاون و صنوف


فرهاد دژپسند وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی در نشست هم اندیشی و تبیین دیدگاه ها و نظرات وزرای پیشنهادی دولت که در اتاق تعاون ایران برگزار شد، اظهار کرد: ما در خصوص اصل 44 بحث مفصلی داشتیم که بخش تعاون جزو بخش خصوصی قرار بگیرد و نیازی ندارد که قوانین دیگری را برای آن در نظر بگیریم اما با بحث مفصل در این زمینه و جمع بندی هایی که با حضور مقام معظم رهبری انجام شد، بنا بر این شد که به صورت جداگانه مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: ما همکاری جدی در گسترش شرکت های بخش خصوصی را در برنامه پیشنهادی لحاظ کرده ایم که برای برون رفت از مشکلات کنونی به اختیار گرفتن این شرکت ها الزامی است. سیاست های اقتصاد مقاومتی که ابلاغ شد که بکارگیری این شرکت ها و توده ای سازی شدن سهام داری از اصول این سیاست ها است.
دژپسند در ادامه تصریح کرد: ما باید بخش غیر دولتی را به عنوان مکمل در فرایند رشد و توسعه قرار دهیم و تعاونی ها نباید به تعاونی مصرف و مسکن محدود شوند. بلکه بخش تعاون مدلی برای جمع آوری عوامل تولید است. انتقال وظیفه دولت به صنوف به سازماندهی و ساختار نیازدارد و این انتقال باید تسریع شود.
وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی گفت: اقتصاد ایران اگر بخواهد از دولتی بودن خارج شود در کنار بخش خصوصی به دوبال دیگر یعنی تعاونی ها و اصناف نیاز دارد اما این دو بال می توانند روندی را شکل دهند که تجهیز منابع را برای رشد اقتصادی فراهم کنند. ما در این شرایط برای مردمی کردن اقتصاد، چاره ای نداریم جز اینکه سیاست های اصل 44 قانون اساسی را به درستی اجرا کنیم تا در کنار آن زمینه مردمی کردن اقتصاد نیز فراهم شود که اگر این مقوله را حل کنیم حتی در مدیریت سهام عدالت تعقل ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به تشکیل شورای گفتگوی دولت با بخش تعاون و صنوف، خاطرنشان کرد: قطعا باید در مقاطع زمانی مختلف، فرصت گفت و شنود فعالان بخش تعاون و فعالان بخش اصناف با بدنه وزارت اقتصاد و دولت فراهم شود که این باعث می شود وزیر اقتصاد از اتاق شیشه ای اقتصاد خارج و با فعالان اقتصادی هم نظر شود.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.