مخبر - 1397/07/19 - تحویل رایگان 400 پنل خورشیدی به عشایر استان سمنان

تحویل رایگان 400 پنل خورشیدی به عشایر استان سمنان
خرداد: مديرکل امور عشايري استان سمنان از خريد 400 پنل خورشيدي و تحويل رايگان آنها به عشاير اين استان خبر داد.
تحویل رایگان 400 پنل خورشیدی به عشایر استان سمنان

خرداد: مدیرکل امور عشایری استان سمنان از خرید 400 پنل خورشیدی و تحویل رایگان آنها به عشایر این استان خبر داد.
به گزارش خرداد ،دکتر «حمیدرضا حسینی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: تنها در پنج ماهه نخست امسال برای خریل و تحویل رایگان پنل های خورشیدی به عشایر استان اعتباری بالغ بر 770 میلیون تومان جذب شده است.
وی با اشاره به نیاز عشایر به تأمین انرژی برق در مناطق مختلف افزود: در سال گذشته نیز 550 میلیون تومان برای خرید و تحویل پنل های خورشیدی به عشایر این استان هزینه شده است.
مدیرکل امور عشایری استان سمنان با بیان این که عشایر استان زمینه لازم برای استفاده از انرژی خورشیدی و بهره مندی از این پنل ها را دارند، تصریح کرد: استان سمنان سالانه بیش از 300 روز آفتابی دارد و زمینه بسیار خوبی برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و خصوصاً انرژی خورشیدی در جای جای استان وجود دارد.
وی با بیان این که دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به روستانشینانان و عشایر داشته است، خاطرنشان کرد: برای اطلاع از این نگاه ویژه کافی است بدانید که در سند برنامه ششم توسعه که توسط این دولت تهیه و تدوین شد در 17 جا به عشایر اشاره شده و این در حالی است که در برنامه پنجم توسعه که از سوی دولت دهم تهیه شد حتی یک بار اشاره اختصاصی به نام عشایر و خدمات دهی به آنها نشده بود.
حسینی این نگاه ویژه را به فال نیک گرفت و گفت: در راستای اجرایی شدن این سند تسهیلات ارزان قیمتی با بهره چهار درصدی و دوره بازگشت پنج ساله به عشایر اختصاص یافته است. ضمن این که در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز فرصت بسیار خوبی برای کمک به اقتصاد عشایر فراهم شده است.
وی با بیان این که در همین راستا بالغ بر 13 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر استان سمنان اعطا شده است، خاطرنشان کرد: عمده تسهیلات با تنفس یک و دو سال و با حداقل ممکن بهره به عشایر داده شده است.
وی هم چنین از پرداخت دو میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح اشتغال روستاییان و عشایر در استان خبر داد و گفت: 94 متقاضی در این بخش در استان داشتیم که تاکنون 25 پرونده آن ها به بانک های عامل ارسال شده است.
این مدیر مسئول با بیان این که امسال 56 اشتغال از این طریق در جامعه عشایری استان ایجاد شده است، افزود: تسهیلات بانکی ارزان قیمت و خدماتی که در این چند سال به عشایر ارائه می شود در 40 ساله انقلاب شکوهمند اسلامی کم نظیر است. ضمن این که در زمینه برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی نیز اقدامات بسیار خوبی در استان انجام شده است.
مدیرکل امور عشایری استان سمنان با اشاره به برخی خدمات امسال این اداره کل به عشایر استان از خرید 67 هزار متر لوله پلی اتیلن و تحویل رایگان آن ها به عشایر استان خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین 200 آبشخور برای دام های عشایر خریداری و تحویل رایگان شده است. ضمن این که آبرسانی سیار به عشایری که فاقد منابع آبی پایدار هستند چه در زمان و مسیر کوچ و چه در بنه های عشایری به طور مداوم انجام شده است.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.