مخبر - 1397/07/19 - 18 میلیون پوند؛ هزینه تأمین امنیت سفر ترامپ به انگلیس

18 میلیون پوند؛ هزینه تأمین امنیت سفر ترامپ به انگلیس
شورای ملی رئیسان پلیس انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد تأمین امنیت سفر رئیس جمهوری آمریکا به این کشور در تیرماه گذشته افزون بر 18 میلیون پوند هزینه برداشت. ترامپ تیرماه گذشته در میان تدابیر شدید امنیتی وارد انگلیس شد و در طول مدت اقامت خود در این کشور به دلیل ترس از مواجهه با معترضان با بالگرد تردد می ...
18 میلیون پوند؛ هزینه تأمین امنیت سفر ترامپ به انگلیس

18 میلیون پوند؛ هزینه تأمین امنیت سفر ترامپ به انگلیسشورای ملی رئیسان پلیس انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد تأمین امنیت سفر رئیس جمهوری آمریکا به این کشور در تیرماه گذشته افزون بر 18 میلیون پوند هزینه برداشت.

به گزارش خبرداغ به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ تیرماه گذشته در میان تدابیر شدید امنیتی وارد انگلیس شد و در طول مدت اقامت خود در این کشور به دلیل ترس از مواجهه با معترضان با بالگرد تردد می کرد.
'سارا ثورنتو'ن رئیس شورای ملی رئیسان پلیس اظهار داشت که برای تأمین امنیت تردد رئیس جمهوری آمریکا 'عملیات قابل توجهی' توسط پلیس و دستگاه های امنیتی برنامه ریزی شده بود.
به گفته وی، بیش از 10 هزار نیرو از تمام پاسگاه های انگلیس با انجام 26 هزار شیفت در این عملیات مشارکت داشتند.
معترضان از ابتدای ورودی رئیس جمهوری آمریکا به لندن با تجمع در مقابل فرودگاه و سپس اقامتگاه وی در لندن اعتراض خود را نسبت به حضور او در این کشور اعلام کردند.
یک روز پس از ورود ترامپ به انگلیس، نزدیک به 200 هزار نفر از مردم این کشور به دعوت نهادهای حقوق بشری و مخالف جنگ دست به تظاهرات زدند. در این حرکت اعتراضی، شرکت کنندگان پس از تجمع در مقابل ساختمان بی.بی.سی در لندن به سمت میدان مشهور ترافلگار راهپیمایی کردند.
آن ها علاوه بر سردادن شعارهایی علیه ترامپ ،پارچه نوشته ها و شعارنوشته هایی را در دست داشتند که در آن حضور رئیس جمهوری آمریکا در انگلیس، سیاست های او و حمایت لندن از ترامپ محکوم شده بود.
ثورنتون اظهار داشت که هزینه کامل عملیات پلیس به طور کامل محاسبه نشده اما تخمین های اولیه حاکی است که اقدامات صورت گرفته نزدیک به 18 میلیون پوند هزینه برداشته است.
وی عنوان کرد: بسیاری از نیروها مجبور به لغو مرخصی های خود شده و شیفت های کاری خود را تمدید کنند.
ترامپ در طول مدت اقامت خود در انگلیس مجبور شد با «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در اقامتگاه او در خارج از لندن ملاقات کند. وی سپس لندن را به مقصد ادینبرو (اسکاتلند) ترک کرد تا ایام پایان هفته را در زمین های گلفش در منطقه آیرشایر سپری کند.
همین مساله سبب شد تا فشار زیادی به دستگاه های امنیتی انگلیس و اسکاتلند برای حفاظت از رئیس جمهوری آمریکا وارد شود.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.