مخبر - 1397/07/19 - سناتور آمریکایی، عربستان را به مواجه شدن با «سونامی فراحزبی» تهدید کرد

سناتور آمریکایی، عربستان را به مواجه شدن با «سونامی فراحزبی» تهدید کرد
نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه هشدار داد در صورتی که مقام های سعودی دخالتی در قتل روزنامه نگار منتقد حکومت آل سعود داشته باشند با «سونامی فراحزبی» آمریکایی ها مواجه خواهند شد.
سناتور آمریکایی، عربستان را به مواجه شدن با «سونامی فراحزبی» تهدید کرد

به گزارش فارس، «لیندسی گراهام»، نماینده جمهوری خواه مجلس سنا که از حامیان سیاست های رژیم سعودی به شمار می رود امروز پنجشنبه در پرونده «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار منتقد حکومت آل سعود، ریاض را تهدید کرد.

به نوشته خبرنگار «ان بی سی»، گراهام در جمع خبرنگاران هشدار داد در صورتی که «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی یا هر کدام از دیگر مرئوسان او دخالتی در قتل خاشقچی داشته باشند با «سونامی فراحزبی» مواجه خواهند شد که تبعاتی را برای آنها به همراه خواهد داشت.

گراهام علاوه بر این گفته نمایندگان مجلس سنا در حال تهیه طرحی برای تحریم عاملان قتل خاشقچی هستند.

چهارشنبه شب گزارش شده بود 22 نفر از نمایندگان مجلس سنا در نامه ای به «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا از او خواسته بودند عاملان قتل خاشقچی را شناسایی و تحریم هایی را علیه آنها معرفی کند.

جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد از زمان ورود به ساختمان کنسولگری عربستان سعودی در استانبول از سه شنبه هفته گذشته (10 مهرماه/2اکتبر) ناپدید شده است. برخی مقام های ترکیه ای گفته اند او در داخل این ساختمان کشته شده، اما مقام های سعودی معتقدند او ساختمان را ترک کرده است.

رسانه های ترکیه تصاویری از ورود تیمی متشکل از 15 نفر از مقام های سعودی منتشر کرده اند که پیش از ورود آقای خاشقجی به ساختمان کنسولگری، وارد استانبول شده اند.

جمال خاشقجی، متولد 13 اکتبر 1958 (21 مهرماه 1337 شمسی) روزنامه نگار سعودی است که قبلاً سردبیر روزنامه «الوطن» و بعد از آن مدیر شبکه خبری «العرب» بود.

شبکه خبری «العرب» که در بحرین مستقر بود به فاصله کوتاهی بعد از راه اندازی تعطیل شد. این اتفاق بعد از مصاحبه این شبکه خبری با یک سیاستمدار شیعه بحرینی رخ داد که صحبت هایی درباره لغو شهروندی 72 تبعه بحرین مطرح کرده بود.

خاشقجی سپتامبر 2017 از عربستان متواری شد و بعد از آن به عنوان ستون نویس «واشنگتن پست» مقاله هایی در انتقاد از سیاست های کشورش به ویژه «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی منتشر کرد.

وی از جمله منتقدان صریح دخالت نظامی ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در کشور یمن بود.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.