مخبر - 1397/07/18 - بهانه متهمان اقتصادی برای دفاع از خود

بهانه متهمان اقتصادی برای دفاع از خود
به گزارش «خبرنامه دانشجويان ايران» به نقل از مشرق، دادستان عمومي و انقلاب تهران عباس جعفري دولت آبادي در دادگاه رسيدگي به پرونده اخلالگران در بازار ارز و سکه گفت: متهمان در هنگام دفاع از خود در اين هشت جلسه دلايل و مطالب مختلفي را براي دفاع از خود مطرح کردند.
بهانه متهمان اقتصادی برای دفاع از خود

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مشرق، دادستان عمومی و انقلاب تهران عباس جعفری دولت آبادی در دادگاه رسیدگی به پرونده اخلالگران در بازار ارز و سکه گفت: متهمان در هنگام دفاع از خود در این هشت جلسه دلایل و مطالب مختلفی را برای دفاع از خود مطرح کردند.

وی افزود: در وهله اول برخی از متهمان مدعی شدند که اساساً موبایل و تلفن همراه کالای مورد نیاز جامعه محسوب نمی شود و نیزا اساسی به آن نیست.

دادستان تهران گفت: برخی از متهمان گفتند که اساسا قصد اخلال در نظام اقتصادی کشور را نداشته اند!

جعفری دولت آبادی گفت برخی دیگر از متهمان مدعی شدند که برخی از هزینه های انجام شده مثل تبدیل ارز و دور زدن تحریم ها از سوی مراجع ذی صلاح لحاظ نشده است.

وی گفت: استدلال بعدی این است که دستور العمل قیمت گذاری کالاهای وارداتی مستلزم اصلاح است و باید تغییر کند.

دادستان تهران تصریح کرد: در مقام پاسخ به هر کدام از این ایرادها ضمن تأکید بر ادله موجود در کیفرخواست که از سوی مراجع ذی صلاح اخذ شده است و براساس تحقیقات انجام شده باید بگوییم که همانطور که در مقدمه کیفرخواست آمده است در عصر حاضر و در عصر تکنولوژی در عرف جامعه نوع نیازمندی ها هم با تغییر شگرفی ایجاد شده است.

جعفری دولت آبادی گفت: نمی شود مانند گذشته صرف ارزاق عمومی را به عنوان مایحتاج عمومی در نظر گرفت و برخی از کالاها مانند تلفن همراه هم از این دست محسوب می شوند و مورد استفاده عموم قرار میگیرد به نحوی که برای عموم جامعه زندگی بدون تلفن همراه امری غیرقابل باور است.

دوم اینکه جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور برحسب موقعیت زمانی و برحسب شرایط حاکم بر کشور متفاوت است.در یک مقطع زمانی کشور در شرایط خوب به سر می برد شاید برخی از اقدامات مجرمانه متهمان مشکلی را به کشور تحمیل نکند اما در شرایط دیگر همان جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور محسوب شود.

وی افزود: همین امر باعث شده که قانونگذار در حوزه گرانفروشی زمانی که کلان و خرد باشد رسیدگی را به دو نهاد متفاوت سپرده است و امروز کشور ما در شرایط اقتصادی خاص به سر می برد.

جعفری دولت آبادی گفت: در مقطعی که تحریم های اقتصادی قرار است از سر گرفته شود و کشور در شرایط خاص قرار دارد شاهد این هستیم که عده ایی با سودجویی قصد سوءاستفاده داشته و بار به مردم تحمیل می کنند.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.