مخبر - 1397/07/18 - همایش بین المللی «اربعین میراث معنوی مشترک ملل جهان اسلام» برگزار می شود

همایش بین المللی «اربعین میراث معنوی مشترک ملل جهان اسلام» برگزار می شود
در آستانه اربعین حسینی، همایش بین المللی «اربعین میراث معنوی مشترک ملل جهان اسلام» با حضور آیت الله سیدمحمد خامنه ای برگزار می شود.
همایش بین المللی «اربعین میراث معنوی مشترک ملل جهان اسلام» برگزار می شود

عقیق:در آستانه اربعین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) همایش بین المللی «اربعین میراث معنوی مشترک ملل جهان اسلام» از سوی بنیاد ایران شناسی روز دوشنبه 23 مهر ماه جاری از ساعت 9 تا 12 در تالار محتشم این بنیاد برگزار می شود.

هدف از برگزاری این همایش آگاهی افزایی جامعه بشری نسبت به این میراث ارزشمند معنوی فرامرزی و جهانی سازی این میراث نبوی سمبل آزادگی و صیانت از حقوق بشر و شعائر متعالی حسینی است.

در مراسم افتتاحیه آیت الله سیدمحمد خامنه ای رئیس بنیاد ایران شناسی، «ژانت بلیک»، رئیس مرکز مطالعات حفاظت از میراث ناملموس آسیای مرکزی و غربی یونسکو، آتوسا مؤمنی عضو متخصص حفاظت از میراث ناملموس یونسکو، شیدا مهنام رئیس اداره امور اجتماعی و جوانان کمیسیون ملی یونسکو، عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، لاله افتخاری مسئول شورای راهبردی بانوان و معاون بانوان کمیته فرهنگی آموزش اربعین و حامد فروزان سرپرست معاونت پژوهشی بنیاد ایرانشناسی به ایراد سخنرانی می پردازند.

در همایش بین المللی «اربعین میراث معنوی مشترک ملل جهان اسلام» موضوعاتی نظیر «اربعین پدیده ای مرزنورد و آیینی ماندگار و مزین به صور پنجگانه جهانی میراث فرهنگی ناملموس»، «اربعین متضمن وفاق اجتماعی و ارمغان آور صلح میان اقوام و ملت ها»، «اربعین مقوم و مروج فرهنگ و هویت فراگیر اسلامی»، «اربعین و نقش آن در انتقال فرامرزی بین نسلی فرهنگ و هویت اسلامی» و «واکاوی نقش پیاده روی اربعین در تحکیم هویت اسلامی» به مورد مداقه و بررسی گذاشته می شود.

علاقه مندان برای شرکت در این همایش می توانند به نشانی تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی، خیابان ایرانشناسی، پایین تر از بزرگراه شهید همت، بنیاد ایرانشناسی مراجعه کنند.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.