مخبر - 1397/07/17 - 22 کمیته برای برگزاری کنگره 3 هزار? شهید استان قزوین فعالیت می کنند

22 کمیته برای برگزاری کنگره 3 هزار? شهید استان قزوین فعالیت می کنند
جانشین سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین گفت: 22 کمیته برای برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان قزوین فعال هستند.
22 کمیته برای برگزاری کنگره 3 هزار? شهید استان قزوین فعالیت می کنند

عباس برزگر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم از قزوین اظهار داشت: فعالیت های اجرایی کنگره 3 هزار شهید استان قزوین بیش از 7 سال قبل آغاز شده که جمع آوری آثار شهدا به عنوان مقدمه اجرای هر کنگره است.

وی با بیان اینکه ساختار سازمانی کنگره شهدا از گذشته طراحی شده است، افزود: جمع آوری آثار شهدا شامل وصیت نامه، فیلم، عکس، مصاحبه با پدر و مادر است و بعد از جمع آوری تالیف و نشر آثار صورت می گیرد.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین بیان کرد: رئیس هیئت امنایی ستادبرگزاری کنگره 3 هزار شهدا بر عهده نماینده ولی فقیه در استان، رئیس شورای سیاستگذاری بر عهده استاندار و دبیرکل اجرایی آن بر عهده فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین بوده که دبیرخانه کنگره معراج الشهدای این استان است؛ 21 الی 22 کمیته برای برگزاری این کنگره فعال است و روسای کمیتهها از مدیران و روسای دستگاهها و سازمانهای دولتی همچون مدیرکل فرهنگ و ارشاد و حوزه هنری و معاونان استانداری انتخاب شده است.

وی افزود: کمیته ورزش، اطلاع رسانی و فرهنگ و آموزش نیز فعال بوده و کمیته ورزش بر عهده ورزش و جوانان، کمیته اطلاع رسانی برعهده مرکز صداو سیما، کمیته فرهنگ و آموزش برعهده اداره کل آموزش و پرورش است و تقسیم کار صورت گرفته است.

جانشین سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین بیان کرد: فرمانداران شهدا به عنوان روسای کنگره شهرستانی در شهرستان های استان هستند که دبیر این کنگره بر عهده فرماندهان سپاه آن شهرستان ها بوده که در این زمینه شرح وظایفی ارائه شده و جلساتی نیز برگزار شده است.

برزگرگفت: 4 اجلاسیه فرعی قبل از اجلاسیه اصلی در آبان ماه سال جاری در نظرگرفته شده که این اجلاسیه ها شامل اجلاسیه کارمندان، دانش آموزی، جامعه زنان و دانشجویی است.

وی مطرح کرد: تشکیل و برگزاری یادواره ها اهداف مختلفی دارد که از جمله این اهداف می توان به بزرگداشت خاطرات رزمندگان و خانواده ایثارگران و شهدا، انتقال خودباوری به جامعه، ترویج فداکاری اشاره کرد؛ این شهدا از جان خود گذشتند تا مردم در امنیت و آسایش باشند و فرزندان خانواده هایی که در دوران جنگ فرزندانشان شهید شدند همانند جوانان نسل امروز بودند که برای نظام و انقلاب جان خود را نثار کردند و امروز ما وارث آنها هستیم و وظیفه داریم ادامه دهنده راه آنها باشیم.

انتهای پیام/ ع


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.