مخبر - 1397/07/16 - کدام سرویس موسیقی آنلاین مناسب است؟

کدام سرویس موسیقی آنلاین مناسب است؟
 دیرزمانی از ورود یک اپلیکیشن محبوب کاربران به نام نپستر می گذرد. اپلیکیشنی که اجازه دانلود فایل های MP3 را به کاربران می داد و به این ترتیب جهان را با موضوع دانلود موسیقی آشنا شد. نپستر خیلی زود با شکایت صنعت موسیقی کنار رفت و حذف شد و امروز بزرگان پخش موسیقی روی اینترنت شرکت های دیگری هستند.
کدام سرویس موسیقی آنلاین مناسب است؟

 دیرزمانی از ورود یک اپلیکیشن محبوب کاربران به نام نپستر می گذرد. اپلیکیشنی که اجازه دانلود فایل های MP3 را به کاربران می داد و به این ترتیب جهان را با موضوع دانلود موسیقی آشنا شد. نپستر خیلی زود با شکایت صنعت موسیقی کنار رفت و حذف شد و امروز بزرگان پخش موسیقی روی اینترنت شرکت های دیگری هستند.
امروزه برای گوش دادن به موسیقی روی موبایل نیازی به رفتن به فروشگاه های موسیقی و خرید نوار و سی دی و... نیست. با مراجعه به فروشگاه مجازی مثل آی تیونز می توان به میلیون ها موسیقی دسترسی داشت.  در همین ایران نیز نمونه های متعددی به وجود آمده اند که به طور قانونی اقدام به فروش موسیقی روی اینترنت می کنند اما برای استریم یا پخش موسیقی از طریق اینترنت نیز امروزه گزینه های خوبی وجود دارند. همچنین برای دسته بندی موسیقی ها، جمع کردن ایستگاه های رادیویی جذاب در یک جا یا گوش دادن به پادکست های دلخواه گزینه های پیش روی کاربران کم نیست.

حالا رقابت سرویس های پخش موسیقی به داشتن چهره بهتر و سادگی در کار با آلبوم ها یا یافتن موسیقی های مورد علاقه است. تکنولوژی هایی مثل هوش مصنوعی (برای یافتن موسیقی های مشابه مورد علاقه کاربران) نیز امروزه کاربرد خود را پیدا کرده اند. کاربرانی که از بعضی از سرویس های دارای این تکنولوژی استفاده کرده اند تفاوت پیشنهاد موسیقی مورد علاقه را کاملا احساس می کنند. امروزه سرویس های مشهور استریم موسیقی تقریبا برای همه پلت فرم ها از iOS و اندروید گرفته تا نسخه های دسکتاپ و کامپیوترهای مک و ویندوز اپلیکیشن اختصاصی خود را دارند.

با این حال به جز امکانات عادی که تقریبا همه سرویس ها و اپلیکیشن های فعال در این عرصه دارند تفاوت هایی در ارائه برخی امکانات خاص هم بین بزرگان این عرصه وجود دارد. امکاناتی مثل پخش موسیقی با کیفیت مختلف، اتصال سرویس موسیقی به شبکه های اجتماعی یا داشتن امکان نمایش متن ترانه همزمان با پخش آن. اگر مجبور به انتخاب یکی از این سرویس ها باشیم طبیعتا این ویژگی ها بسیار مهم و تعیین کننده اند و تجربه بهتری از این سرویس را در اختیار کاربر قرار می دهند.

اسپاتیفای
اسپاتیفای امروزه به دلایل مختلف بهترین سرویس پخش موسیقی است. این سرویس اپلیکیشن های مختلفی برای مک، اندروید، iOS و ویندوز دارد. این سرویس دارای یک کاتالوگ بزرگ موسیقی شامل 35 میلیون آهنگ است. سرویسی که در زمینه پیشنهاد موسیقی مشابه استادانه عمل می کند، در حال حاضر خیلی با شبکه های اجتماعی اتصال مناسبی ندارد اما پلن های مختلف از جمله تخفیف های دانشجویی آن را کاملا جذاب می کند. اسپاتیفای به همراه آمازون و اپل موزیک از پخش آفلاین موسیقی پشتیبانی می کنند به این ترتیب که شما می توانید موسیقی ها را روی دستگاه خود دانلود کنید و بعد در هنگام قطع اتصال به شبکه وای فای یا مخابرات از پخش موسیقی روی دستگاه استفاده کنید.

ویژگی های جدید اسپاتیفای برای ویز در آیفون

اسپاتیفای همچنین از یک امکان دیگر هم بهره می برد و آن پخش روی دستگاه های دیگر یا اسپیکرهای هوشمند است. به این ترتیب که هنگام پخش موسیقی می توانید سورس پخش را از روی اپلیکیشن به یک دستگاه دیگر (که اسپاتیفای روی آن نصب است) یا یک اسپیکر هوشمند تغییر دهید. با این همه اسپاتیفای هم بی عیب نیست. نبود امکان hi-fi یکی از آنهاست. قیمت استفاده از اسپاتیفای 99/ 4 دلار در ماه برای دانشجویان (برای سرویس آمریکا) و نسخه استاندارد آن 99/ 9 دلار در ماه است. همچنین نسخه Family که می توانید آن را با دیگر اعضای خانواده و حتی دوستانتان به اشتراک بگذارید هم 99/ 14 دلار در ماه قیمت دارد.

رقیب اصلی، اپل موزیک
اپل موزیک طی چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته و خود را از یک سرویس تازه کار به یک رقیب بزرگ در این زمینه تبدیل کرده است. Beats 1 یک شبکه رادیویی اختصاصی این سرویس موسیقی است که هم در آن پخش موسیقی در اولویت قرار دارد و هم گفت وگو با بزرگان و هنرمندان صنعت موسیقی. نه اسپاتیفای و نه رقیب دیگر این عرصه Tidal چنین شبکه رادیویی ندارند. کیفیت پخش موسیقی در اپل موزیک بهتر از اسپاتیفای است دلیل آن استفاده از فرمت 256kbps و بیت ریت AAC است. مقایسه کنید با فرمت 320kbps با بیت ریت Ogg Vorbis که اسپاتیفای استفاده می کند و نشان دهنده برتری اپل است. اپل موزیک همچنین کلیپ های موسیقی را هم نشان می دهد. تیدال، یوتیوب موزیک و اسپاتیفای هم داخل اپلیکیشن خود کلیپ های موسیقی را نشان می دهند. اپل موزیک بر خلاف تصور فقط مخصوص گوشی های اپل نیست بلکه می توانید از این سرویس موسیقی روی iOS، اندروید، مک، ویندوز و اپل واچ هم استفاده کنید. برای گوش دادن به اپل موزیک روی دسکتاپ نیاز به نصب آی تیونز دارید که البته اپلیکیشن سنگینی است و کمی هم گیج کننده به نظر می رسد. قیمت اپل موزیک هم مانند اسپاتیفای است. 99/ 9 دلار ماهانه برای استفاده استاندارد و 99/ 14 دلار برای استفاده از پلن Family (تا شش کاربر) هزینه دارد. برای دانشجویان بنا به کشورهای مختلف تخفیف های این سرویس موسیقی متفاوت است.

مرتبط: اسپاتیفای یا اپل موزیک، مساله این است

انتخاب های دیگر
اگر یک علاقه مند به موسیقی حرفه ای باشید و به پخش موسیقی با کیفیت hi-fi عادت داشته باشید اپلیکیشن Tidal یا Deezer با قیمت ماهانه 20 دلار یک انتخاب پیش روی شماست. البته اپلیکیشن Tidal یک پلن ماهانه 99/ 9دلاری هم دارد اما در این پلن خبری از موسیقی با کیفیت خیلی بالا نیست. اما اگر مدل گوش دادن شما به موسیقی از نوع رادیویی باشد (که در آن موسیقی بین پخش موسیقی صحبت می کند و آلبوم ها و موسیقی ها را معرفی می کند) انتخاب شما سرویس Pandora با 5 دلار (بدون آگهی) است. البته در این سرویس نیز می توانید موسیقی جست وجو کنید اما میزان تنوع آلبوم ها و موسیقی ها قابل مقایسه با رقبایی چون اسپاتیفای و اپل موزیک نیست. در صورتی که شما یک علاقه مند قدیمی به موسیقی باشید که هزاران آهنگ را قبلا خریداری کرده اید و حالا می خواهید آنها را روی گوشی خود یا روی کلاد داشته باشید انتخاب شما می تواند Goole Play باشد. البته گوگل قرار است سال آینده گوگل پلی را با یوتیوب موزیک تلفیق کند و یک سرویس جدید در این میان ایجاد کند که ویژگی آپلود موسیقی هم داشته باشد.

آموزش دانلود موسیقی از ساندکلاد

آمازون هم یک سرویس نه چندان بالغ در زمینه موسیقی راه اندازی کرده است که نسبت به رقبا جوان تر و کم تجربه تر اما با اندوخته موسیقی بالاست. قیمت اشتراک برای کاربران Prime Member این شرکت 99/ 7 دلار و برای کسانی که Prime Member نیستند 99/ 9دلار است. آمازون همچنین 30 روز استفاده رایگان از این سرویس را به کاربران پیشنهاد کرده است. البته آمازون برای کسانی که اسپیکرهای Echo این شرکت را خریداری می کنند این سرویس موسیقی را با قیمت 99/ 3 دلار عرضه می کند. همچنین برای استفاده به صورت گروهی و فامیلی آمازون این سرویس را با قیمت 99/ 14 دلار در ماه (یا 149 دلار در سال) عرضه کرده است.

یک ویژگی داشتن آمازون موزیک این است که ارتباط خوبی بین آن و بلندگوهای هوشمند آمازون وجود دارد یعنی اگر شما این سرویس را خریداری کنید می توانید از پخش موسیقی روی بلندگوی هوشمند خانه تان لذت ببرید. ساندکلاد هم یک رقیب نه چندان قدرتمند دیگر در این عرصه است که همچون اسپاتیفای اجازه پخش موسیقی رایگان هم به کاربران می دهد – البته با پخش تبلیغات در میانه آن – و به این ترتیب بسیاری علاقه مند به استفاده از آن هستند. ساندکلاد قابلیت پخش موزیک ویدئو ندارد ولی مثل Google Play می توانید موسیقی های خود را روی آن آپلود کنید و بعد به آنها گوش دهید. یوتیوب موزیک هم طی ماه های اخیر به سرویس قابل اعتنایی تبدیل شده است. بهره گیری از قدرت پخش یوتیوب حالا این سرویس را به یک سرویس اشتراکی گوگل در این زمینه تبدیل کرده است که احتمالا با تمرکز روی پخش ویدئو کلیپ آینده این بخش را مدنظر قرار داده است.

لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.