مخبر - 1397/07/12 - مرکز داوری اتاق تعاون مرجع رسیدگی به دعاوی حقوقی و شکایات تعاونی ها

مرکز داوری اتاق تعاون مرجع رسیدگی به دعاوی حقوقی و شکایات تعاونی ها
مدیر اتاق تعاون نمایندگی شهرستان آبادان ؛طبق بخشنامه قوه قضاییه مرکز داوری اتاق تعاون مرج رسیدگی به کلیه دعاوی حقوقی و شکایات در حوزه تعاونی ها است.
مرکز داوری اتاق تعاون مرجع رسیدگی به دعاوی حقوقی و شکایات تعاونی ها

شوشان آبادان ؛ بهنام رستگاری مهر امروز پنجشنبه (12مهر ماه) در گفت و گو با خبرنگار شوشان از آبادان ضمن تبریک بمناسبت هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع امنیت ، اظهارکرد : اتاق تعاون طبق ماده 44 اصل قانون اساسی بر کلیه فعالیت ها و عوامل تعاونی ها اعم از آمار ثبتی ، کمیسیون صلاحیت هیئت مدیره ، تسهیلات بانکی که با هماهنگی ادارات صنعت و معدن و جهاد کشاورزی است و ترویج آموزش تعاونی ها فعالیت می کند.
وی افزود :طبق بخشنامه 8 / 240 / 9026 قوه قضاییه کلیه دعاوی حقوقی و شکایات در حوزه تعاونی بخش تعاون در مرکز داوری اتاق تعاون نمایندگی شهرستان آبادان رسیدگی و پس از مراحل دادرسی احکام آن صادر و جهت اجرای حکم به دادگستری محترم شهرستان ارسال می شود

وی ادامه داد : هم اکنون این روند در مرکز داوری اتاق تعائن نمایندگی آبادان به صورت حرفه ای انجام می شود.
مدیر اتاق تعاون نمایندگی شهرستان آبادان ، تصریح کرد : نکته مهم اتاق تعاون وجود مرجع داوری در این اتاق است که نسبت به مراجع داوری اصناف و اتاق بازرگانی مجزاست و طبق بخشنامه قوه قضاییه با وجود یک شعبه مستقر در این اتاق حکم در مرجع داوری اتاق تعاون نمایندگی شهرستان آبادان نیز صادر می شود.
وی با اشاره به پیگیری و حل مشکلات تعاونی ها توسط اتاق تعاون گفت : هر گونه مشکلات مدنی که میان تعاونی ها ، اتحادیه ها و اعضا در خصوص بحث مسکن ، سهام عدالت،فراگیر ملی ، تاکسیرانی ، حمل و نقل درون و بیرون شهری که در قالب تعاونی باشند طرح اقامه دعوا در دادگستری دیگر انجام نمی شود که می بایست آنها به اتاق داوری اتاق تعاون مراجعه کنند.
رستگاری مهر با بیان اینکه کلیه تعاونی ها تحت نظر اتاق تعاون فعالیت می کنند خاطرنشان کرد : تعاونی ها و شرکت های نامبرده تحت نظر این اتاق فعالیت می کنند.
مدیر اتاق تعاون نمایندگی شهرستان آبادان تصریح کرد : در خصوص موجودی اقلام و کالاهای اساسی در سطح شهر و احساس مردم نسبت به اقدامات انجام شده می توانیم با هماهنگی میان اتحادیه ها و تعاونی ها ؛ اقلام و کالاهای اساسی را از طریق تعاونی های مصرف زنجیره ای و تعاونی ادارات پخش کنیم و فروشگاه های تعاونی را قوی تر کنیم.
وی با اشاره به ازدحام جمعیت در زمان توزیع کالاهای اساسی در محل عاملین توزیع عنوان کرد : متمرکز کردن محل توزیع اقلام و کالاهای اساسی باعث ازدحام جمعیت می شود که به نوعی تکریم ارباب رجوع نبوده و در شان مردم ولایت مدار آبادان نیست اما برای رفع ازدحام و رفاه حال مردم محل های توزیع را باید افزایش داد.
وی تصریح کرد : همچنین می توانیم با مدیریت و تقسیم بندی کلیه تعاونی های مختلف ادارات ، خدمات رسانی مناسب و بهتری را برای مردم به ارمغان بیاوریم.
رستگاری مهر با بیان وجود مشکلات در حوزه مسکن عنوان کرد : متاسفانه در بحث مسکن مشکلات بسیار زیادی وجود دارد که باید با حضور اتاق اصناف ، اتاق بازرگانی و کلیه ادارات زیربط این مشکلات را آسیب شناسی کرده و با جذب سرمایه گذار در بخش تعاونی های مسکن جهت اتمام آنها ، تحویل به متقاضیان انجام شود.
وی ادامه داد :طبق فرمایشات مقام معظم رهبری خوشبختانه دولت تدبیر و امید میزان تسهیلات بانکی را افزایش داد که با توجه به فرصت بوجود آمده ما باید به سمت خصوصی سازی و شخصی سازی گام برداریم.
وی اظهار کرد : با توجه به حذف فرم (ج) از طریق وزارت مسکن که در گذشته هر شخص می توانست فقط دارای یک ملک باشد اکنون می توانیم از این طریق به سمت خصوصی سازی برویم و سرمایه گذار جذب کنیم.
انتهای پیام/.
***خبرنگار : نجمه ایرانیان***

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.