مخبر - 1397/07/09 - اجلاسیه نهایی کنگره شهدای خراسان جنوبی 20 آذر برگزار می شود

اجلاسیه نهایی کنگره شهدای خراسان جنوبی 20 آذر برگزار می شود
به گزارش ايرنا سردار علي قاسمي روز دوشنبه در نشست ارائه گزارش عوامل اجرايي کنگره ملي 2 هزار شهيد استان خراسان جنوبي که با حضور استاندار و نماينده ولي فقيه در استان برگزار شد، افزود: اجلاسيه شهداي دانشجويان و اساتيد 20 مهرماه، اجلاسيه شهداي فرهنگيان و دانش آموزان 21 مهرماه و اجلاسيه شهداي نيروهاي ...
اجلاسیه نهایی کنگره شهدای خراسان جنوبی 20 آذر برگزار می شود

به گزارش ایرنا سردار علی قاسمی روز دوشنبه در نشست ارائه گزارش عوامل اجرایی کنگره ملی 2 هزار شهید استان خراسان جنوبی که با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، افزود: اجلاسیه شهدای دانشجویان و اساتید 20 مهرماه، اجلاسیه شهدای فرهنگیان و دانش آموزان 21 مهرماه و اجلاسیه شهدای نیروهای مسلح نیز در 24 مهرماه امسال برگزار می شود.
وی اظهار داشت: در راستای برگزاری کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی، 429 یادواره شهدا در استان برگزار می شود که در همه روستاها و شهرهای استان این یادواره ها در حال برگزاری است و تاکنون 70 درصد اعضای ستاد کنگره یادشده در این یادواره ها شرکت کردند.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: نمایشگاه های مختلف در بیشتر یادواره های شهدا برگزار شده است و ائمه جمعه و مسئولان دانشگاه و مدارس تلاش می کنند موضوع شهید و شهادت در این مکان ها ترویج پیدا کند.
وی گفت: 850 عنوان برنامه برای کنگره ملی شهدا در استان پیش بینی و تاکنون 92 عنوان کتاب تدوین شده است که تا زمان اجلاسیه در مجموع 147 عنوان کتاب آماده می شود.
سردار قاسمی افزود: سه یادواره شهدا به دلیل استقبال مردمی تبدیل به اجلاسیه شد و تاکنون در گروه های رسانه ای و هنری بیش از انتظار فیلم و انیمیشن، نماهنگ و مستند آماده شده است.
وی تصریح کرد: در برخی کمیته ها و کارگروه های کنگره شهدای استان به نسبت جدول زمانی عقب هستیم که با توجه به نزدیکی زمان برگزاری اجلاسیه ها باید بیشتر تلاش شود.
وی گفت: امروز باید از همه ظرفیت ها مثل فضای مجازی در ترویج عمل شهدا، فرهنگ دفاع مقدس و آموزه های دینی در جامعه استفاده و فرهنگ شهادت و ایثار نهادینه شود.
مشاور استاندار خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: سه اجلاسیه شهدا در استانداری برگزار خواهد شد که از این تعداد 2 اجلاسیه ویژه بانوان و امور ایثارگران خواهد بود.
حسین رجبی افزود: 74 دستگاه اجرایی تاکنون اعتبار موردنیاز را محقق کرده اند و در خصوص برگزاری نشست های تخصصی، هماهنگ سازی در حوزه امور مالیاتی، تدارکات، پشتیبانی و حمل و نقل اقدام لازم انجام شد.
وی اظهار داشت: استانداری خراسان جنوبی 2 میلیارد ریال به عنوان قرض الحسنه با بازپرداخت ماهیانه 10 میلیون تومان در اختیار کنگره شهدا قرار داده است.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی هم گفت: تولیدات کارگروه رسانه کنگره ملی 2 هزار شهید استان طبق برنامه پیش می رود.
علیرضا آیینه دار افزود: هیچ مشکلی در بخش تولید در حوزه های خبر، رادیو و تلویزیون و فضای مجازی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: برنامه های مربوط به کنگره طبق روال پخش می شود و برخی تولیدات ویژه این کنگره برای پخش در شبکه استانی و سراسری آماده شده است.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: 28 برنامه و گزارش خبری، 30 برنامه تلویزیونی،230 برنامه رادیویی، 6 قطعه موسیقی و 40 تصویر دیجیتال سرداران شهید در خصوص کنگره آماده شده است.
7559*3028
انتهای پیام

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.