مخبر - 1397/07/09 - برگزاری 429 یادواره شهدا در خراسان جنوبی

برگزاری 429 یادواره شهدا در خراسان جنوبی
بیرجند- فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی از برگزاری 429 یادواره شهدا در شهرها و روستاهای استان خبر داد.
برگزاری 429 یادواره شهدا در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار مهر، علی قاسمی صبح دوشنبه در نشست ارائه گزارش عوامل اجرایی کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی، اظهار کرد: امروز باید عمل شهدا را ترویج دهیم.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال در آیات بسیاری از قرآن کریم به رزمندگان اشاره کرده است، افزود: جهاد امروز ما ترویج فرهنگ دفاع مقدس و آموزه های دینی است و تا کنون همه تاکید ما بر شهدا بوده که خوشبختانه تا حدی محقق شده است.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه همواره سعی کرده ایم یک سال فضای استان به آموزه های شهیدان و دفاع مقدس عطرآگین شود، گفت: رفتن تفکر به مساجد، مدارس، حوزه های علمیه، خانه های مردم و هیئت های عزاداری و قرآنی با برپایی یادواره شهدا باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 429 یادواره شهدا در سطح استان در حال برگزاری است، عنوان کرد: در همه روستاها و شهرها موضوع یادواره ها در حال برگزاری است و خوشبختانه اعضای ستاد 70 درصد یادواره ها را شرکت کرده اند و حضور پر رنگی داشته اند.

قاسمی با بیان اینکه برنامه ریزی و تاکید خدمات رسانی به نام هر شهید از دیگر برنامه های ستاد اجرایی کنگره دو هزار شهید استان است، اظهار داشت: طی شش ماه گذشته در بیشترین برنامه های رسانه ها موضوع ترویج شهید و شهادت مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه همواره بر آن بوده ایم که مسئله شهدا را به بطن جامعه بکشانیم، بیان کرد: تمامی مسابقات فرهنگی، ورزشی و قرآنی با نام شهدا آغاز شده و برنامه های شهیدان سرلوحه این مسابقات بوده است.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه بخش عمده ای از برنامه های ادارات و سازمان های اجرایی با یاد و نام شهدا آغاز شده است، افزود: تمام مسئولین استانی با میثاق نامه ای که با شهدا بسته اند پای کار آمده و اعلام آمادگی کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در کنار اکثر یادواره ها نمایشگاه نیز برگزار شده است، گفت: تا انتهای اجلاسیه ها 850 برنامه در حال اجرا خواهیم داشت.

قاسمی با بیان اینکه 92 کتاب تا کنون آماده و 147 کتاب تا زمان اجلاسیه آماده خواهد شد، عنوان کرد: از 429 یادواره سه یادواره به دلیل استقبال مردم به اجلاسیه تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه در گروه های رسانه ای فیلم، انیمیشن، نماهنگ و مستنداتی تهیه شده است، بیان کرد: در برخی از کمیته ها و فعالیت ها به نسبت جدول زمانی عقب هستیم لذا باید بیش از پیش تلاش کنیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه اجلاسیه دانشجویان و اساتید، فرهنگیان و دانش آموزان و نیروهای مسلح در این ماه جاری برگزار خواهد شد، اظهار داشت: از 16 الی 20 آذر ماه سال جاری برنامه های نهایی برگزار و 20 آذرماه سال جاری نیز اجلاسیه نهایی شهدا برگزار خواهد شد.

کد خبر 4417543

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.