مخبر - 1397/07/09 - جنبه تاثیرگذاری کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی باید حرف اول را بزند

جنبه تاثیرگذاری کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی باید حرف اول را بزند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مقام شهادت از تمام محاسبات روزمره خارج است و به هرکسی توفیق شهادت نمی دهند، افزود: باید در برگزاری کنگره 2 هزار شهید استان جنبه تاثیرگذاری حرف اول را بزند.
جنبه تاثیرگذاری کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی باید حرف اول را بزند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله سید «علیرضا عبادی» امروز ( 9 مهر) در نشست ارائه گزارش عوامل اجرایی کنگره ملی 2 هزار شهید استان خراسان جنوبی اظهار کرد: شناخت ماهیت شهید و شهادت به فلسفه اصل خلقت انسان برمی گردد و انسان حامل خلافت و امانت و علم الهی است.


وی با بیان اینکه انسان حامل امانتی بسیار مهم است، افزود: ارزش حیات انسان مطلق نیست بلکه مقید است.


نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه معنی شهادت این است که انسان براساس آموزه های حکمت الهی جایگاهی دارد که هدف خلقت است و همه موجودات دیگر برای آن آفریده شدند، ادامه داد: اگر شرایطی به وجود آید که افرادی پست و دارای خوی شیطانی بخواهند مکتب صحیح انسان پرور را که نظام خلقت برای آن است را برهم بزنند همه بدتر از حیوان می شوند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه ارزش حیات انسان مشروط است نه مطلق، عنوان کرد: تا جایی که ارزش های انسانی حفظ شود حیات دنیایی را می خواهیم اما اگر چنانچه حیات انسانی به خطر بیفتد شهید روی تمام وابستگی های دنیایی خط می کشد و به سادگی از آن می گذرد.

وی تاکید کرد: شهید یعنی کسی که حساب شده و با بصیرت زندگی می کند و با محاسبه دقیق ارزش ها را می سنجد و این نقشه راه و آرمان نهایی که بشر باید به آن برسید را در نظر دارد.نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مقام شهادت از تمام محاسبات روزمره خارج است و به هرکسی توفیق شهادت نمی دهند، افزود: شهدا مقام «عند ربهم یرزقون» را دارند.

آیت الله عبادی اظهار داشت: بنا به فرمایش امام خمینی (ره) حفظ یاد شهادت کمتر از شهادت نیست چرا که از نظر هدف که ارزش های انسانی را حفظ کند یاد شهادت این کار انجام می دهد.

وی خطاب به مسئولان اجرایی کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی تاکید کرد: شما حافظ پیام شهدا برای نسل آینده هستید و اقدام و تلاش شما در جهت حفظ مقام رفیع شهید که نسل آینده را تربیت می کند بسیار مهم و ارزشمند است لذا همه باید سعی کنیم که جنبه تاثیرگذاری کنگره شهدا حرف اول را بزند.

پایان پیام/70

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.