مخبر - 1397/07/05 - افزایش بهره وری کشاورزی نوین هدف اصلی راه اندازی مراکز خدمات غیردولتی است

افزایش بهره وری کشاورزی نوین هدف اصلی راه اندازی مراکز خدمات غیردولتی است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی هدف از راه اندازی مراکز خدمات غیردولتی در بخش کشاورزی را بالا بردن تخصص و افزایش بهره وری و حرکت به سمت کشاورزی نوین عنوان کرد.
افزایش بهره وری کشاورزی نوین هدف اصلی راه اندازی مراکز خدمات غیردولتی است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ؛اسمعیل کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در جلسه هماهنگی برای راه اندازی مراکز خدمات غیردولتی با بیان این مطلب افزود: این مراکز طبق دستورالعمل وزارت جهاد کشاورزی به منظور بالا بردن بهره وری و ارائه مشاوره مطلوب به جامعه هدف راه اندازی می شوند.

وی ادامه داد: تعرفه خدمات ارائه شده در این مراکز براساس تعرفه های وزارت جهاد کشاورزی است و موظف به انجام سیاست های وزارت متبوع هستند.

کریم زاده با بیان اینکه مراکز خدمات غیردولتی بازوی اجرایی، اداری و تخصصی دستگاه های دولتی و یاری دهنده کشاورزان در حوزه عمل هستند، اضافه کرد: این شرکت ها در قالب 25 زیربخش تخصصی مجوز فعالیت می گیرند و صاحبان مجوز در اولویت خواهند بود.

وی با اشاره به اهداف شکل گیری این مراکز، تعیین تعداد و ترکیب نیروی انسانی مورد نیاز مراکز و شرکت ها متناسب با نوع فعالیت و سطح بندی خدمات در مناطق مختلف کشور به منظور انجام مطلوب وظایف را هدف اصلی تشکیل این مراکز عنوان کرد و گفت: استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های متخصصان بخش غیردولتی در ارائه خدمات مورد نیاز حوزه های مختلف بخش کشاورزی، شفاف سازی و تعیین نقش و وظایف هر یک از واحد های مسئول، ارتقا و بهبود سطح نظارت بر عملکرد مراکز و شرکت ها، ایجاد اشتغال و افزایش سطح مشارکت مردمی با اولویت فارغ التحصیلات بخش کشاورزی و ارتقای سطح مدیریت بر تهیه، توزیع و مصرف بهینه نهاده های بخش کشاورزی از دیگر اهداف تشکیل این مراکز هستند.

کریم زاده افزود: نظام مهندسی کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی باید در راستای تخصصی کردن شرکت ها به منظور ایجاد اشتغال و تخصصی شدن به صورت هماهنگ عمل کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: رعایت همه ضوابط نیروی انسانی متخصص، قوانین، سیاست ها و برنامه های اعلامی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حاکمیتی وابسته حسب مورد در حوزه فعالیت مورد نظر و رعایت حداقل دو سوم از اعضای هیأت مدیره مراکز و شرکت ها حسب مورد از دانش آموختگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی و دامپزشکی از شروط اصلی برای راه اندازی این مراکز هستند.

وی با اشاره به وظایف سازمان جهاد کشاورزی استان در راه اندازی این مراکز، اظهار کرد: همکاری در تعیین ترکیب و تعداد نیروی انسانی متخصص مراکز و شرکت ها و سطح بندی آن، همکاری با واحد های استانی و شهرستانی سازمان نظام مهندسی و سازمان نظام دامپزشکی در زمینه آموزش کارشناسان مراکز و شرکت ها، نظارت بر نیروی انسانی متخصص مراکز و شرکت ها و همکاری در احصا و شناسایی مشکلات و اعلام به معاونت ها یا سازمان های مربوط و نظارت بر عملکرد واحد های استانی و شهرستانی سازمان نظام مهندسی و سازمان نظام دامپزشکی در مورد نیروی انسانی متخصص مراکز و شرکت ها از وظایفی است که در دستورالعمل تشکیل مراکز خدمات غیردولتی بخش کشاورزی تصریح شده است.

انتهای پیام/ی

بالا بردن بهره وری در کشاورزی

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.