مخبر - 1397/07/04 - روحانی از تریبون سازمان ملل به چه موضوعاتی اشاره کرد؟

روحانی از تریبون سازمان ملل به چه موضوعاتی اشاره کرد؟
حسن روحانی در دولت یازدهم و دوازهم شش مرتبه برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرد؛ محور صحبت های او تأکید بر روش های دیپلماتیک برای حل بحران های بین المللی و اجماع جهانی در مبارزه با یکجانبه گرایی آمریکا، خشونت، افراطی گری و تروریسم بود.
روحانی از تریبون سازمان ملل به چه موضوعاتی اشاره کرد؟

اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل فرصت مناسبی برای روسای کشورهای مختلف است تا صدا و نظر ملت خویش را به گوش جهانیان برسانند و تصویری واقعی از جامعه خود ارائه دهند که معمولاً فاصله زیادی با تبلیغات غرب درباره آنها دارد. از دیگر مزیت های حضور در مجمع عمومی سازمان ملل، دیدارهای جانبی سران کشورها و حضور در نشست ها برای مذاکرات دیپلماتیک و طرح مواضع خود در زمینه‎های مختلف است.

اولین سفر روحانی به نیویورک سال 1392 و یک ماه و نیم بعد از تصدی جایگاه ریاست جمهوری انجام شد. او در مجمع عمومی سازمان ملل ضمن بیان آمادگی ایران برای مذاکرات هسته ای و تعامل و همکاری سازنده با سایر کشورها، به نقد فزونی گرفتن خشونت، جنگ و افراطی گری در جهان و تشریح خطرات و تهدیدهای آن همچون رشد تروریسم پرداخت و پیشنهاد «جهان علیه خشونت و افراطی گری» را مطرح کرد.

این موضوع در سفر دوم او به نیویورک نیز محور سخنانش قرار گرفت. او توافق هسته ای ایران و 5+1 را فرصتی برای غرب خواند تا نشان دهد که با اتکا به مقررات بین المللی دنبال ایجاد تبعیض در جهان نیست؛ چون تبعیض از بسترهای ظهور تروریسم و راهکار مبارزه با آن نه توسل به روش های نظامی گری، بلکه توسعه است که دموکراسی را در پی دارد. با استناد به همین تحلیل، روحانی طرح سال گذشته خود درباره «جهان علیه خشونت و افراطی گری» را تکرار کرد.

نیمه نخست سال 94 که مقارن با توافق ایران و 5+1 روی برنامه جامع اقدام مشترک بود، حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل این سند را از نظر حقوق بین الملل، سازه استواری نامید که برای اولین بار در تاریخ ملل، دو طرف، به جای مذاکره پس از جنگ برای دستیابی به صلح، پیش از مخاصمه، به مصالحه دست یافتند. او بر این مبنا پیشنهاد کرد که جهان برای مقابله با جهل، دیکتاتوری، فقر، فساد، تروریسم و خشونت، و مقابله با اثرات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی آن، به تدوین «برنامه جامع اقدام مشترک» و ایجاد «جبهه متحد مبارزه با افراط گرایی و خشونت» اقدام کند.

چهارمین حضور حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز مربوط به سال آخر دولت یازدهم بود که به رشد اقتصادی و سرمایه گذاری در ایران بعد از اجرای برجام اشاره کرد و نسبت به تجزیه کشورهای منطقه هشدار داد و گفت: برجام فقط یک توافق سیاسی نیست، بلکه یک رویکرد جدید و روشی خلاقانه برای تعامل سازنده به منظور حل و فصل مسالمت آمیز بحران ها و چالش ها است.

روحانی در ابتدای سال نخست دولت دوازدهم برای پنجمین مرتبه در مجمع عمومی سازمان ملل به سخنرانی پرداخت. او ضمن تأکید به سوابق صلح جویی و مبارزه ایران با تروریست و فراط گرایی، از یکجانبه گرایی های آمریکا انتقاد کرد.

رئیس جمهور در سال دوم دولت دوازدهم برای ششمین مرتبه در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد و از خروج آمریکا از برجام و زورگویی دولت ترامپ به شدت انتقاد کرد و از سازمان ملل خواست نگذارد که مصوباتش گروگان بازی های انتخاباتی ایالات متحد آمریکا شود.*** بیشتر بخوانید:- روحانی: من گفت وگو را از همین جا آغاز می کنم

در جدول زیر به اهم سخنان سالانه رئیس جمهور در نیویورک اشاره شده است:

اهم سخنان حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

سال 1392 (نخستین سال دولت یازدهم)

*گزینش هوشیارانهء امید و تدبیر و اعتدال توسط مردم بزرگ ایران در انتخابات اخیر است که با تبلور مردم سالاری دینی و انتقال آرام قدرت اجرایی، نشان داد که ایران لنگرگاه ثبات در دریای ناآرامی های منطقه ای است. اعتقاد راسخ حکومت و مردم ما به صلح پایدار، ثبات، آرامش، حل مسالمت آمیز مناقشات و تکیه بر آرای عمومی به عنوان پشتوانهء قدرت، مقبولیت و مشروعیت، نقشی والا در فراهم کردن چنین محیط امنی داشته است.

* دانش هسته ای در ایران بومی شده و فناوری هسته ای از جمله غنی سازی به مرحله تولید انبوه رسیده است. لذا تصور اینکه با ممانعت از برنامهء هسته ای ایران از طریق اعمال فشارهای غیرقانونی می توان صلح آمیز بودن چنین برنامه ای را تضمین کرد، موهوم و به غایت غیر واقع بینانه است.

*تروریزم و کشتن انسان های بی گناه، اوج افراط و خشونت است. تروریزم، بلایی خشن، فراگیر و فرامرزی است، اما خشونت ها و افراط هایی که تحت عنوان مبارزه با تروریزم صورت می گیرد نیز محکوم است. راه های خشونت آمیز برای بحران های جهانی وجود ندارد و تضمین صلح و دموکراسی و تأمین منافع مشروع همهء کشورها در جهان با نظامی گری محقق نمی شود.

* مردم جهان از جنگ، خشونت و افراط خسته اند و این فرصتی بی نظیر است. پیشنهاد می کنم طرح «جهان علیه خشونت و افراطی گری» در دستور کار سازمان ملل متحد قرار گیرد و همهء دولت ها و سازمان های بین المللی و نهاد مدنی تلاش های جدیدی را برای سوق دادن جهان به این سو سامان دهند. باید به جای گزینة ناکارآمد «ائتلاف برای جنگ» در مناطق مختلف جهان به «ائتلاف برای صلح پایدار» در سراسر جهان اندیشید.

سال 1393 (دومین سال دولت یازدهم)

* دستیابی به توافق جامع هسته ای با ایران، فرصتی تاریخی برای غرب است که نشان دهد با پیشرفت و توسعه دیگران مخالف نیست و تبعیض در مقررات بین المللی را دنبال نمی کند این توافق می تواند پیامی جهانی برای صلح و امنیت نیز داشته باشد که راه حل اختلافات، مذاکره و تکریم است نه منازعه و تحریم. هرگونه تأخیر در حصول توافق نهایی، تنها هزینه ها را بالا می برد.

*تروریسم در بستر فقر بیکاری، تبعیض، تحقیر و بی عدالتی می روید و با فرهنگ خشونت رشد می کند و برای ریشه کن کردن آن باید عدالت و توسعه را گستراند. دموکراسی، محصول رشد و توسعه است، نه جنگ و تجاوز، دموکراسی یک کالای صادراتی نیست که از غرب به شرق تجارت شود. وقتی پای ژنرال ها به منطقه باز شد، انتظار نداشته باشید دیپلمات ها به استقبال آنان بروند. وقتی جنگ شروع شد، دیپلماسی به پایان می رسد. وقتی تحریم آغاز شد، نفرتِ عمیق از تحریم کنندگان هم، شروع می شود. وقتی فضای خاورمیانه امنیتی شد، پاسخ آن هم امنیتی می شود. منافع کشورهای غربی در منطقه خاورمیانه در گرو به رسمیت شناختن باورها و خواست مردم منطقه در قالب نظام های مردم سالاری است.

* به یاد داشته باشیم که ایران، روزی همه را به «گفتگو» دعوت کرد که هنوز جنایت 11 سپتامبر، رخ نداده بود و روزی به «جهان عاری از خشونت و افراطی گری» خواند، که هنوز خشونت های اخیر ظهور نکرده بود. امروز خشونت و افراطی گری بدون مهار، خود را بصورت یک تهدیدِ قطعی جهانی، نمایان ساخته است.

*خاورمیانه، تشنهء توسعه است و خسته از جنگ، در منطقهء ما، سیاستمداران، و نخبگانِ معتدلی وجود دارند که مورد اعتماد ملت های خویش اند. نخبگان معتدل خاورمیانه می توانند قوی ترین ائتلاف ها را علیه خشونت تشکیل دهند.

سال 1394 (سومین سال دولت یازدهم)

*«برنامه جامع اقدام مشترک» میان ایران و 6 قدرت جهانی بلافاصله پس از توافق، با تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد به یک سند بین المللی بَدَل گردید. این سند از نظر حقوق بین الملل، سازه استواری است که برای اولین بار در تاریخ ملل، دو طرف، به جای مذاکره پس از جنگ برای دستیابی به صلح، پیش از مخاصمه، به مصالحه دست یافتند. پایبندی طرفین به انجام تعهداتشان را، اصلی ترین عامل موفقیت در روند اجرایی مذاکرات می دانیم.

* تنها راه حفظ و تداوم صلح، توسعه است. ما بارها گفته ایم که تنها راه ریشه کنی تروریسم در خاورمیانه از بین بردن زمینه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آن است. تعامل اقتصادی بر پایه منافع متقابل می تواند امنیت پایدار را به ارمغان آورد و منطقه را به کانونِ صلح و توسعه تبدیل کند. در نظام بین الملل امروز پیوند متقابل اقتصاد کشورها به یکدیگر مهمترین عامل برای تسهیل تعامل سیاسی و کاهش چالشهای امنیتی است.

* خطر بزرگ و اصلی در جهان امروز آن است که، سازمان های تروریستی به حکومت های تروریستی تبدیل شوند. ما پیشنهاد می کنیم که مبارزه با تروریسم به یک سند و قاعدة الزام آور بین المللی بدل شود و هیچ دولتی حق نداشته باشد از تروریسم به عنوان یک روش مداخله جویانه در امور ملت ها حمایت کند. من برای مقابله با جهل، دیکتاتوری، فقر، فساد، تروریسم و خشونت، و مقابله با اثرات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی آن، جهان را به تدوین یک «برنامه جامع اقدام مشترک» برای این مبارزه و ایجاد «جبهه متحد مبارزه با افراط گرایی و خشونت»، دعوت می نمایم.

*فراموش نکنیم که ریشه های جنگ و ویرانی و ترور امروز، در اشغالگری و تجاوز و مداخلات نظامی دیروز نهفته است. اگر تجاوز نظامی آمریکا به افغانستان و عراق و حمایت بی حساب آمریکا از اقدامات ضدانسانی رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین نبود، امروز تروریستها بهانه ای برای توجیه جنایات خود نمی یافتند.

سال 1395 (چهارمین سال دولت یازدهم)

* پدیده تروریسمِ بدون مرز و خشن و افراطی را شاید بتوان نتیجهء استراتژیهای امنیتی قدرتهای بزرگ طی 15 سال گذشته بعد از 11 سپتامبر دانست.

* بدون مردم سالاریِ واقعی و بدون جلبِ مشارکت فراگیر، نمی توان با اشکال گوناگون شبکه های جنایی وتروریستی مبارزه کرد . ما بر این باوریم که کشورهای منطقه با تکیه بر تاریخ و فرهنگ مشترک، می توانند آینده مشترک خود را بیافرینند وجریان های تروریستی را منزوی سازند. نباید اجازه داد منطقه ای که صد سال پیش به کشورهای متعدد تجزیه شد یک بار دیگر در معرض تجزیه مجدد قرار گیرد.

*ایران با هرگونه فرقه گرایی و دامن زدن به اختلافات مذهبی مخالف است. مسلمانان، اعم از شیعه و سنّی قرنهاست که در کنار یکدیگر، با احترام و اتّحاد، برادرانه زندگی کرده و خواهند کرد. تبدیل تفاوتهای مذهبی به تقابل های پر تنش، از مطامع سیاسی برخی کشورها سرچشمه می گیرد که می کوشند با پوشش های مذهبی، قدرت طلبی خود را پنهان سازند.

*فراتر از حل پرونده هسته ای، برجام درس هایِ مهمی برای حل و فصلِ مشکلاتِ پیچیده جهانی نیز به همراه دارد. برجام فقط یک توافق سیاسی نیست، بلکه یک رویکرد جدید و روشی خلاقانه برای تعامل سازنده به منظور حل و فصل مسالمت آمیز بحران ها و چالش ها است.

*ایالات متّحده، به خوبی می داند که برجام، اکنون یک سند پذیرفته شدهء چندجانبه است. هر گونه بدعهدی اش در اجرای برجام، به بی اعتباری بیشتر ایالات متحده در سطح جهان می انجامد.

سال 1396 (سال اول دولت دوازدهم)

*رویکرد ما صلح خواهی و حمایت از حقوق ملت هاست. در دنیای امروز صلح، امنیت، ثبات و پیشرفت کشورها در هم تنیده شده اند.

*ایران از گذشته، پرچم دار تسامح در حق ادیان و اقوام مختلف بوده است. ما همان ملتی هستیم که یهودیان را از رنج اسارت بابلی نجات دادیم؛ ارمنیان مسیحی را با آغوش باز در میان خویش، پذیرفتیم.

*ما امروز در صف مقدم مبارزه با تروریسم و تندروی مذهبی در خاورمیانه قرار داریم.

*برجام حاصل بیش از دو سال مذاکرات فشرده است که نتیجه آن، مورد حمایت شورای امنیت ملل متحد، و جامعه جهانی قرار گرفت و به صورت بخشی از قطعنامه 2231 شورای امنیت در آمد. برجام متعلق به یک یا دو کشور نیست، برجام سند شورای امنیت، و متعلق به کل جامعه بین المللی است.

*دولت جدید آمریکا با پیمان شکنی و نقض تعهدات بین المللی، فقط اعتبار جهانی خود را می شکند و اعتماد دولت ها و ملت ها نسبت به هر گونه مذاکره و تعهدات آینده خود را از دست می دهد.

* توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران، از جمله توانمندی های موشکی، تنها جنبه دفاعی و بازدارندگی داشته و برای حفظ صلح و ثبات در منطقه، و جلوگیری از ماجراجویی بی خردان، هدف گذاری شده است.

آمریکا باید برای مردم خود توضیح دهد که چرا با صرف صدها میلیارد دلار از دارایی های ملت خود و ملت های منطقه به جای آن که به ثبات و امنیت کمک کند، موجب قتل، فقر، ویرانی، رشد تروریسم و افراطی گری در منطقه و جهان شده است.

*اقتصاد ایران در چهار سال اخیر به خوبی نشان داده که از ظرفیت های کم نظیر رشد و توسعه برخوردار است. در این راه، از مشارکت و همکاری همه سرمایه گذاران و صاحبان اندیشه و ابتکار در سراسر جهان استقبال می کند.

سال 1397 (سال دوم دولت دوازدهم)

* دولت آمریکا در حالی که برخلاف قواعد و حقوق بین الملل، از یک توافق چندجانبهء مصّوب شورای امنیت خارج شده، جمهوری اسلامی ایران را به گفت و گوی دوجانبه می خواند. ️خرسندیم که جامعه بین المللی، خروج یک جانبه و غیرقانونیِ دولت آمریکا از برجام را برنتافت و در برابر آن موضعی قاطع اتخاذ کرد.

*سازمان ملل متحد نباید اجازه دهد که مصوباتش، گروگانِ بازی های انتخاباتی و تبلیغاتی برخی از اعضا گردد.

*تحریم های یک جانبه و نامشروع، خود نوعی تروریسمِ اقتصادی و ناقض حقِ توسعه است. جنگ اقتصادی که آمریکا تحت عنوان تحریم های تازه، آغاز کرده نه تنها مردم ایران را هدف قرار داده، بلکه آثار زیان باری برای مردم کشورهای دیگر داشته و در روند تجارت جهانی، اِخلال کرده است.

* ایران و ایرانی، در مقابل طوفان حوادث هرگز نشکسته و حتی سر خم نکرده است.

*سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران از ابتدا غلط بوده و رویکرد لجاجت در مقابل خواستِ مردم ایران، که در انتخابات های متعدد بروز و ظهور یافته، یقیناً محکوم به شکست است.

*️آمریکا فکر می کند چون زور دارد حق هم دارد.هیچ دولت و ملتی را نمی توان به زور به پایِ میز مذاکره آورد و اگر چنین شود آنچه انباشت می شود، خوشه های خشم ملت هاست که نصیب زورگویان خواهد شد.

* راه بهتری جز گفت وگو وجود ندارد اما گفت وگو، دوسویه است. تحریم و تکفیر دو روی یک سکه است؛ در تکفیر، اندیشه انسان ها انکار می شود و در تحریم، زندگی و رفاه مردم نفی می گردد. برای گفت و گو نیازی به گرفتن عکس های دونفره نیست، می توان در همین جا و در این مجمع عمومی، سخنِ یکدیگر را شنید.من گفت و گو را از همین جا آغاز می کنم و به صراحت اعلام می کنم: موضوع امنیت بین الملل، بازیچه سیاستِ داخلی آمریکا نیست.

*مردم ما امروز عزادار شهادت ده ها انسان بی گناه اند که روز شنبه توسط تروریست هایی بخاک و خون کشیده شدند که با کمال وقاحت از برخی پایتخت های غربی و در مصاحبه با رسانه هایی که در غرب با دلارهای نفتی اداره می شوندمسئولیت این وحشیگری را پذیرفتند.

*چرا هیچیک از کشورهای تامین کننده مالی گروه های تروریستی ضد مردم ایران که سابقه تامین مالی و تسلیحاتی داعش و النصره و القاعده را نیز دارند نه تنها مورد مؤاخذه قرار نمی گیرند بلکه تشویق و تسلیح هم می شوند؟برای اینکه دنیا ادعای مبارزه با تروریزم را جدی بگیرد، نیازمند یک اقدام مشترک جهانی برای برخورد جدی با این پدیده شوم بدون توجه به عاملین و قربانیان آن هستیم.محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
نظامی   گروگان   آمریکا   دموکرات   کشورهای منطقه   ریاست جمهوری   تروریسم   مبارزه با افراط گرایی   مردم سالاری دینی   دیپلمات   رئیس جمهور   مجمع عمومی سازمان ملل   توسل   افراطی گری   گزینش   تعامل سازنده   مقررات بین المللی   توافق هسته ای   مجمع عمومی سازمان ملل متحد   یکجانبه گرایی آمریکا   تصدی   مزیت   اجماع جهانی   مصالحه   حل مسالمت آمیز   اقتصاد   حسن روحانی   تروریست   نیویورک   خروج از برجام   دونالد ترامپ   سرمایه گذاری   سازمان ملل متحدد  
اخبار مرتبط
روحانی: اروپا برای مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا با ایران همکاری کند
راه دانا
اتمام حجت ایران با اروپا
مرد سالاری
هشدار سخنگوی وزارت امور خارجه به اروپایی ها
اخرین نیوز
اروپایی ها هوشیار باشند
اکو فارس
هشدار سخنگوی وزارت خارجه ایران به اروپا
نامه نیوز
وزارت امور خارجه: اروپایی ها هوشیار باشند
برترین ها
سخنگوی وزارت امور خارجه : اروپایی ها هوشیار باشند
تابش کوثر
اروپایی ها هوشیار باشند/ ایران نمی تواند بهای مصلحت جهان را به تنهایی بپردازد
نواندیش
ظریف خاری برچشم افراطیون ایرانی،اسراییلی و آمریکایی
وکیل ملت
ماکرون: درباره "مهار ایران" با آمریکا اتفاق نظر داریم
شهدای ایران
ماکرون: درباره مهار ایران با آمریکا اتفاق نظر داریم
فردا نیوز
جزئیات4خبر ویژه امروز یکشنبه 22 مهرماه 1397
بلاغ مازندران
یکجانبه گرایی آمریکا در محکمه ظریف
ایرنا
بازگشت به دیپلماسی فعال
برنا
چهار دلیلی که ایران نمی خواهد با ترامپ گفت وگو کند
شعار سال
انتخابات کنگره ربطی به برجام و ایران ندارد/ رئیس جمهور بهترین سخنرانی زندگی سیاسی اش را داشت/ پذیرش پیش شرط روحانی از سوی ترامپ بعید است
روزنامه آرمان
چرا ترامپ دشمنی خطرناک، اما مفید برای ایران است؟/ او برخلاف سیاسیون آمریکا پیچیده حرف نمی زند
ساعت 24
تصمیم تهران و شوی نیویورک
تدبیر و امید
واکنش مثبت سیاسیون به سخنان روحانی درسازمان ملل
فیدوس
روحانی به خوبی از مواضع ملت ایران در سازمان ملل دفاع کرد
ایرنا
نماینده سوریه: روحانی به خوبی از مواضع ملتش دفاع کرد
پارسینه
بررسی فرصت های حضور ایران در اجلاس سازمان ملل
شعار سال
مطبوعات ایتالیا: سازمان ملل به ترامپ خندید
ایرنا
روزنامه لبنانی: روحانی تقابل دیپلماتیک با ترامپ را بُرد
تدبیر و امید
واکنش روزنامه لبنانی به اظهارات روحانی در سازمان ملل
پارسینه
روحانی تقابل دیپلماتیک با ترامپ را بُرد
فردا نیوز
رویکرد حقوقی و منطقی روحانی در تقابل با مشی تهاجمی ترامپ
ایرنا
چرا سران دنیا به ترامپ می خندند؟/ انسان وسوسه می شود بخندد!
گیلان خبر
چرا سران دنیا به ترامپ می خندند؟
جوان آنلاین
روحانی از تریبون سازمان ملل به چه مسائلی اشاره كرد؟!
عصر تعادل
روحانی: خروج آمریکا از برجام غیرقانونی بود / مکرون: باید در برابر یکجانبه گرایی بایستیم
انتخاب
نگاهی به شش سخنرانی روحانی در آمریکا
انصاف نیوز
بازتاب گسترده سخنرانی روحانی در رسانه های روسیه
فرتاک نیوز
روحانی از تریبون سازمان ملل به چه موضوعاتی اشاره کرد؟
خبرآنلاین
ترامپ:فروش نفت ایران راکم میکنیم
ناطقان نیوز
به دنبال به صفر رساندن صادرات نفت ایران هستیم/توافق هسته ای موهبت باد آورده ای برای رهبران ایران بود
598
متن سخنرانی ترامپ در سازمان ملل
انصاف نیوز
سخنرانی ترامپ در سازمان ملل: برجام موهبتی باد آورده برای ایران بود/ از همه ملت ها می خواهیم که ایران را منزوی کنند / تهران به حاکمیت کشورها احترام نمی گذارد / ایران آشوب را در فراتر از خاورمیانه گسترش می دهد / قیمت بالای نفت را تحمل نخواهیم کرد / تحریم های کره شمالی تا خلع سلاح هسته ای این کشور باقی
پایتخت ما
برجام موهبت بادآورده برای ایران بود
پارس نیوز
فروش نفت ایران را کم می کنیم/ برجام موهبت بادآورده برای ایران بود
اخبار اقتصاد ایران
اخبار مرتبط
bltراه دانا : روحانی: اروپا برای مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا با ایران همکاری کند
bltمرد سالاری : اتمام حجت ایران با اروپا
bltاخرین نیوز : هشدار سخنگوی وزارت امور خارجه به اروپایی ها
bltاکو فارس : اروپایی ها هوشیار باشند
bltنامه نیوز : هشدار سخنگوی وزارت خارجه ایران به اروپا
bltبرترین ها : وزارت امور خارجه: اروپایی ها هوشیار باشند
bltتابش کوثر : سخنگوی وزارت امور خارجه : اروپایی ها هوشیار باشند
bltنواندیش : اروپایی ها هوشیار باشند/ ایران نمی تواند بهای مصلحت جهان را به تنهایی بپردازد
bltوکیل ملت : ظریف خاری برچشم افراطیون ایرانی،اسراییلی و آمریکایی
bltشهدای ایران : ماکرون: درباره "مهار ایران" با آمریکا اتفاق نظر داریم
bltفردا نیوز : ماکرون: درباره مهار ایران با آمریکا اتفاق نظر داریم
bltبلاغ مازندران : جزئیات4خبر ویژه امروز یکشنبه 22 مهرماه 1397
bltایرنا : یکجانبه گرایی آمریکا در محکمه ظریف
bltبرنا : بازگشت به دیپلماسی فعال
bltشعار سال : چهار دلیلی که ایران نمی خواهد با ترامپ گفت وگو کند
bltروزنامه آرمان : انتخابات کنگره ربطی به برجام و ایران ندارد/ رئیس جمهور بهترین سخنرانی زندگی سیاسی اش را داشت/ پذیرش پیش شرط روحانی از سوی ترامپ بعید است
bltساعت 24 : چرا ترامپ دشمنی خطرناک، اما مفید برای ایران است؟/ او برخلاف سیاسیون آمریکا پیچیده حرف نمی زند
bltتدبیر و امید : تصمیم تهران و شوی نیویورک
bltفیدوس : واکنش مثبت سیاسیون به سخنان روحانی درسازمان ملل
bltایرنا : روحانی به خوبی از مواضع ملت ایران در سازمان ملل دفاع کرد
bltپارسینه : نماینده سوریه: روحانی به خوبی از مواضع ملتش دفاع کرد
bltشعار سال : بررسی فرصت های حضور ایران در اجلاس سازمان ملل
bltایرنا : مطبوعات ایتالیا: سازمان ملل به ترامپ خندید
bltتدبیر و امید : روزنامه لبنانی: روحانی تقابل دیپلماتیک با ترامپ را بُرد
bltپارسینه : واکنش روزنامه لبنانی به اظهارات روحانی در سازمان ملل
bltفردا نیوز : روحانی تقابل دیپلماتیک با ترامپ را بُرد
bltایرنا : رویکرد حقوقی و منطقی روحانی در تقابل با مشی تهاجمی ترامپ
bltگیلان خبر : چرا سران دنیا به ترامپ می خندند؟/ انسان وسوسه می شود بخندد!
bltجوان آنلاین : چرا سران دنیا به ترامپ می خندند؟
bltعصر تعادل : روحانی از تریبون سازمان ملل به چه مسائلی اشاره كرد؟!
bltانتخاب : روحانی: خروج آمریکا از برجام غیرقانونی بود / مکرون: باید در برابر یکجانبه گرایی بایستیم
bltانصاف نیوز : نگاهی به شش سخنرانی روحانی در آمریکا
bltفرتاک نیوز : بازتاب گسترده سخنرانی روحانی در رسانه های روسیه
bltخبرآنلاین : روحانی از تریبون سازمان ملل به چه موضوعاتی اشاره کرد؟
bltناطقان نیوز : ترامپ:فروش نفت ایران راکم میکنیم
blt598 : به دنبال به صفر رساندن صادرات نفت ایران هستیم/توافق هسته ای موهبت باد آورده ای برای رهبران ایران بود
bltانصاف نیوز : متن سخنرانی ترامپ در سازمان ملل
bltپایتخت ما : سخنرانی ترامپ در سازمان ملل: برجام موهبتی باد آورده برای ایران بود/ از همه ملت ها می خواهیم که ایران را منزوی کنند / تهران به حاکمیت کشورها احترام نمی گذارد / ایران آشوب را در فراتر از خاورمیانه گسترش می دهد / قیمت بالای نفت را تحمل نخواهیم کرد / تحریم های کره شمالی تا خلع سلاح هسته ای این کشور باقی
bltپارس نیوز : برجام موهبت بادآورده برای ایران بود
bltاخبار اقتصاد ایران : فروش نفت ایران را کم می کنیم/ برجام موهبت بادآورده برای ایران بود
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.