مخبر - 1397/07/03 - بیانیه 1+4 بیان حقانیت ایران در تعهد به برجام است

بیانیه 1+4 بیان حقانیت ایران در تعهد به برجام است
تهران - ایرنا - نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بیانیه 1+4 در حمایت از ایران نشانه حقانیت جمهوری اسلامی در تعهد به برجام و بدعهدی آمریکا نسبت به آن است.
بیانیه 1+4 بیان حقانیت ایران در تعهد به برجام است

کمال دهقانی فیروزآبادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، در مورد نشست وزیران خارجه ایران و 1+4 افزود: صدور بیانیه در حمایت از ایران و علیه آمریکا اقدام مثبتی بود که از سوی 1+4 صورت گرفت.
وی ابراز امیدواری کرد: اینگونه اقدامات در سطح بین المللی ادامه یابد تا همه به حقانیت جمهوری اسلامی ایران در موضوع برجام پی ببرند.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: ما باید پا به پای این اقدام در جهت افزایش روابط اقتصادی با کشورهای دیگر و کنار زدن موانع و تقویت دیپلماسی اقتصادی حرکت کنیم.
دهقانی فیروزآبادی بیان کرد: ما انتظارمان این است که دکتر روحانی رئیس جمهوری در سخنرانی امروز خود در سازمان ملل بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران در موضوع برجام تاکید کرده و تعهدات کشورهای 1+4 را به آنها یادآور شود که به صورت عملی باید اقدامات لازم را انجام دهند زیرا منافع ملی ما نباید مورد دست اندازی آمریکا قرار گیرد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی ما نیز تاکنون بسیار خوب کار کرده و اجماعی علیه آمریکا در اتحادیه اروپا ایجاد شده است.
به گزارش ایرنا، نشست وزیران خارجه ایران و 1+4 شامگاه دوشنبه دوم مهرماه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به ریاست فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپایی و با حضور وزیران خارجه ایران، فرانسه، روسیه، چین، انگلیس و آلمان برگزار شد.
این نشست پیش از تلاش آمریکا برای استفاده ابزاری از شورای امنیت و اجرای نمایش علیه ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار بود؛ حمایت اروپا، چین و روسیه از ایران و برجام و انزوای آمریکا را به روشنی به تصویر کشید.
در پایان این نشست وزیران خارجه ایران و کشورهای 1+4اقدام به صدور بیانیه مشترکی کردند که واجد نکات مهم و قابل توجهی است.
وزیران خارجه در این بیانیه بر اعلام تعهد مجدد کشورهای عضو برجام بر اجرای کامل و موثر این توافق، از جمله در حوزه رفع تحریم ها تاکید کرده و اذعان کردند که رفع تحریم ها و برخورداری ایران از منافع اقتصادی حاصله، بخش کلیدی و حیاتی برجام است.
وزرای خارجه در این بیانیه اظهار تاسف عمیق خود را نسبت به خروج آمریکا از برجام اعلام داشته و در یک مقابله آشکار با تحریم های یکجانبه آمریکا، بر تعهدات خود مندرج در بیانیه قبلی در تاریخ 15 تیر 97 در موضوعاتی همچون حفظ و ارتقای روابط گسترده تر اقتصادی با ایران؛ حفظ و استمرار کانال های موثر مالی برای تعامل با ایران؛ تداوم صادرات نفت و میعانات گازی، محصولات نفتی و پتروشیمی تاکید کردند. آنها همچنین تعهد خود را به پیگیری اقدامات مشخص و موثر برای تضمین کانال های پرداخت با ایران تکرار کردند.
سیام*9121*1535

منبع: ایرنا

لینک اصل خبر


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
آلمان   فرانسه   انگلستان   پتروشیمی   منافع ملی   میعانات گازی   آمریکا   روسیه   وزرای خارجه   دیپلماسی   فدریکا موگرینی   نظام جمهوری اسلامی ایران   مجلس شورای اسلامی   کمال دهقانی فیروزآبادی   منافع اقتصادی   مجمع عمومی سازمان ملل   وزیران خارجه   پارلمان آلمان   کمیسیون امنیت ملی   اقتصاد   اتحادیه اروپا   حسن روحانی   نیویورک   خروج از برجام   سازمان ملل متحدد   صادرات نفت  
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.