مخبر - 1397/07/03 - نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» برگزار شد

نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» برگزار شد
به مناسبت هفته بزرگداشت هشت سال دفاع مقدس، نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» همراه با رونمایی از کتاب خیانت پیشگان (مروری بر عملکرد سازمان مجاهدین خلق در جنگ تحمیلی) نوشته محمدرضا سرابندی، برگزار شد.
نشست «نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی» برگزار شد

به گزارش ایسنا،این نشست با سخنرانی سیدمحمدجواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، کارشناس حوزه تروریسم و فرزند شهید هاشمی نژاد؛ محمدرضا سرابندی، نویسنده و پژوهشگر در حوزه تروریسم، جواد کامور بخشایش، نویسنده و پژوهشگر برپا شده و با گفت وگوی کارشناسان در باب تاریخچه سازمان مجاهدین خلق، تقابل منافقین با انقلاب اسلامی، ارتباط منافقین با رژیم بعث عراق، رجوی در عراق، جاسوسی و منابع مالی منافقین، تسلیح منافقین، پایگاه های منافقین در عراق، عملیات مسلحانه منافقین در جنگ تحمیلی، منافقین و اسرای جنگی ایران و مرصاد کمینگاهی برای منافقین همراه بود و در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

سیدمحمد جواد هاشمی نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور) در این نشست گفت: سابقه گروهک ها مملو از حوادث گوناگونی است که آنچه امروز در منطقه ملاحظه می کنید، بخشی از این سابقه است. کشور ما یکی از امن ترین کشورهای منطقه و حتی کشورهای اروپایی محسوب می شود. مقابله با این گروهک ها را تجربه کرده و با توجه به امکانات خود در مقابل تروریست ها ایستاده است. بعد از پیروزی انقلاب حدود 35 گروهک تروریستی علیه مردم ما دست به اقدام تروریستی زدند که همه آن ها عمدتاً در کشورهای اروپایی و آمریکا دفاتر رسمی دارند و اقداماتشان را به صورت رسمی انجام می دهند.

وی ادامه داد: در همین حادثه اخیر و در جنایت شهر اهواز که گروهک الاحوازی مسئولیت این جنایت را برعهده گرفت، این روند را مشاهده کردیم. همچنین گروهک حزب دموکرات کردستان که سابقه طولانی علیه کشور ما دارند، در اوایل انقلاب جنایات زیادی علیه مردم ما انجام داد. قدرت جمهوری اسلامی باعث شد آن ها از منطقه غرب کشور عقب رانده شدند اما می بینیم به محض اینکه شرایط برایشان فراهم می شود، تغییر رویه داده و به صراحت دست به سلاح می برند و دوباره اقدامات خود را شروع می کنند. تیم ضدایرانی کاخ سفید باعث شده دموکرات ها مجدداً دست به اسلحه ببرند و گروهک هایی همچون الاحوازی جنایاتی انجام داده و آن را رسماً اعلام کنند.

هاشمی نژاد با بیان اینکه در دوره هایی که مسئولان و ریاست های قبلی کاخ سفید حضور داشتند هم جنایات انجام می شد، اضافه کرد: بنابر اسناد آمریکا و منابع بین المللی این جنایات توسط موساد و منافقین انجام شده است و ما شاهدیم طی 40 سال گذشته جنایات تروریستی توسط غربی ها، اروپایی ها و آمریکایی ها کنار گذاشته نشده است. یکی از بارزترین جانیان که خیانت های آشکاری علیه ما انجام داده است، سازمان منافقین است که حدود 50 سال و اندی از تأسیس آن می گذرد. از همان ابتدا با حزب بعث عراق مراوداتی داشت. حضور صدام در رأس رژیم بعث شرایط را برای بقیه منافقین بیشتر فراهم می کرد و کارنامه منافقین مملو از خیانت وجنایات عیان و آشکار است.

وقتی حزب بعث علیه ما می جنگد منافقین درحال دریافت پول و امکانات از آنان هستند

فیلم های زیادی از خیانت مجاهدین خلق در زمان جنگ تحمیلی وجود دارد که وقتی حزب بعث علیه مردم ما می جنگد منافقین درحال دریافت پول و امکانات هستند و اعلام می کنند که در اماکن عمومی بمب گذاری کرده و به این وسیله مردم را از بین می برند. در زمان جنگ کشور ما مورد هجمه قرار گرفته و خاک آن در اختیار دشمن بود و کسانی مثل منافقین دست در دست صدام به این جنایات دامن زدند. شرایط فعلی شرایطی است که می بایست تلاش کنیم در آن فرزندان این آب و خاک را نسبت به خطراتی که وجود دارد آگاه کنیم.

وی با بیان اینکه تیم امنیتی کاخ سفید از کسانی تشکیل شده که سال ها جیره خوار بودند و به عنوان نسخه دموکراسی شکل منافقین را با این پرونده سیاه پشت سر خود قرار داده اند، یادآور شد: آنچه را که منافقین به عنوان شیوه عمل دموکراتیک منافقین می پسندند، همان چیزی است که سال ها مردم ایران جنایاتش را تجربه کرده اند. ما وظیفه داریم نسل جدید را نسبت به جنایاتی که امثال این گروهک در دهه 60 انجام داد، آگاه کنیم. براساس پژوهشی که در این مراکز انجام شده و به طور مستند اعلام شده منافقین فقط 1500 نفر را موظف کردند در جهت ناامید کردن و گمراه کردن مردم ایران برای تولید و نشر اخبار جعلی گمارده اند.

اگر ما وضعیت دیروز منافقین را تبیین کنیم، وضعیت امروزشان مشخص می شود

هاشمی نژاد در پاسخ به سوالی در رابطه با نقش و فعالیت امروز منافقین در جامعه ما گفت: اگر ما وضعیت دیروز منافقین را تبیین کنیم، وضعیت امروزشان مشخص می شود. هر سال هفته دفاع مقدس برنامه های زیادی برگزار می شود اما هیچ سال نقش نفاق را در جنگ تحمیلی به خوبی بیان نمی کنیم. گروهک منافقین از سال 60 درجهت کمک به صدام نقش پررنگی داشته است. هیچ کشوری را نمی بینید که در عرض چند ماه عالی ترین مقاماتش توسط این گروهک ترور شود. اما ایران قربانی این مسئله شده است.

آنچه منافقین در نظر نگرفته بودند، نقش مردم بود/با شعارهای اسلامی حدود 30 هزار نفر از مردم را جذب سازمان کردند

وی با بیان اینکه آنچه که منافقین در نظر نگرفته بودند، نقش مردم بوده است، افزود: مردمی که به طور منسجم پشت سر رهبر خود ایستادند و توانستند کمر تروریسم را بشکنند. فریبکاری بخش مهمی از فعالیت های سازمان منافقین است، سازمانی که صددرصد مارکسیستی است اما وجهه خود را از بیرون طور دیگری نشان می دهد. این موضوعات اگر درست تبیین نشود نمی توانیم اهداف امروز منافقین را تبیین کنیم. سازمان منافقین وقتی دید مارکسیست ها در جامعه پذیرش ندارند تلاش کرد شکل دیگری بگیرد و با شعارهای اسلامی توانست حدود 30 هزار نفر از مردم را جذب سازمانش کند. منافقین مرتب شکل عوض می کنند. آن ها یک گروهک وابسته بوده و هستند که آن روزها با عملیات نظامی با مردم مواجه می شدند و امروز هرچند مواجهه نظامی با ایران ندارند اما فروپاشاندن جامعه و اتحاد مردم هدف اصلی آن هاست و قدرت های بزرگ دنیا از آن ها حمایت می کنند.

مقالات سران نفاق در رسانه هایی همچون بی بی سی ارائه می شود/تمامی اخبار علیه منافقین در این رسانه ها بایکوت می شود

کانال پنج انگلستان مشخصاً این موضوع را بررسی کرده و تیم جدید آمریکایی ضمن اینکه دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی است فعالیت این سازمان را در قالب مورد نظرش تعریف کرده است. شاکله اصلی سازمان کسانی هستند که در اروپا و آمریکا در اختیار سرویس های اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا کار می کنند و مقالات سران نفاق عینا در رسانه های مختلفی همچون بی بی سی ارائه می شود. تمامی اخبار علیه منافقین در این رسانه ها بایکوت می شود و حتی یک خبر از این موضوع را در شبکه های جهانی ملاحظه نمی کنید. لفظ تروریسم در مورد حادثه اخیر اهواز هم به همین دلیل توسط رسانه های بیگانه به کارگیری نشد. منافقین تلاش دارند امروزه پیشینه جنایت کارانه شان را پاک کنند و اسناد نشان داده اقداماتشان همیشه بعد از پیروزی انقلاب و بعد از آن در جهتی بوده که نتایجش به جیب استکبار ریخته شده است.

منافقین می خواهند جامعه باور کند رجوی مرده است/ غواصان دست بسته کربلای4 سندی از جنایت منافقین

به گفته دبیرکل بنیاد هابیلیان؛ آن ها در گذشته توانستند بسیاری از مردم انقلابی را با خود همراه کنند اما بعد از گذشت سه یا چهار سال که تغییر ایدئولوژی دادند ماهیتشان مشخص شد، هم اکنون نیز تلاش دارند گذشته خود را مخفی کنند. سرکرده منافقین هفت یا هشت سال است که مخفی شده و زنده است اما منافقین می خواهند جامعه باور کنند او مرده است تا مدارکی که برعلیه او در اختیار است، اسناد یک مرده تلقی شود و هم اکنون می گویند یک زن در رأس کار سازمان است و ما به دنبال حکومت دموکراسی هستیم. چیزی که در اسناد وزارت خارجه آمریکا هم صراحتا قید شده فریبکاری و نیرنگ این افراد است.

مقام معظم رهبری هم فرمودند: «نباید جای شهید و جلاد با هم عوض شود.» وقتی حافظه تاریخی یک ملت تغییر کند این اتفاق خواهد افتاد. هفته های دفاع مقدس فرصت خوبی برای پرکردن جای خالی این حقایق است. فراموش نکنیم وقایعی همچون تشییع پیکر غواصان دست بسته شهید نیز سندی بر جنایت منافقین است اما متأسفانه این موضوع را درست تبیین نکردیم. هرچند خود جریان نفاق در آن موضوع جهت گیری مشخصی را اعلام کرد.

منابع اصلی ما شرح مذاکرات استخبارات رژیم بعث عراق بود/مأموریت اعزام و عزیمت منافقین چه بود؟

محمدرضا سرابندی، نویسنده کتاب، نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه در مورد سازمان مجاهدین خلق (منافقین) تحقیقات زیادی انجام شده اما در حوزه دفاع مقدس و همراهی با دشمن بعثی کارهای عمیق تاریخی نشده است، گفت: زیرا جنایاتی که علیه ملت ایران کرده است، تابویی بوده که افراد ترجیح دادند زیاد به آن نزدیک نشوند. کار نگارش کتاب «خیانت پیشگان» دو سال پیش شروع شد. منابع اصلی ما شرح مذاکرات استخبارات رژیم بعث عراق بود که نشان می داد چه تعاملاتی با رژیم بعث، استخبارات و سران منافقین وجود دارد. اسناد استخبارات به کرات در شبکه های تلویزیونی منتشر شده و سندها را با استفاده از خاطرات افراد، خاطرات شفاهی و منابع کتابخانه ای، تطبیق داده ایم تا ابعاد این همکاری باز شود.

این نویسنده ادامه داد: خیانت های منافقین در جنگ تحمیلی در اذهان عمومی منحصر به عملیات مرصاد شده است درحالی که ما در کتاب هم بارها گفته ایم این جنایت ابعاد بیشتری داشته است. از شنود تلفنی گرفته تا سیاه نمایی های پشت جبهه، تحریف اخبار و ترورها را در برمی گیرد. منافقین مأموریتی را تحت عنوان اعزام و عزیمت داشتند که در آن فرماندهان و رزمندگان ایرانی را در هنگام بازگشت از جبهه ترور می کردند. تا به این وسیله مردم را از رفتن به جبهه پشیمان و دلسرد کنند. تا خرداد سال 60 این تبلیغات و سیاه نمایی ها ادامه داشت و وقتی بدنه اصلی به کردستان عراق منتقل شد، مسعود رجوی وارد عراق شد و از سال 64 پایگاه های رسمی در عراق دایر کرد.

بیش از 90 درصد عملیات ها توسط سازمان منافقین شنود و بازگو می شد

به گفته سرابندی؛ عناصر سازمان منافقین با توجه به اینکه به زبان فارسی مسلط بودند با تجهیزات رژیم بعث اخبار را شنود کرده و در رمزگشایی کلمات به بعثی ها کمک می کردند همچنین با لباس رزمندگان ایرانی وارد خطوط جبهه می شدند و تخلیه اطلاعات می کردند. عملیات کربلای 4 به همین شکل لو رفت همچنین عملیات آفتاب در فروردین سال 67 که به زعم سازمان برنامه ریزی و اجرا شد توسط انتقال اطلاعاتی از لشگر 77 خراسان بود که توسط آن بسیاری از رزمندگان ارتشی به شهادت رسیدند. شاید بیش از 90 درصد عملیات های جنگ توسط سازمان منافقین شنود و بازگو می شد در این میان سیستم اطلاعاتی ایران هم بیکار نبودند و طرح فریب سازمان در چند مورد اجرا شد از جمله عملیات فاو که نیروهای ایرانی با دادن اطلاعات غلط در بی سیم منافقین و ارتش عراق را بین هویزه و اهواز سرگردان کردند. در حالی که گردان های آماده ایران در آن شرایط به فاو حمله کردند. این مسئله برای سازمان منافقین خیلی ناگوار بود. دو سال بعد برای بازپس گیری فاو سازمان خیلی تلاش و در عملیات مشارکت کرد.

بیش از 20 پایگاه رژیم بعث عراق در جنگ در اختیار منافقین قرار داده شده بود

وی ادامه داد: منافقین در عراق علاوه بر طرح ایجاد ستون پنجم به صورت آشکار در عملیات های نظامی هم شرکت می کرد. عملیات های کلاسیکی همچون فروغ جاویدان(مرصاد)، آفتاب، چلچراغ(مهران) از این جمله بودند. همچنین در عملیات های گردانی فعالیت داشت، شناسایی انجام داده و با پشتیبانی رژیم بعث عراق وارد عملیات می شد. اما سازمان هیچ وقت تصرف مناطق را در اهداف خود قرار نداده بود. منافقین به دنبال ضربه زدن و اسیرگرفتن از نیروهای ایرانی بودند تا با کارکردن بر روی اسرا آنها را جذب سازمان کنند. همچنین آنها در دسته های چند نفره به دیده بان های ایرانی نزدیک شده و آن ها را به شهادت می رساندند. بیش از 20 پایگاه رژیم بعث عراق در جنگ در اختیار منافقین قرار داده شده بود.

نویسنده کتاب «خیانت پیشگان» با ارائه توضیحاتی درباره این اثر گفت: این کتاب در 20 سرفصل تقسیم بنده شده و مطالب بررسی شده است. سرفصلهایی همچون تاریخچه سازمان منافقین، تقابل منافقین با انقلاب اسلامی، انقلاب ایدئولوژیک، منافقین و اسرای جنگ ایران، تحویل منافقین در جنگ و صلح و عملیات مرصاد و ... در این کتاب وجود دارد.

ارزیابی میزان صدمات موشکی و نفوذ در اردوگاه ها به منظور جذب اسرا

جواد کامور بخشایش، نویسنده و پژوهشگر، نیز در ادامه این نشست با بیان اینکهبه دلیل نبود منابع و اسناد در رابطه با فعالیت های سازمان منافقین در جنگ تحمیلی نتوانسته ایم نقش واقعی منافقین را در این برهه از زمان نشان دهیم و در این موضوع حلقه های مفقوده زیادی وجود دارد، ادامه داد: امیدوارم این کتاب بتواند حلقه های مفقوده را مکشوف کند. به نظر می رسد سازمان منافقین یکی از تأثیرگذارترین تشکیلات سیاسی در جنگ تحمیلی بوده است و در آن بسیار ایفای نقش کرده است. نقش منافقین در تضعیف روحیه اسرا از همه موضوعات قابل توجه تر است زیرا وجود انسانی این قضیه زیر سوال رفته و کمتر به آن اشاره شده است. هرچند در قالب تاریخ شفاهی جنگ از این منظر به موضوع منافقین نگاه شده است.

وی ادامه داد: همکاری همه جانبه با رژیم بعثی در امور فنی از اصلی ترین محورهای فعالیت منافقین در جنگ بوده است که شامل شنود مخابراتی و بی سیمی و ترجمه آن ها به همراه بازجویی از اسرای ایرانی بوده است. بدست آوردن اطلاعات محرمانه و سری جنگ از طریق عوامل داخلی، رویارویی نظام با عملیات های مختلف و ترور شخصیت ها در ایران برای تضعیف روحیه مردم از دیگر اقدامات منافقین در طول جنگ بوده است که نقطه عطف ترورها در حادثه 6 تیر اتفاق می افتد و در جریان آن مقام معظم رهبری آسیب دیده و از حضور جدی در جبهه ها محروم می شود. ضمنا اعلام جای اصابت موشک ها و ارزیابی میزان صدمات موشکی و نفوذ در اردوگاه ها به منظور جذب اسرا از دیگر اقدامات مهم منافقین در حمایت از تجاوز رژیم بعث عراق بوده است.

ماجرای نفوذ و سانسور نامه های اسرا

یکی از محوری ترین کارهای منافقین در طول جنگ که هنوز به آن پرداخته نشده است نفوذ و سانسور نامه های اسرا بود. آن ها در جهت شکستن روحیه مقاومت و صبر اسرا نامه ها را تغییر داده و به دستشان می رساندند. مصداق های زیادی در این رابطه هست که باعث شده خیلی از اسرا دچار مشکلات عدیده روحی و روانی بشوند. از سال 65 به بعد محوری ترین کار آن ها این بود که افراد درجه یک سازمان منافقین را به اردوگاه ها فرستاده تا برای اسرا صحبت کنند و به آن ها وعده و وعید بدهند. اگر موفق نمی شدند عمدتا افراد را زیر شکنجه قرار می دادند و با تاکتیک های شکنجه روانی تلاش خود را ادامه می دادند.

به گفته کامور بخشایش؛ میان اسرا ادبیات جدیدی تولید شد که در آن اسرا به استعاره و مجاز روی آوردند که مثلا اگر می خواستند بنویسند به حضرت امام(ره) سلام برسانید، می گفتند به پدربزرگ روح الله سلام برسانید و موضوعات به روشی مطرح می شد که منافقین نتوانند از آن سردربیاورند. ضمناً اسرایی داشتیم که تحت شرایط جوی و فیزیکی حاکم بر اردوگاه ها نتوانستند دوام بیاورند و با نفوذ منافقین در اردوگاه ها جذب آن ها شدند. حدود یک سال بعد از پذیرفتن قطعنامه تا آزادی اسرا زمان بود که این یک سال برای اسرا بحرانی ترین شرایط روحی را رقم زد زیرا در بلاتکلیفی به سر می بردند و بهترین فرصت را به سازمان مجاهدین داد تا برای جذب افراد بخصوص جذب اسرای کم سن و سال تلاش کنند.

این پژوهشگر در ادامه ضمن بیان این نکته که در فروغ جاویدان شاهد بودیم که حدود سه هزار نفر از نیروهای سازمان از بین رفته و رجوی با اجازه صدام وارد این فاز شد که کمبود نیروی خود را از اسرای ایرانی تأمین کند، اضافه کرد: به عنوان مثال اسیر 13 ساله ای داشتیم که بعد از سه سال و نیم اسارت جذب منافقین شد. او امروز به عنوان شاهد عینی تمام رویدادهای داخل اردوگاه اشرف را بیان می کند. به او گفته شده بود ما شما را از این اردوگاه برده و تسهیلات خوبی برایتان فراهم می کنیم. اگر هم پسند نکردید مجددا شما را به اردوگاه بازمی گردانیم. درحالی که این اتفاق نیفتاد. این شخص اعتراف می کند که 13-14 سال از بهترین سال های عمرش را در پادگان اشرف گذرانده است. او یک بار اقدام به خودکشی کرد اما از مرگ نجات پیدا کرد و به این دلیل یک سال در زندان ابوغریب زندانی شد. بعد از حمله آمریکا به عراق با شرایط نامطلوبی به ایران بازگشت.

در این مراسم از کتاب خیانت پیشگان (مروری بر عملکرد سازمان مجاهدین خلق در جنگ تحمیلی) نوشته محمدرضا سرابندی رونمایی نمادین به عمل آمد. این کتاب در نیمه زمستان امسال وارد بازار خواهد شد.

انتهای پیام


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   شهید   اهواز   گروهک تروریستی   اسلحه   منابع مالی   آمریکا   دموکرات   کشورهای منطقه   موساد   مسلحانه   حزب دموکرات   تروریسم   کاخ سفید   جواد هاشمی   حزب بعث   سازمان مجاهدین خلق   تروریستی   اماکن عمومی   بنیاد هابیلیان   مجاهدین خلق   منافقین   هشت سال دفاع مقدس   جواد کامور بخشایش   مرصاد   جنایت   انقلاب اسلامی   تروریست   حادثه  
اخبار مرتبط
ایران از تروریست ها انتقام گرفت
اخبار اقتصاد ایران
سومین ضربت موشکی بر پیکر تروریست ها/ قیامِ بالستیک های سپاه با ذوالفقار 700 کیلومتری
شوشان
حمله پهپادهای سپاه به مقر تروریستها در سوریه/ تعداد موشک های بالستیک 6 فروند بود
گیلان خبر
انتقام موشکی ایران از تروریست های اهواز
جبهه جهاني مستضعفين
انتقام موشکی ایران از تروریست های آرمیده در بیخ گوش آمریکایی ها
العالم
سپاه مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز را هدف قرار داد/7 پهپاد و 6 موشک بالستیک سپاه مقرهای تجمع تروریست ها را بمباران کرد
روز نو
حمله موشکی سپاه به «مقر تعدادی از عوامل حادثه تروریستی اهواز» در شرق فرات در سوریه / 6 موشک بالستیک از فاصله 570 کیلومتری در غرب کشور شلیک شد /تعدادی از عناصر موثر در حادثه اهواز به هلاکت رسیده و یا مجروح شدند
صبحانه پرس
سپاه مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز را هدف قرار داد
بدر پرس
اقدام تلافی جویانه سپاه در پاسخ به حمله تروریستی اهواز
تقریب نیوز
حمله پهپادهای سپاه به مقر تروریست ها در سوریه
ایسکانیوز
اطلاعیه سپاه درپی حمله به مقر تروریست ها
تابناک
در عملیاتی با نام «ضربت محرم» و با رمز «یاحسین(ع)»؛سپاه پاسداران مقر سرکردگان حمله تروریستی اهواز را هدف قرار داد
هراز نیوز
31 شهریور سند ترور و مظلومیت خوزستان
صدا و سیما
سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء عراق : مثلث امارات،سعودی و آمریکا برای ایجاد ناامنی در ایران تلاش می کند
شبکه الکوثر
تلاش سه اتحاد امارات،سعودی و آمریکا برای ایجاد ناامنی در ایران!
باشگاه خبرنگاران
مثلث امارات، سعودی و آمریکا برای ایجاد ناامنی در ایران تلاش می کند
تسنیم
مثلث امارات،سعودی و آمریکا برای ایجاد ناامنی در ایران تلاش می کند
مهر نیوز
کاشت نهال به یاد شهدای حادثه تروریستی اهواز
سایت جماران
مردم اهواز به یاد شهدای حادثه تروریستی نهال کاشتند
ایرنا
محور سخنان ائمه جمعه شهرهای ابرکوه، مهریز و بهاباد
ایرنا
ایران اسلامی در دنیا در مقابل استکبار جهانی ایستاده است
ایکنا
تعقیب تروریست ها در سراسر جهان/تهران محور گفتگوهای امنیت منطقه ای
مهر نیوز
نقش منافقین در جنگ تحمیلی چه بود؟ + فیلم
اخبار اقتصاد ایران
"منافقین" در جنگ تحمیلی چه نقشی بازی کردند؟
شهدای ایران
35 گروه تروریستی ضدایران در غرب دفتر رسمی دارند
مهر نیوز
پشتیبانی از منافقین، روی دیگر حمایت غرب از حقوق بشر
باشگاه خبرنگاران
منافقین در جنگ تحمیلی چه نقشی بازی کردند؟
افکار نیوز
بیانیه اتحادیه جهانی تقریب نهاد قربانیان ترور در خصوص حادثه تروریستی اهواز
تقریب نیوز
نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی
مرد سالاری
نقش منافقین در جنگ تحمیلی؛ از شهادت غواصان دست بسته تا سانسور نامه های اسرا
تسنیم
هاشمی نژاد: منافقین تلاش دارد پیشینه جنایتکارانه خویش را پاک کند
اخبار اقتصاد ایران
مسعود رجوی هنوز زنده است
فردا نیوز
منافقین جانی ترین گروه تروریستی هستند/ مسعود رجوی هنوز زنده است
مردم نیوز
امارات، عربستان و آمریکا در حادثه اهواز دست داشتند/روحانی از حقوق بشر آمریکایی پرده بردارد
ساعت 24
منافقین جانی ترین گروه تروریستی هستند
افکار نیوز
رئیس جمهور با استناد به جنایت اهواز، استاندارد دوگانه غرب را در موضوع تروریسم به چالش بکشد
ایکنا
رونمایی از كتاب خیانت پیشگان
صدا و سیما
نسبت کاخ سفید وحمله تروریستی اهواز
خبرگزاری بسیج
امارات، عربستان و آمریکا در حادثه اهواز دست داشتند
مردمی ها
نسبت کاخ سفید و حمله تروریستی اهواز
افکار نیوز
اخبار مرتبط
bltاخبار اقتصاد ایران : ایران از تروریست ها انتقام گرفت
bltشوشان : سومین ضربت موشکی بر پیکر تروریست ها/ قیامِ بالستیک های سپاه با ذوالفقار 700 کیلومتری
bltگیلان خبر : حمله پهپادهای سپاه به مقر تروریستها در سوریه/ تعداد موشک های بالستیک 6 فروند بود
bltجبهه جهاني مستضعفين : انتقام موشکی ایران از تروریست های اهواز
bltالعالم : انتقام موشکی ایران از تروریست های آرمیده در بیخ گوش آمریکایی ها
bltروز نو : سپاه مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز را هدف قرار داد/7 پهپاد و 6 موشک بالستیک سپاه مقرهای تجمع تروریست ها را بمباران کرد
bltصبحانه پرس : حمله موشکی سپاه به «مقر تعدادی از عوامل حادثه تروریستی اهواز» در شرق فرات در سوریه / 6 موشک بالستیک از فاصله 570 کیلومتری در غرب کشور شلیک شد /تعدادی از عناصر موثر در حادثه اهواز به هلاکت رسیده و یا مجروح شدند
bltبدر پرس : سپاه مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز را هدف قرار داد
bltتقریب نیوز : اقدام تلافی جویانه سپاه در پاسخ به حمله تروریستی اهواز
bltایسکانیوز : حمله پهپادهای سپاه به مقر تروریست ها در سوریه
bltتابناک : اطلاعیه سپاه درپی حمله به مقر تروریست ها
bltهراز نیوز : در عملیاتی با نام «ضربت محرم» و با رمز «یاحسین(ع)»؛سپاه پاسداران مقر سرکردگان حمله تروریستی اهواز را هدف قرار داد
bltصدا و سیما : 31 شهریور سند ترور و مظلومیت خوزستان
bltشبکه الکوثر : سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء عراق : مثلث امارات،سعودی و آمریکا برای ایجاد ناامنی در ایران تلاش می کند
bltباشگاه خبرنگاران : تلاش سه اتحاد امارات،سعودی و آمریکا برای ایجاد ناامنی در ایران!
bltتسنیم : مثلث امارات، سعودی و آمریکا برای ایجاد ناامنی در ایران تلاش می کند
bltمهر نیوز : مثلث امارات،سعودی و آمریکا برای ایجاد ناامنی در ایران تلاش می کند
bltسایت جماران : کاشت نهال به یاد شهدای حادثه تروریستی اهواز
bltایرنا : مردم اهواز به یاد شهدای حادثه تروریستی نهال کاشتند
bltایرنا : محور سخنان ائمه جمعه شهرهای ابرکوه، مهریز و بهاباد
bltایکنا : ایران اسلامی در دنیا در مقابل استکبار جهانی ایستاده است
bltمهر نیوز : تعقیب تروریست ها در سراسر جهان/تهران محور گفتگوهای امنیت منطقه ای
bltاخبار اقتصاد ایران : نقش منافقین در جنگ تحمیلی چه بود؟ + فیلم
bltشهدای ایران : "منافقین" در جنگ تحمیلی چه نقشی بازی کردند؟
bltمهر نیوز : 35 گروه تروریستی ضدایران در غرب دفتر رسمی دارند
bltباشگاه خبرنگاران : پشتیبانی از منافقین، روی دیگر حمایت غرب از حقوق بشر
bltافکار نیوز : منافقین در جنگ تحمیلی چه نقشی بازی کردند؟
bltتقریب نیوز : بیانیه اتحادیه جهانی تقریب نهاد قربانیان ترور در خصوص حادثه تروریستی اهواز
bltمرد سالاری : نگاهی به نقش منافقین در جنگ تحمیلی
bltتسنیم : نقش منافقین در جنگ تحمیلی؛ از شهادت غواصان دست بسته تا سانسور نامه های اسرا
bltاخبار اقتصاد ایران : هاشمی نژاد: منافقین تلاش دارد پیشینه جنایتکارانه خویش را پاک کند
bltفردا نیوز : مسعود رجوی هنوز زنده است
bltمردم نیوز : منافقین جانی ترین گروه تروریستی هستند/ مسعود رجوی هنوز زنده است
bltساعت 24 : امارات، عربستان و آمریکا در حادثه اهواز دست داشتند/روحانی از حقوق بشر آمریکایی پرده بردارد
bltافکار نیوز : منافقین جانی ترین گروه تروریستی هستند
bltایکنا : رئیس جمهور با استناد به جنایت اهواز، استاندارد دوگانه غرب را در موضوع تروریسم به چالش بکشد
bltصدا و سیما : رونمایی از كتاب خیانت پیشگان
bltخبرگزاری بسیج : نسبت کاخ سفید وحمله تروریستی اهواز
bltمردمی ها : امارات، عربستان و آمریکا در حادثه اهواز دست داشتند
bltافکار نیوز : نسبت کاخ سفید و حمله تروریستی اهواز




 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.