مخبر - 1397/07/03 - بیانیه 1+4 بیان حقانیت ایران در تعهد به برجام است

بیانیه 1+4 بیان حقانیت ایران در تعهد به برجام است
خبرگزاری آریا - تهران - ایرنا - نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بیانیه 1+4 در حمایت از ایران نشانه حقانیت جمهوری اسلامی در تعهد به برجام و بدعهدی آمریکا نسبت به آن است.
بیانیه 1+4 بیان حقانیت ایران در تعهد به برجام است

بيانيه 1+4 بيان حقانيت ايران در تعهد به برجام است خبرگزاري آريا - تهران - ايرنا - نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: بيانيه 1+4 در حمايت از ايران نشانه حقانيت جمهوري اسلامي در تعهد به برجام و بدعهدي آمريکا نسبت به آن است.

کمال دهقاني فيروزآبادي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلماني ايرنا، در مورد نشست وزيران خارجه ايران و 1+4 افزود: صدور بيانيه در حمايت از ايران و عليه آمريکا اقدام مثبتي بود که از سوي 1+4 صورت گرفت.
وي ابراز اميدواري کرد: اينگونه اقدامات در سطح بين المللي ادامه يابد تا همه به حقانيت جمهوري اسلامي ايران در موضوع برجام پي ببرند.
نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اضافه کرد: ما بايد پا به پاي اين اقدام در جهت افزايش روابط اقتصادي با کشورهاي ديگر و کنار زدن موانع و تقويت ديپلماسي اقتصادي حرکت کنيم.
دهقاني فيروزآبادي بيان کرد: ما انتظارمان اين است که دکتر روحاني رئيس جمهوري در سخنراني امروز خود در سازمان ملل بر حقانيت جمهوري اسلامي ايران در موضوع برجام تاکيد کرده و تعهدات کشورهاي 1+4 را به آنها يادآور شود که به صورت عملي بايد اقدامات لازم را انجام دهند زيرا منافع ملي ما نبايد مورد دست اندازي آمريکا قرار گيرد.
نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اظهار داشت: دستگاه ديپلماسي ما نيز تاکنون بسيار خوب کار کرده و اجماعي عليه آمريکا در اتحاديه اروپا ايجاد شده است.
به گزارش ايرنا، نشست وزيران خارجه ايران و 1+4 شامگاه دوشنبه دوم مهرماه در حاشيه مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورک به رياست فدريکا موگريني نماينده عالي اتحاديه اروپايي و با حضور وزيران خارجه ايران، فرانسه، روسيه، چين، انگليس و آلمان برگزار شد.
اين نشست پيش از تلاش آمريکا براي استفاده ابزاري از شوراي امنيت و اجراي نمايش عليه ايران از اهميت ويژه اي برخوردار بود؛ حمايت اروپا، چين و روسيه از ايران و برجام و انزواي آمريکا را به روشني به تصوير کشيد.
در پايان اين نشست وزيران خارجه ايران و کشورهاي 1+4اقدام به صدور بيانيه مشترکي کردند که واجد نکات مهم و قابل توجهي است.
وزيران خارجه در اين بيانيه بر اعلام تعهد مجدد کشورهاي عضو برجام بر اجراي کامل و موثر اين توافق، از جمله در حوزه رفع تحريم ها تاکيد کرده و اذعان کردند که رفع تحريم ها و برخورداري ايران از منافع اقتصادي حاصله، بخش کليدي و حياتي برجام است.
وزراي خارجه در اين بيانيه اظهار تاسف عميق خود را نسبت به خروج آمريکا از برجام اعلام داشته و در يک مقابله آشکار با تحريم هاي يکجانبه آمريکا، بر تعهدات خود مندرج در بيانيه قبلي در تاريخ 15 تير 97 در موضوعاتي همچون حفظ و ارتقاي روابط گسترده تر اقتصادي با ايران؛ حفظ و استمرار کانال هاي موثر مالي براي تعامل با ايران؛ تداوم صادرات نفت و ميعانات گازي، محصولات نفتي و پتروشيمي تاکيد کردند. آنها همچنين تعهد خود را به پيگيري اقدامات مشخص و موثر براي تضمين کانال هاي پرداخت با ايران تکرار کردند.
سيام*9121*1535
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
آلمان   فرانسه   انگلستان   پتروشیمی   منافع ملی   میعانات گازی   آمریکا   روسیه   وزرای خارجه   دیپلماسی   فدریکا موگرینی   نظام جمهوری اسلامی ایران   مجلس شورای اسلامی   کمال دهقانی فیروزآبادی   منافع اقتصادی   مجمع عمومی سازمان ملل   وزیران خارجه   پارلمان آلمان   کمیسیون امنیت ملی   اقتصاد   اتحادیه اروپا   حسن روحانی   نیویورک   خروج از برجام   سازمان ملل متحدد   صادرات نفت  
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.