مخبر - 1397/07/03 - بیانیه 1+4 بیان حقانیت ایران در تعهد به برجام است

بیانیه 1+4 بیان حقانیت ایران در تعهد به برجام است
خبرگزاری آریا - تهران - ایرنا - نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بیانیه 1+4 در حمایت از ایران نشانه حقانیت جمهوری اسلامی در تعهد به برجام و بدعهدی آمریکا نسبت به آن است.
بیانیه 1+4 بیان حقانیت ایران در تعهد به برجام است

بيانيه 1+4 بيان حقانيت ايران در تعهد به برجام است خبرگزاري آريا - تهران - ايرنا - نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: بيانيه 1+4 در حمايت از ايران نشانه حقانيت جمهوري اسلامي در تعهد به برجام و بدعهدي آمريکا نسبت به آن است.

کمال دهقاني فيروزآبادي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلماني ايرنا، در مورد نشست وزيران خارجه ايران و 1+4 افزود: صدور بيانيه در حمايت از ايران و عليه آمريکا اقدام مثبتي بود که از سوي 1+4 صورت گرفت.
وي ابراز اميدواري کرد: اينگونه اقدامات در سطح بين المللي ادامه يابد تا همه به حقانيت جمهوري اسلامي ايران در موضوع برجام پي ببرند.
نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اضافه کرد: ما بايد پا به پاي اين اقدام در جهت افزايش روابط اقتصادي با کشورهاي ديگر و کنار زدن موانع و تقويت ديپلماسي اقتصادي حرکت کنيم.
دهقاني فيروزآبادي بيان کرد: ما انتظارمان اين است که دکتر روحاني رئيس جمهوري در سخنراني امروز خود در سازمان ملل بر حقانيت جمهوري اسلامي ايران در موضوع برجام تاکيد کرده و تعهدات کشورهاي 1+4 را به آنها يادآور شود که به صورت عملي بايد اقدامات لازم را انجام دهند زيرا منافع ملي ما نبايد مورد دست اندازي آمريکا قرار گيرد.
نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس اظهار داشت: دستگاه ديپلماسي ما نيز تاکنون بسيار خوب کار کرده و اجماعي عليه آمريکا در اتحاديه اروپا ايجاد شده است.
به گزارش ايرنا، نشست وزيران خارجه ايران و 1+4 شامگاه دوشنبه دوم مهرماه در حاشيه مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورک به رياست فدريکا موگريني نماينده عالي اتحاديه اروپايي و با حضور وزيران خارجه ايران، فرانسه، روسيه، چين، انگليس و آلمان برگزار شد.
اين نشست پيش از تلاش آمريکا براي استفاده ابزاري از شوراي امنيت و اجراي نمايش عليه ايران از اهميت ويژه اي برخوردار بود؛ حمايت اروپا، چين و روسيه از ايران و برجام و انزواي آمريکا را به روشني به تصوير کشيد.
در پايان اين نشست وزيران خارجه ايران و کشورهاي 1+4اقدام به صدور بيانيه مشترکي کردند که واجد نکات مهم و قابل توجهي است.
وزيران خارجه در اين بيانيه بر اعلام تعهد مجدد کشورهاي عضو برجام بر اجراي کامل و موثر اين توافق، از جمله در حوزه رفع تحريم ها تاکيد کرده و اذعان کردند که رفع تحريم ها و برخورداري ايران از منافع اقتصادي حاصله، بخش کليدي و حياتي برجام است.
وزراي خارجه در اين بيانيه اظهار تاسف عميق خود را نسبت به خروج آمريکا از برجام اعلام داشته و در يک مقابله آشکار با تحريم هاي يکجانبه آمريکا، بر تعهدات خود مندرج در بيانيه قبلي در تاريخ 15 تير 97 در موضوعاتي همچون حفظ و ارتقاي روابط گسترده تر اقتصادي با ايران؛ حفظ و استمرار کانال هاي موثر مالي براي تعامل با ايران؛ تداوم صادرات نفت و ميعانات گازي، محصولات نفتي و پتروشيمي تاکيد کردند. آنها همچنين تعهد خود را به پيگيري اقدامات مشخص و موثر براي تضمين کانال هاي پرداخت با ايران تکرار کردند.
سيام*9121*1535
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.