مخبر - 1397/07/03 - مصرف امروزی با فرهنگ ایرانی، اسلامی همخوانی ندارد

مصرف امروزی با فرهنگ ایرانی، اسلامی همخوانی ندارد
استفاده از کالای خارجی به معنای اشتغالزایی برای جوانان خارجی و بیکاری جوان ایرانی است.
مصرف امروزی با فرهنگ ایرانی، اسلامی همخوانی ندارد

استفاده از کالای خارجی به معنای اشتغالزایی برای جوانان خارجی و بیکاری جوان ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ علیرضا گودرزی مدیرکل دفتر امور اجتماعی، فرهنگی استانداری کرمانشاه با توجه به نامگذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری با موضوع حمایت از کالای ایرانی گفت: از ابتدای سال بسته جامع اجتماعی-فرهنگی با محتوای حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار قراردادیم.

او افزود: یکی از مشکلاتی که درعدم مصرف کالاهای ایرانی داریم مسائل فرهنگی است که باید مردم در استفاده از کالای ایرانی همراهی داشته باشند و بدانند استفاده از کالای خارجی به معنای اشتغالزایی برای جوانان خارجی و بیکاری ایرانیان است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی ،فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: برخی کالاهای اساسی را در داخل کشور رصد کرده ایم که در زمینه پوشاک 500هزار تن در کشور فعالیت می کنند که 40درصد پوشاک مورد نیاز کشور از طریق این افراد تهیه می شود.

گودرزی ادامه داد: مابقی کالاها از خارج وارد می شود این در حالی است که اگر تنها 20درصد پوشاک کشور را تامین کنیم می توانیم برای 250هزار نفر اشتغالزایی داشته باشیم.

او افزود: همه ساله با استفاده از کالاهای خارجی و قاچاق 350هزار فرصت شغلی از بین می رود و در بحث تولید راهکارهایی نظیر نوسازی، بازسازی و تقویت تکنولوژی روز در اصناف و واحدهای تولیدی، توانمندسازی اصناف صادرات گرا و توسعه بازار محصولات صنفی و معرفی شرکت های دانش بنیان از طریق صداوسیما، همکاری با وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی ،فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: 25هزار فرهنگی و 300هزار دانش آموز در سطح استان کرمانشاه داریم که اگر این افراد مجاب شوند از کالای ایرانی استفاده کنند انقلابی در اشتغال ایجاد می شود.

گودرزی خواستار رونق دادن به کالای ایرانی با دادن تخفیف و سوبسید از سوی دولت شد و ادامه داد: اعطای تسهیلات مادی و معنوی، توجه به سلامت و بیمه کارگران، ارائه آموزش و حرفه ای کردن کارگر که نقطه آغاز کیفیت کالا است سبب می شود کالا مورد پسند جامعه ایرانی باشد.

او تاکید به آموزش مدیران و صاحبان صنایع در جهت برندسازی داشت و افزود: بسیاری از شرکت ها چند سال فعالیت می کنند اما پس از مدتی ورشکست می شوند چون از علم و دانش روز برخوردار نیستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی ،فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: باید از طریق صداوسیما و سایر رسانه ها فرهنگ مصرف لازم است متحول شود.

او افزود: الگوی مصرف امروزی با فرهنگ ایرانی- اسلامی همخوانی ندارد بنابراین باید مردم را اقناع کنیم از اسراف جلوگیری کنندتا بتوانیم به سمت مصرف کالای ایرانی حرکت کنیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی ،فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: طرح حمایت از کالای ایرانی تدوین شده و آماده ابلاغ به دستگاه هاست، و باید این واقعیت را به مردم بگوییم که از نظر فرهنگی و اجتماعی اگر از کالای ایرانی استفاده نکنند با خیل بیکاران مواجه می شوند.

گودرزی افزود: برای حل معضل بیکاری کرمانشاه با توجه به آمار بالای بیکاری، یکی از راهکارها حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخل استانی است.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.