مخبر - 1397/07/02 - ترامپ باید به برجام برگردد

ترامپ باید به برجام برگردد
همزمان با ورود حسن روحانی به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، 50 مقام سابق آمریکایی در نامه ای خطاب به ترامپ با انتقاد از رویکرد دولت او در قبال ایران، از ترامپ خواسته اند درهای دیپلماسی را به روی تهران باز نگه دارد. امضا کنندگان این نامه - که نامه ای غیر معمول به شمار می رود - تاکید ...
ترامپ باید به برجام برگردد

همزمان با ورود رئیس جمهوری ایران به نیویورک برای حضور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، 50 مقام سابق آمریکایی در نامه ای خطاب به ترامپ با انتقاد از رویکرد دولت او در قبال ایران، از ترامپ خواسته اند درهای دیپلماسی را به روی ایران باز نگه دارد. امضاکنندگان نامه تاکید کرده اند ترامپ باید برای جلب حمایت بین المللی برای مهار فعالیت های غیرهسته ای ایران، دوباره وارد برجام شود. این بیانیه اقدامی غیرمعمول به شمار می آید و در شرایطی منتشر شده است که ترامپ خود را برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل آماده می کند. انتظار می رود ایران یکی از موضوعات اصلی مورد بحث در نشست هفته جاری شورای امنیت سازمان ملل باشد. به گزارش «عصرایران» به نقل از نشریه «پولیتیکو» این نامه با عنوان «ائتلاف ملی برای جلوگیری از سلاح هسته ای ایران» به امضای جمعی از شناخته شده ترین دیپلمات ها و نظامیان سابق آمریکایی که در دولت های جمهوری خواه و دموکرات کار کرده اند، رسیده است. در این نامه تاکید شده: «اعمال فشار و تحریم های یکجانبه بدون گزینه های دیپلماتیک می تواند به یک درگیری منطقه ای خطرناک، ویرانگر و مستمر با ایران منجر شود.»

جیمز کلیپر رئیس سابق اداره امنیت ملی آمریکا، مادلین آلبرایت وزیر امورخارجه اسبق آمریکا و پل اونیل وزیر خزانه داری سابق آمریکا در دوره جورج دبلیو بوش از جمله امضاکنندگان این نامه هستند. در این نامه تاکید شده رسیدن به هدف دولت ترامپ برای مهار ایران نیازمند فشار و دیپلماسی به صورت همزمان است و برای این کار باید حمایت متحدان آمریکا را نیز کسب کرد، درحالی که دولت ترامپ تنها به گزینه فشار یکجانبه علیه ایران تکیه کرده و با این روش نمی توان به هدف مهار ایران رسید. به نوشته این مقامات سابق، رویکرد کنونی دولت ترامپ در قبال ایران تنها دو گزینه تسلیم و جنگ را برابر ایران قرار داده است. امضاکنندگان نامه تاکید کرده اند ترامپ باید برای جلب حمایت بین المللی برای مهار فعالیت های غیرهسته ای ایران (سیاست های منطقه ای و حمایت ایران از گروه هایی در منطقه که آمریکا آنها را تروریستی می داند) دوباره وارد برجام شود. در این نامه همچنین به ترامپ هشدار داده شده تا به ارزیابی های خوش باورانه و تفسیرهای ناقص اطلاعاتی درباره آسیب پذیری حکومت ایران در پی فشارهای آمریکا دل خوش نکند، چون به گفته آنها با وجود فشارهای زیاد تحریم ها علیه اقتصاد ایران و شواهد زیاد از افزایش نارضایتی مردم ایران، اما حکومت ایران همچنان قوی و مسلح و متحد علیه تهدید خارجی است. رئیس جمهور آمریکا در ماه مه با وجود مخالفت سایر کشورها به ویژه دیگر طرف های هسته ای خروج خود از آن را اعلام کرد و گفت که تحریم ها علیه ایران را باز می گرداند. پس از آن دولت واشنگتن فهرستی از درخواست های خودرا از تهران ارائه و اعلام کرد که اگر ایران رفتار خود را به شکلی محسوس تغییر دهد واشنگتن وارد تعامل و مذاکره با جمهوری اسلامی ایران خواهد شد. امضاکنندگان این بیانیه همچنین به حمله نظامی آمریکا به عراق در سال 2003 اشاره کرده و گفتند که این حمله کماکان یادآور توانایی ما در ارزیابی تاثیرات بلندمدت اقدامات آمریکا است.

ترامپ باید به عقب برگردد

همزمان با این تحولات، رئیس جمهور در پاسخ به درخواست مسوولان آمریکایی برای مذاکره با مقامات ایرانی اعلام کرد: ترامپ قبل از اینکه از گفت وگو سخن بگوید، باید به عقب برگردد. حسن روحانی در جلسه با مدیران رسانه ای آمریکا گفت: ترامپ حداقل 4 اقدام غلط انجام داد؛ خروج از برجام و نادیده گرفتن تعهدات بین المللی، فشار به کشورها برای عدم همکاری با ما، تحریم مردم و دخالت در امور داخلی ایران. قبل از اینکه از گفت وگو سخن بگوید، باید به عقب برگردد.

برنامه های روحانی در روز اول سفر

رئیس جمهوری ایران دیروز دوشنبه علاوه بر سخنرانی و دیدار با چهره های ارشد رسانه های آمریکایی در اجلاس صلح برای بزرگداشت نلسون ماندلا، با روسای جمهور برخی کشورها و همچنین مدیران سازمان های بین المللی دیدار کرد. حسن روحانی که یکشنبه شب برای حضور در هفتادوسومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شد، علاوه بر دیدار با مدیران و چهره های ارشد رسانه های آمریکایی، با شبکه تلویزیونی NBC آمریکا مصاحبه دارد. نشست گفت وگو با حدود 20 نفر از نخبگان سیاست های خارجی آمریکا بخش دیگری از برنامه های امروز رئیس جمهور است. همچنین روحانی با مدیر صندوق بین المللی پول، رئیس کمیته بین المللی المپیک و روسای جمهور بولیوی، کوبا و رئیس اجرایی دولت افغانستان هم قرار ملاقات دارد. سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل در روز سه شنبه انجام می شود.

نشست وزیران خارجه ایران و 1+4

همزمان با حضور روحانی و ظریف در نیویورک، دومین نشست وزیران خارجه ایران و 1+4 درباره برجام بعد از خروج آمریکا از این توافق بین المللی روز سه شنبه ساعت 3:30 بامداد به وقت تهران و دوشنبه ساعت 20 به وقت محلی در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار می شود. به گزارش «ایسنا» بررسی آخرین تحولات و اقدامات میان ایران و کشورهای اروپایی و نیز چین و روسیه برای حفظ این توافق از جمله دستور کارهای این نشست است. ایران و سه کشور اروپایی بعد از خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سال جاری مذاکره فشرده ای را برای رسیدن به یک مکانیزم جامع که در آن ایران از منافع اقتصادی برجام بهره مند شود آغاز کردند که همچنان این گفت وگوها در سطوح کارشناسی و سیاسی و وزیران خارجه ادامه دارد و به نظر می رسد مذاکرات حتی ممکن است تا بعد از 13 آبان (موعد بعدی بازگشت تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران) ادامه پیدا کند.

با توجه به مذاکرات انجام شده میان ایران و سه کشور اروپایی تاکنون، به نظر مقدورات و محذورات قانونی و واقعی اروپا کمتر و محدودتر از آن چیزی است که تصور می شد در شرایط کنونی و به ویژه در مقابله با بازگشت تحریم های یکجانبه آمریکا امکان به کارگیری آنها باشد. اخیرا برخی اخبار و گزارش ها از ارائه پیشنهادهای مناسب تری نسبت به قبل از سوی سه کشور اروپایی برای رسیدن به این مکانیزم خبر داده اند که البته هنوز هیچ مقام ایرانی این خبر را تایید یا رد نکرده است. بنابراین گزارش، براساس روال گذشته بیانیه مشترکی از سوی ایران و فدریکا موگرینی نماینده 1+4 منتشر خواهد شد. با توجه به برگزاری این نشست یک روز قبل از سخنرانی رسمی دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل و با توجه به مواضع کشورهای اروپایی و روسیه و چین در حمایت از ادامه اجرای برجام و گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی که پایبندی ایران به برجام را تایید کرده است، پیش بینی می شود شش کشور باقی مانده در برجام بیانیه سیاسی و محکمی را در حمایت از اجرای برجام و استمرار آن صادر کنند که پیامی جدی به اظهارات و مواضع احتمالی تند ترامپ علیه ایران و برجام تاکنون باشد. ترامپ سال گذشته و در اولین سخنرانی اش در مجمع عمومی سازمان ملل یکی از تندترین سخنرانی های تاریخ روسای جمهور ایالات متحده آمریکا را علیه ایران ایراد کرد که در تاریخ چهل سال گذشته ایران و آمریکا بی سابقه بود. محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه سرپرستی هیات مذاکره کننده ایران را در این نشست به عهده دارد و همچنین فدریکا موگرینی که روزهای پایانی مسوولیتش به عنوان مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را می گذراند، نماینده گروه 1+4 است.

دیدار برجامی ظریف و موگرینی

پیش از این دیدار، محمدجواد ظریف، صبح روز دوشنبه به وقت نیویورک با فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و رایزنی کرد. در این دیدار که پیش از نشست وزیر امورخارجه ایران و وزیران امورخارجه 1+4 برگزار شده است، دو طرف در ارتباط با برجام و راهکارهای حفظ آن بعد از خروج آمریکا از این توافق بین المللی رایزنی و گفت وگو کردند.

ادامه فشارها علیه ایران تا زمان تغییر رفتار

از سوی دیگر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با تاکید بر اینکه برجام، بدترین توافق دیپلماتیک تاریخ آمریکا بوده، گفته که تحریم ها و فشارها علیه ایران تا زمان تغییر رفتار این کشور ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «جان بولتون» در مصاحبه با برنامه «فاکس و دوستان» شبکه فاکس نیوز به اقدام غیرقانونی واشنگتن در خروج از توافق برجام و بازگرداندن تحریم های ایران اشاره کرد و گفت: «ما تحریم ها را علیه ایران بازگرداندیم و تحریم های بیشتری هم در ماه نوامبر (13 آبان) در راه هستند و ما تحریم های دیگری را هم برای اعمال علیه این کشور پیدا خواهیم کرد تا به حکومت ایران برای تغییر دادن رفتارش فشار بیاوریم، البته نه فقط تغییر رفتار در برنامه هسته ای بلکه تغییر در برنامه موشک بالستیک شان و اقدامات نظامی شان در اقصی نقاط خاورمیانه (منطقه غرب آسیا) در عراق سوریه، لبنان و یمن.

واکنش هیلی

همزمان، نماینده آمریکا در سازمان ملل با طرح ادعاهایی علیه ایران گفت که رئیس جمهور کشورش قرار است در شورای امنیت سازمان ملل درباره تهدید ایران سخنرانی کند. نیکی هیلی، در گفت وگو با شبکه ای بی سی نیوز در پاسخ به سوالی درباره اینکه رئیس جمهور آمریکا قرار است ریاست نشستی در شورای امنیت درباره ایران را برعهده داشته باشد و اینکه مقامات ایران گفته اند با آمریکا مقابله خواهند کرد، گفت: آنها تا جایی که بخواهند می توانند با ما مقابله کنند اما مشکل اینجاست که آنها دوست ندارند درباره هشدارهای ما به آنها صحبت کنیم. ما درباره آزمایش موشک های بالستیک به آنها هشدار داده ایم. ما حمایت از تروریسم را به آنها گوشزد کردیم. ما درباره فروش سلاح نیز هشدار داده ایم و آنها این کار را دوست ندارند. هیلی در ادامه ادعاهای بی اساس خود گفت: بدتر از همه این است که ما مانع رسیدن صدها میلیارد دلار به آنها شده ایم که آنها را قادر به انجام چنین نقض هایی می کند، بنابراین اقتصاد آنها درحال آسیب دیدن و قراردادهای آنها با دیگران درحال نابود شدن است. او همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه متحدان آمریکا کماکان خواهان حفظ توافق هسته ای با ایران هستند، مدعی شد: از نظر من اگر شما به فعالیت اروپایی ها نگاه کنید قراردادهای آنها درحال فروپاشیدن است. آنها درحال خارج شدن از این قراردادها هستند، زیرا شاهد هستند که چه چیزی درحال اتفاق افتادن است. نیکی هیلی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا اظهار کرد: فکر نمی کنم که رئیس جمهور (ترامپ) مخالفتی با آن داشته باشد. رئیس جمهور ایران تاکنون درخواستی نداده است اما اگر وی خواستار این دیدار شود از نظر من رئیس جمهور به طور جدی آن را بررسی خواهد کرد.

توافق هسته ای باید حفظ شود

در شرایطی که مقامات آمریکا صحبت از توافق جدید با ایران می کنند، نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه ایران به برجام پایبند بوده است، گفت: تمام طرف های توافق هسته ای بر این باوریم که این توافق باید حفظ شود. به گزارش «ایسنا» ترزا می، در گفت وگو با شبکه سی بی اس نیوز، تاکید کرد که به اعتقاد وی ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای پایبند بوده است و توافق باید به قوت خود باقی بماند. ترزا می افزود: طبق آن چیزی که می بینیم باور داریم که ایران به تعهداتش عمل می کند. برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) باید حفظ شود. موضوع پایبندی ایران به این توافق چیزی است که من نظری متفاوت از رئیس جمهور ترامپ دارم. او همچنین گفت: ما با آمریکا در این مورد که دیگر جنبه هایی در رفتار ایران وجود دارد که باید به آنها نیز رسیدگی کرد، موافق هستیم. همچون موشک های بالستیک و عملکرد ایران در منطقه. اینها موضوعاتی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   مردم ایران   واشنگتن   آمریکا   دموکرات   دیپلماسی   جمهوری خواه   مهار ایران   نظام جمهوری اسلامی ایران   رییس جمهور آمریکا   تروریستی   دیپلمات   رئیس جمهور   مجمع عمومی سازمان ملل   مقام سابق آمریکایی   اقدامات آمریکا   مقامات ایرانی   رویکرد دولت   وزیر خزانه داری   مادلین آلبرایت   حسن روحانی   نیویورک   خروج از برجام   دونالد ترامپ   اقتصاد ایران   سازمان ملل متحدد  
اخبار مرتبط
وساطت4 کشور بزرگ برای مذاکره با آمریکا
بانکداری ایرانی
یکجانبه گرایی آمریکا در محکمه ظریف
آریا
درخشش ایران در عرصه جهانی
شفقنا
تابعیت چندگانه به دستگیری برخی افراد ندارد/ آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل تنها است/قصد جنگ با نیروهای آمریکایی در هیچ کجای منطقه را نداریم
پایتخت ما
بررسی فرصت های حضور ایران در اجلاس سازمان ملل
شعار سال
جلسه شورای امنیت نشان داد که ترامپ تنهاست/ آمریکا دیر یا زود به برجام برمی گردد
ملیت
آمریکا در اقدام خود علیه ایران تنها مانده است/ اکثریت سران و مسئولان کشور های جهان، باقی ماندن ایران در برجام را نشانه تدبیر دولت ایران دانستند
میزان
رئیس جمهور: آمریکا تنها مانده است
وانا نیوز
روحانی: جلسه شورای امنیت نشان داد که ترامپ تنهاست/ آمریکا دیر یا زود به برجام برمی گردد
فرارو
جلسه شورای امنیت نشان داد که آمریکا تنهاست
راه دانا
رئیس جمهور روحانی: آمریکا در اقدام خود علیه ایران تنها مانده است/ اکثریت سران و مسئولان کشورهای جهان، باقی ماندن ایران در برجام را نشانه تدبیر دولت ایران دانستند
سایت جماران
آمریکا در اقدام خود علیه ایران تنها مانده است/ اکثریت سران و مسئولان کشورهای جهان، باقی ماندن ایران در برجام را نشانه تدبیر دولت ایران دانستند
پایگاه اطلاع رسانی یایت جمهوری
روحانی: همه کشورها از برجام حمایت کردند
ناطقان نیوز
روحانی در نشست خبری: جلسه شورای امنیت نشان داد که ترامپ تنهاست/ آمریکا دیر یا زود به برجام برمی گردد
افکار نیوز
آمریکا تنها است و همه کشورها از برجام حمایت کردند
شفقنا
خروج آمریکا از برجام غیرقانونی بود
اقتصاد نیوز
روحانی در نشست خبری : در جلسه امروز کاملا روشن شد که آمریکا تنها است
دنیای اقتصاد
واکنش روزنامه لبنانی به اظهارات روحانی در سازمان ملل
پارسینه
روحانی تقابل دیپلماتیک با ترامپ را بُرد
فردا نیوز
شیرزاد: شواهد نشان می دهند که برنامه آمریکا فشار است
شفقنا
شکاف نیویورک و کشورهای اروپا بیشتر می شود؟
میهن امروز
رئیس جمهور امشب در سازمان ملل درباره چه مسایلی سخن بگوید؟
مشرق نیوز
تحولات اولین مجمع عمومی بعد از خروج آمریکا از برجام
شعار سال
آیا واشنگتن به دنبال جرقه ی جنگ است؟
شفقنا
تحولات اولین مجمع عمومی بعد از خروج آمریکا از برجام/ شکاف نیویورک و اروپایی بیشتر می شود؟
رویداد 24
استراتژی واشنگتن در قبال تهران جرقه ای برای جنگ می شود
گفتار نو
فرصت های یک مواجهه
همشهری آنلاین
بیانیه 53 مقام سابق آمریکایی خطاب به ترامپ: به برجام برگردید
ستاره
اختلاف ترامپ با سازمان ملل از سر گرفته شد
تیتر شهر
ترامپ مبارزه اش را با سازمان ملل از سر می گیرد
ایسنا
درخواست 50 مقام عالی آمریکا برای بازگشت ترامپ به برجام
صدای ایران
نامه 50 مقام پیشین آمریکایی به ترامپ: به برجام بازگرد و با ایران از طریق دیپلماسی تعامل کن
اقتصاد آنلاین ایران
نامه 50 مقام سابق آمریکایی به ترامپ: راه دیپلماسی با ایران را بسته ای/ حکومت ایران با وجود فشارها قوی و مسلح است
روز نو
نامه 50 مقام پیشین آمریکایی به ترامپ
برترین ها
نامه 50 مقام پیشین آمریکایی به ترامپ: به برجام بازگرد
مردمی ها
نامه 50 مقام پیشین آمریکایی به ترامپ: به برجام بازگرد و با ایران از طریق دیپلماسی تعامل کن / کنونی کاخ سفید، تنها گزینه جنگ را در دسترس قرار می دهد
انتخاب
بیانیه 53 مقام سابق آمریکایی خطاب به ترامپ: به برجام برگردید| تحریم ایران بی‎فایده است
آفتاب
نامه 50 مقام سابق آمریکایی به ترامپ درباره ایران
خلیج فارس
بیانیه 50 مقام برجسته آمریکا خطاب به ترامپ: به برجام برگرد
اقتصاد نیوز
بیش از 50 مقام پیشین آمریکا خواستار بازگشت به توافق هسته ای شدند
اخبار اقتصاد ایران
اخبار مرتبط
bltبانکداری ایرانی : وساطت4 کشور بزرگ برای مذاکره با آمریکا
bltآریا : یکجانبه گرایی آمریکا در محکمه ظریف
bltشفقنا : درخشش ایران در عرصه جهانی
bltپایتخت ما : تابعیت چندگانه به دستگیری برخی افراد ندارد/ آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل تنها است/قصد جنگ با نیروهای آمریکایی در هیچ کجای منطقه را نداریم
bltشعار سال : بررسی فرصت های حضور ایران در اجلاس سازمان ملل
bltملیت : جلسه شورای امنیت نشان داد که ترامپ تنهاست/ آمریکا دیر یا زود به برجام برمی گردد
bltمیزان : آمریکا در اقدام خود علیه ایران تنها مانده است/ اکثریت سران و مسئولان کشور های جهان، باقی ماندن ایران در برجام را نشانه تدبیر دولت ایران دانستند
bltوانا نیوز : رئیس جمهور: آمریکا تنها مانده است
bltفرارو : روحانی: جلسه شورای امنیت نشان داد که ترامپ تنهاست/ آمریکا دیر یا زود به برجام برمی گردد
bltراه دانا : جلسه شورای امنیت نشان داد که آمریکا تنهاست
bltسایت جماران : رئیس جمهور روحانی: آمریکا در اقدام خود علیه ایران تنها مانده است/ اکثریت سران و مسئولان کشورهای جهان، باقی ماندن ایران در برجام را نشانه تدبیر دولت ایران دانستند
bltپایگاه اطلاع رسانی یایت جمهوری : آمریکا در اقدام خود علیه ایران تنها مانده است/ اکثریت سران و مسئولان کشورهای جهان، باقی ماندن ایران در برجام را نشانه تدبیر دولت ایران دانستند
bltناطقان نیوز : روحانی: همه کشورها از برجام حمایت کردند
bltافکار نیوز : روحانی در نشست خبری: جلسه شورای امنیت نشان داد که ترامپ تنهاست/ آمریکا دیر یا زود به برجام برمی گردد
bltشفقنا : آمریکا تنها است و همه کشورها از برجام حمایت کردند
bltاقتصاد نیوز : خروج آمریکا از برجام غیرقانونی بود
bltدنیای اقتصاد : روحانی در نشست خبری : در جلسه امروز کاملا روشن شد که آمریکا تنها است
bltپارسینه : واکنش روزنامه لبنانی به اظهارات روحانی در سازمان ملل
bltفردا نیوز : روحانی تقابل دیپلماتیک با ترامپ را بُرد
bltشفقنا : شیرزاد: شواهد نشان می دهند که برنامه آمریکا فشار است
bltمیهن امروز : شکاف نیویورک و کشورهای اروپا بیشتر می شود؟
bltمشرق نیوز : رئیس جمهور امشب در سازمان ملل درباره چه مسایلی سخن بگوید؟
bltشعار سال : تحولات اولین مجمع عمومی بعد از خروج آمریکا از برجام
bltشفقنا : آیا واشنگتن به دنبال جرقه ی جنگ است؟
bltرویداد 24 : تحولات اولین مجمع عمومی بعد از خروج آمریکا از برجام/ شکاف نیویورک و اروپایی بیشتر می شود؟
bltگفتار نو : استراتژی واشنگتن در قبال تهران جرقه ای برای جنگ می شود
bltهمشهری آنلاین : فرصت های یک مواجهه
bltستاره : بیانیه 53 مقام سابق آمریکایی خطاب به ترامپ: به برجام برگردید
bltتیتر شهر : اختلاف ترامپ با سازمان ملل از سر گرفته شد
bltایسنا : ترامپ مبارزه اش را با سازمان ملل از سر می گیرد
bltصدای ایران : درخواست 50 مقام عالی آمریکا برای بازگشت ترامپ به برجام
bltاقتصاد آنلاین ایران : نامه 50 مقام پیشین آمریکایی به ترامپ: به برجام بازگرد و با ایران از طریق دیپلماسی تعامل کن
bltروز نو : نامه 50 مقام سابق آمریکایی به ترامپ: راه دیپلماسی با ایران را بسته ای/ حکومت ایران با وجود فشارها قوی و مسلح است
bltبرترین ها : نامه 50 مقام پیشین آمریکایی به ترامپ
bltمردمی ها : نامه 50 مقام پیشین آمریکایی به ترامپ: به برجام بازگرد
bltانتخاب : نامه 50 مقام پیشین آمریکایی به ترامپ: به برجام بازگرد و با ایران از طریق دیپلماسی تعامل کن / کنونی کاخ سفید، تنها گزینه جنگ را در دسترس قرار می دهد
bltآفتاب : بیانیه 53 مقام سابق آمریکایی خطاب به ترامپ: به برجام برگردید| تحریم ایران بی‎فایده است
bltخلیج فارس : نامه 50 مقام سابق آمریکایی به ترامپ درباره ایران
bltاقتصاد نیوز : بیانیه 50 مقام برجسته آمریکا خطاب به ترامپ: به برجام برگرد
bltاخبار اقتصاد ایران : بیش از 50 مقام پیشین آمریکا خواستار بازگشت به توافق هسته ای شدند
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.