مخبر - 1397/06/26 - اعتراض تعدادی از تجار افغانی نسبت به ممنوعیت واردات برخی کالاها از ایران

اعتراض تعدادی از تجار افغانی نسبت به ممنوعیت واردات برخی کالاها از ایران
تعدادی از بازرگانان و تجار ولایت فراه افغانستان در اقدامی اعتراض آمیز خواستار رفع ممنوعیت واردات برخی کالاهای اساسی از ایران شدند.
اعتراض تعدادی از تجار افغانی نسبت به ممنوعیت واردات برخی کالاها از ایران

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه 8 صبح افغانستان، بر اساس اطلاعیه ریاست عمومی گمرکات افغانستان، شماری از کالاهای وارداتی ایران از قبیل نفت، سیمان، آهن آلات، کاشی و سرامیک از طریق بندر «ابونصر فراهی» از روز گذشته تاکنون متوقف شده است.

در واکنش به این موضوع اداره عمومی گمرک ایران اعلام کرده است که صادرکنندگان می توانند به جای گمرک ابونصر فراهی، از مرزهای جاگزین از جمله بندر دوغارون و میلک، کالای بازرگانی شان را به افغانستان صادر کنند.

پیش از این مسئولان اتاق صنعت و تجارت و وزارت داخلی دلیل بسته شدن بندر ابونصر فراهی را موجودیت فساد در این بندر گزارش کرده بودند.

در همین حال، تعدادی از بازرگانان فراه در اقدامی اعتراضی خواهان برطرف ساختن این محدودیت شده اند. راهپیمایان و اعتراض کنندگان می گویند حکومت با محدودساختن واردات شماری از کالاهای بازرگانی از ایران، میلیون ها افغانی به بازرگانان زیان وارد کرده است و بازرگانان در برابر این اقدام حکومت مرکزی، آرام نخواهند نشست.

به گزارش ایسنا، در حالی که گفته می شد صادرات کالا به افغانستان متوقف شده، گمرک ایران اعلام کرد که صادرات کالا به این کشور ادامه دارد و محدودیت های صادراتی به افغانستان تنها در مرز ماهیرود است.

از سوی دیگر، صادرات سایر کالاها حتی از مرز ماهیرود به غیر از چهار قلم کالای مذکور امکان پذیر بوده و انجام می شود و در مورد این چهار کالا نیز دفتر بین الملل گمرک ایران در حال مکاتبه و پیگیری موضوع از گمرکات افغانستان بوده و نتیجه این پیگیری ها به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

گفته می شود علت اصلی صدور توقف واردات برخی کالاها، وجود فساد گسترده در گمرگ فراه، فرار مالیاتی از سوی واردکنندگان، قاچاق و ورود غیرقانونی کالا بوده است.

انتهای پیام


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.