مخبر - 1397/06/23 - اجلاس تهران، آبرویی برای ایران شد

اجلاس تهران، آبرویی برای ایران شد
معاون مراسم و تشريفات دفتر رئيس جمهوري که مسئوليت برگزاري آن را بر عهده داشته، ضمن بيان جزئياتي از اقدامات انجام شده در برگزاري اجلاس تهران، معتقد است که اين اجلاس آبرويي براي ايران شده است.
اجلاس تهران، آبرویی برای ایران شد

معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهوری که مسئولیت برگزاری آن را بر عهده داشته، ضمن بیان جزئیاتی از اقدامات انجام شده در برگزاری اجلاس تهران، معتقد است که این اجلاس آبرویی برای ایران شده است.
بهمن حسین پورگفت: در ابتدا بر اساس ابلاغی که از سوی دفتر رئیس جمهوری مبنی بر فراهم کردن اقدامات لازم برای برگزاری اجلاس در یکی از شهرستان های کشور به معاونت مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهوری ابلاغ شد، تیمی 7 نفره متشکل از نمایندگان تشریفات، حفاظت، روابط عمومی و پشتیبانی به جزیره کیش، اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز و محمود آباد برای بررسی امکانات این شهرها اعزام شدند، اما بر اساس گزارشاتی از سوی این تیم ارائه شد، این شهرها مورد تائید واقع نشد.
هیچکدام از شهرهای مورد نظر، شرایط ایده آل برای میزبانی اجلاس را نداشتند

وی با اشاره به ارزیابی های انجام شده در این شهرها در زمینه فراهم بودن امکانات میزبانی اجلاس سه جانبه، اظهار کرد: امکاناتی از قبیل محل هایی مناسب برای اجلاس، مصاحبه مطبوعاتی و ضیافت عصرانه روسای جمهور، اتاق ملاقات های دو جانبه، محل اقامت روسای جمهور و همچنین فراهم بودن شرایط فرودگاه ها برای فرود هواپیماهای مهمانان از جمله موارد مورد توجه تیم ارزیابی بود که متاسفانه هیچکدام از شهرهای مورد نظر، شرایط ایده آل برای میزبانی اجلاس را نداشتند؛ مثلا در تبریز محل مناسبی برای اقامت روسای جمهور وجود نداشت یا اینکه در جزیره کیش محلی برای برگزاری اجلاس یافت نشد. در اصفهان نیز علاوه بر محل اقامت، محل مناسبی برای اجلاس وجود نداشت. مشهد با وجود دارا بودن هتل های بسیار، محلی مناسب برای اقامت و اجلاس روسای جمهور نداشت؛ شیراز هم اصلا هیچ کدام از امکانات لازم را برای میزبانی اجلاس نداشت.

معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه «معمولا برای برگزاری اینگونه اجلاس ها در دنیا، از یکی دو ماه قبل اقدامات مربوطه انجام می شود، اما در اجلاس اخیر تهران به دلیل تمایل اولیه ای که نسبت به برگزاری اجلاس در یکی از شهرها داشتیم، این زمان به کمتر از یک هفته کاهش یافت»، خاطر نشان کرد: از زمانی که تصمیم برگزاری اجلاس در تهران گرفته شد، تنها 5 روز کاری برای انجام تدارکات لازم فرصت داشتیم. در این مدت به دلیل آنکه نمی خواستیم اجلاس را در جایی تکراری برگزار کنیم، تصمیم به تعبیه مکانی جدید در سالن اجلاس سران گرفتیم؛ در این راستا دو اتاق برای توقف موقت روسای جمهور و محل استقرار همراهان روسای جمهور ساخته شد. همچنین ساخت میزی که در مقابل روسای جمهور سه کشور در اجلاس قرار داشت، در همین مدت 5 روزه انجام شد.
استفاده از آثار باستانی و صنایع دستی ایران در تزئینات محل برگزاری ضیافت روسای جمهور

حسین پور همچنین به استفاده از آثار باستانی و صنایع دستی ایران از جمله فرش های زیبای ایرانی در تزئینات محل برگزاری ضیافت روسای جمهور اشاره کرد و ادامه داد: برای ضیافت روسای جمهور سه کشور، در طبقه دوم سالن اجلاس، محلی توسط دیوار کاذب ساخته شد و برای تزئین این محل نیز از آثار باستانی و صنایع دستی متعلق به کشورمان استفاده کردیم. همچنین با مشارکت یکی از شرکت های فرش، محل ضیافت را تماماً مفرش کردیم و این تعجب آقایان پوتین و اردوغان را برانگیخت؛ چراکه آنها پیش از این نیز به سالن اجلاس آمده بودند، اما تا به حال چنین محلی را ندیده بودند. همچنین همتایان من می گفتند که محل برگزاری اجلاس تهران، از محل هایی که آنها در سوچی روسیه و آنکارای ترکیه تدارک دیده بودند بهتر و زیباتر بوده است.
اجلاس تهران، آبرویی برای ایران شد

وی اظهار کرد: به عنوان مسئول برگزاری اجلاس سه جانبه تهران می گویم که این اجلاس افتخار ایران بود؛ با توجه به امکانات موجود و محدودیت های زمانی که در برگزاری اجلاس با آن مواجه بودیم و به شهادت رسانه های خارجی و تقدیر و تشکرهایی که از سوی هیئت ها عنوان شد، اجلاس اخیر در مقایسه با اجلاس هایی که در سایر کشورها برگزار می شود، جزء بهترین اجلاس ها بود و هم به لحاظ محتوایی هم به لحاظ تشریفاتی آبرویی برای ایران شد.

معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهوری در ادامه این گفت و گو درباره عدم توازن تعداد اعضای هیئت هایی که در نشست سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه پشت سر روسای جمهور سه کشور نشته بودند، با تاکید بر اینکه هیچ لزومی بر برابر بودن تعداد افرادی که در اجلاس ها پست سر رئیس تیم مذاکره کننده خود می نشینند، وجود ندارد، گفت: در اجلاس ها همواره دستورالعمل هایی از سوی کشور میزبان تهیه و اجرا می شود. در اجلاس تهران در ابتدا ما برای تعداد 1+8 صندلی برای هر کشور قرار داده بودیم، اما با توجه به دوستانه بودن مذاکرات و بنا به درخواست هیئت های روسی و ترکی، تعداد صندلی ها به 1+10 افزایش یافت.

برای حضور هیئت های خارجی در کشور، هزینه ای نکردیم

معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهوری همچنین در پاسخ به پرسشی درباره هزینه های صرف شده برای میزبانی از مهمانان اجلاس تهران، اظهار کرد: در این اجلاس در مجموع 196 نفر از روسیه با 12 هواپیما و 161 نفر از ترکیه با 4 هواپیما به تهران آمدند که هزینه های آنها بر اساس اصل عمل متقابل پرداخت گردید؛ به این ترتیب که چون روس ها در اجلاس سوچی هزینه های مربوط به رئیس جمهوری به همراه 5 نفر از هیئت همراه را متقبل شدند، ما نیز در اجلاس تهران همین کار را انجام دادیم. ترک ها نیز در اجلاس آنکارا هزینه های 1+10 نفر از هیئت ایرانی را پذیرفتند و ما پرداخت هزینه مربوط به این تعداد را بر عهده گرفتیم.

حسین پور با بیان اینکه «در سفرهایی که رئیس جمهوری جهت حضور در اجلاس های سه جانبه سوچی و آنکارا داشته، هیئتی حداکثر 60 نفره آن هم در یک هواپیما او را همراهی کرده اند»، تاکید کرد: مردم بدانند که برای حضور هیئت های خارجی در کشور، از جیب جمهوری اسلامی ایران هزینه ای نکردیم و هزینه این هیئت ها با ما نیست، بلکه پول آنها در جیب هتل های ما می رود و به نفع کشور است؛ چراکه دلار وارد کشور می شود.
بود.
استفاده از خودروی شخصی توسط هیئت های خارجی بی اعتمادی به کشور میزبان نیست

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره علت انتقال خودروی شخصی رئیس جمهوری روسیه به تهران و اینکه آیا دلیل این اقدام نوعی عدم اطمینان از تامین امنیت او در تهران است، با تاکید بر اینکه استفاده از خودروی شخصی توسط هیئت های خارجی به معنای بی اعتمادی به کشور میزبان نیست، بلکه این کار بر اساس اصل عمل متقابل به مثل و روابط دوستانه و محترمانه میان کشورها انجام می شود، گفت: بسیاری از کشورهایی که از استطاعت مالی برخوردارند، این کار را انجام می دهند. ما هم اگر بخواهیم هزینه کنیم، می توانیم هنگام سفر به این کشورها هر چیزی که لازم باشد از جمله خودروهای خود را به آنجا ببریم.

معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه «هیئت های خارجی که برای حضور در ایران، خودروی شخصی شان را نیز همراه با خود می آورند، تعهد می دهند که اگر ما هم به کشور آنها رفتیم می توانیم خودرویی برای حمل رئیس جمهوری و هیئت همراه با خود ببریم»، تصریح کرد: این کار در چارچوب روابط دوستانه و صمیمانه ای که بین کشورها برقرار است، انجام می شود. طی چندسال گذشته روسای جمهور بسیاری از کشورهای اروپایی به تهران آمدند و هیچ کدام از آنها خوردویی با خود نیاوردند، اما اگر هم بیاورند توهین محسوب نمی شود و در راستای اصل عمل متقابل است. ترک ها نیز قبلا خودروهای شخصی همراه با خود نمی آوردند، اما این دفعه خودرویی برای حمل رئیس جمهور خود به تهران آوردند.
در برگزاری دیدارهای رئیس جمهوری در مضیقه بسیاری هستیم

معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهوری در پایان با بیان اینکه «در حال حاضر محل مناسبی برای برگزاری جلسات رسمی رئیس جمهوری با مقامات خارجی وجود ندارد»، خاطر نشان کرد: ما در برگزاری دیدارهای رئیس جمهوری در مضیقه بسیاری هستیم. ساختمان «جمهوری» مجموعه سعدآباد که امروز به عنوان محل برگزاری جلسات رسمی رئیس جمهوری با مقامات خارجی مورد استفاده قرار می گیرد، اصلا برای این کار ساخته نشده است. در این مجموعه فضا فقط برای حضور 12 نفر در جلسات فراهم است و محل مناسبی برای هیئت های پر جمعیت وجود ندارد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از منبع خبر که مورد تایید ج.ا می باشد اخذ گردیده و بدون دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا آدرس خبر را از طریق ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام شود. با تشکر
کلیدواژه های این خبر
اصفهان   آثار باستانی   ترکیه   روسیه   صنایع دستی   شیراز   تبریز   اردغان   رئیس جمهور   اجلاس سران   محل برگزاری   مهمانان   اجلاس سه جانبه   جزیره کیش   تشریفات   همراهان   مشهد   فرودگاه  
اخبار مرتبط
چرا سران کشورها فقط در "تهران" جلسه می گذارند؟
نامه نیوز
برترین دانشگاه های ایران در منطقه اوراسیا
ایران اکونومیست
دلیل انتقال دور سوم مذاکرات ایران، ترکیه و روسیه از تبریز به تهران/ تبریز آمادگی برگزاری اجلاس ‎های بین‎المللی را دارد
عصر تبریز
اصفهان می توانست میزبان نشست پوتین، اردوغان و روحانی شود اگر...
نصف جهان
تبریز آمادگی برگزاری اجلاس ‎های بین المللی را دارد/ علت انتقال دور سوم مذاکرات ایران، ترکیه و روسیه از تبریز چه بود؟
خبرگزاری خانه ملت
چرا پوتین و اردوغان ،خودروهای خودشان را به تهران آوردند؟
پانا
جزئیات جدید از حضور اخیر پوتین و اردوغان در تهران
برنا
جزئیات تشریفات پوتین و اردوغان در تهران
مشرق نیوز
اجلاس تهران، آبرویی برای ایران شد
مرد سالاری
جزئیات حضور اخیر پوتین و اردوغان در تهران
فردا نیوز
جزئیاتی از حضور اخیر پوتین و اردوغان در تهران
ایران اکونومیست
چرا پوتین و اردوغان خودروهای خود را به تهران آوردند؟
تدبیر و امید
مفرش شدن محل ضیافت تعجب پوتین و اردوغان را برانگیخت/اجلاس تهران، آبرویی برای ایران شد/ استفاده از خودروی شخصی توسط هیئت های خارجی بی اعتمادی به کشور میزبان نیست!
باشگاه خبرنگاران
معاون تشریفات: در برگزاری دیدارهای رئیس جمهوری در مضیقه هستیم/ هیچ شهری امکانات برگزاری نشست پوتین و اردوغان را ندارد
عصر ایران
جزئیاتی از حضور اخیر پوتین و اردوغان در تهران/ معاون دفتر رئیس جمهور: فقط هزینه 5 نفر از هیات همراه روس و 1+10 نفر از هیات ترکیه را بر عهده گرفتیم / چرا پوتین و اردوغان خودروهای خود را به تهران آوردند؟
انتخاب
جزئیاتی ازحضوراخیرپوتین واردوغان درتهران
ناطقان نیوز
ناگفته هایی از حاشیه های اجلاس تهران درباره ی سوریه
انصاف نیوز
جزئیات نشست سه جانبه در تهران
بانکداری ایرانی
جزئیاتی از حضور اخیر پوتین و اردوغان در تهران/ اجلاس تهران، آبرویی برای ایران شد
خرداد نیوز
نشست تهران در کانون توجه مطبوعات شیراز
ایرنا
تصویری از هدیه روحانی به پوتین و اردوغان
نیک صالحی
روحانی در دیدار اردوغان: ضرورت گسترش روابط اقتصادی برای مقابله با تحریم های آمریکا
ملیت
نشستی برای صلح در سوریه
آریا
دیدار دوجانبه روحانی و پوتین
مشرق نیوز
ایران و ترکیه باید برای مقابله با تحریم های آمریکا روابط اقتصادی خود را بیش از پیش گسترش دهند/ تلاش برای مبارزه با تروریسم در منطقه باید به گونه ای باشد که غیرنظامیان کمترین صدمه را ببینند/ تاکید بر ضرورت انجام مبادلات تجاری ایران و ترکیه با استفاده از پول های ملی
پایگاه اطلاع رسانی یایت جمهوری
روحانی: روابط اقتصادی ایران و ترکیه باید افزایش یابد
پارسینه
تاکید روحانی بر مبارزه با تروریست ها در «ادلب»
گیتی آنلاین
ایران و ترکیه باید برای مقابله با تحریم های آمریکا روابط اقتصادی خود را بیش از پیش گسترش دهند
میزان
لحظه به لحظه با اجلاس سه جانبه تهران/روحانی از روسای جمهور روسیه و ترکیه استقبال کرد +عکس
آرا نیوز
تاکید روحانی و اردوغان به استفاده از پول های ملی در روابط تجاری ایران و ترکیه
تسنیم
ایران و ترکیه باید برای مقابله با تحریم های امریکا روابط اقتصادی خود را بیش از پیش گسترش دهند
صدا و سیما
روحانی: ایران و ترکیه باید برای مقابله با تحریم های آمریکا روابط اقتصادی خود را بیش از پیش گسترش دهند | اردوغان: مواضع دولت آمریکا در قبال سایر کشورها غیر قابل قبول و بدون ثبات است
سایت جماران
دیدار روحانی و اردوغان
برنا
رییس جمهوری روسیه وارد تهران شد
ایرنا
در حال بروزرسانی- اجلاس سه جانبه تهران| اردوغان وارد تهران شد/ استقرار خبرنگاران در مرکز رسانه ای اجلاس سران
آرا نیوز
اجلاس سه جانبه تهران/ اردوغان وارد تهران شد/ استقرار خبرنگاران در مرکز رسانه ای اجلاس سران
آرا نیوز
برای شرکت در نشست صلح سوریه؛ اردوغان عازم تهران شد
پانا
نشست سران ایران, روسیه و ترکیه در تهران برگزار می شود
عصر تبریز
تایید شرکت پوتین در نشست سه جانبه با روحانی و اردوغان در تهران
شفقنا
مذاکره ظریف و اردوغان درباره سوریه
بولتن نیوز
اخبار مرتبط
bltنامه نیوز : چرا سران کشورها فقط در "تهران" جلسه می گذارند؟
bltایران اکونومیست : برترین دانشگاه های ایران در منطقه اوراسیا
bltعصر تبریز : دلیل انتقال دور سوم مذاکرات ایران، ترکیه و روسیه از تبریز به تهران/ تبریز آمادگی برگزاری اجلاس ‎های بین‎المللی را دارد
bltنصف جهان : اصفهان می توانست میزبان نشست پوتین، اردوغان و روحانی شود اگر...
bltخبرگزاری خانه ملت : تبریز آمادگی برگزاری اجلاس ‎های بین المللی را دارد/ علت انتقال دور سوم مذاکرات ایران، ترکیه و روسیه از تبریز چه بود؟
bltپانا : چرا پوتین و اردوغان ،خودروهای خودشان را به تهران آوردند؟
bltبرنا : جزئیات جدید از حضور اخیر پوتین و اردوغان در تهران
bltمشرق نیوز : جزئیات تشریفات پوتین و اردوغان در تهران
bltمرد سالاری : اجلاس تهران، آبرویی برای ایران شد
bltفردا نیوز : جزئیات حضور اخیر پوتین و اردوغان در تهران
bltایران اکونومیست : جزئیاتی از حضور اخیر پوتین و اردوغان در تهران
bltتدبیر و امید : چرا پوتین و اردوغان خودروهای خود را به تهران آوردند؟
bltباشگاه خبرنگاران : مفرش شدن محل ضیافت تعجب پوتین و اردوغان را برانگیخت/اجلاس تهران، آبرویی برای ایران شد/ استفاده از خودروی شخصی توسط هیئت های خارجی بی اعتمادی به کشور میزبان نیست!
bltعصر ایران : معاون تشریفات: در برگزاری دیدارهای رئیس جمهوری در مضیقه هستیم/ هیچ شهری امکانات برگزاری نشست پوتین و اردوغان را ندارد
bltانتخاب : جزئیاتی از حضور اخیر پوتین و اردوغان در تهران/ معاون دفتر رئیس جمهور: فقط هزینه 5 نفر از هیات همراه روس و 1+10 نفر از هیات ترکیه را بر عهده گرفتیم / چرا پوتین و اردوغان خودروهای خود را به تهران آوردند؟
bltناطقان نیوز : جزئیاتی ازحضوراخیرپوتین واردوغان درتهران
bltانصاف نیوز : ناگفته هایی از حاشیه های اجلاس تهران درباره ی سوریه
bltبانکداری ایرانی : جزئیات نشست سه جانبه در تهران
bltخرداد نیوز : جزئیاتی از حضور اخیر پوتین و اردوغان در تهران/ اجلاس تهران، آبرویی برای ایران شد
bltایرنا : نشست تهران در کانون توجه مطبوعات شیراز
bltنیک صالحی : تصویری از هدیه روحانی به پوتین و اردوغان
bltملیت : روحانی در دیدار اردوغان: ضرورت گسترش روابط اقتصادی برای مقابله با تحریم های آمریکا
bltآریا : نشستی برای صلح در سوریه
bltمشرق نیوز : دیدار دوجانبه روحانی و پوتین
bltپایگاه اطلاع رسانی یایت جمهوری : ایران و ترکیه باید برای مقابله با تحریم های آمریکا روابط اقتصادی خود را بیش از پیش گسترش دهند/ تلاش برای مبارزه با تروریسم در منطقه باید به گونه ای باشد که غیرنظامیان کمترین صدمه را ببینند/ تاکید بر ضرورت انجام مبادلات تجاری ایران و ترکیه با استفاده از پول های ملی
bltپارسینه : روحانی: روابط اقتصادی ایران و ترکیه باید افزایش یابد
bltگیتی آنلاین : تاکید روحانی بر مبارزه با تروریست ها در «ادلب»
bltمیزان : ایران و ترکیه باید برای مقابله با تحریم های آمریکا روابط اقتصادی خود را بیش از پیش گسترش دهند
bltآرا نیوز : لحظه به لحظه با اجلاس سه جانبه تهران/روحانی از روسای جمهور روسیه و ترکیه استقبال کرد +عکس
bltتسنیم : تاکید روحانی و اردوغان به استفاده از پول های ملی در روابط تجاری ایران و ترکیه
bltصدا و سیما : ایران و ترکیه باید برای مقابله با تحریم های امریکا روابط اقتصادی خود را بیش از پیش گسترش دهند
bltسایت جماران : روحانی: ایران و ترکیه باید برای مقابله با تحریم های آمریکا روابط اقتصادی خود را بیش از پیش گسترش دهند | اردوغان: مواضع دولت آمریکا در قبال سایر کشورها غیر قابل قبول و بدون ثبات است
bltبرنا : دیدار روحانی و اردوغان
bltایرنا : رییس جمهوری روسیه وارد تهران شد
bltآرا نیوز : در حال بروزرسانی- اجلاس سه جانبه تهران| اردوغان وارد تهران شد/ استقرار خبرنگاران در مرکز رسانه ای اجلاس سران
bltآرا نیوز : اجلاس سه جانبه تهران/ اردوغان وارد تهران شد/ استقرار خبرنگاران در مرکز رسانه ای اجلاس سران
bltپانا : برای شرکت در نشست صلح سوریه؛ اردوغان عازم تهران شد
bltعصر تبریز : نشست سران ایران, روسیه و ترکیه در تهران برگزار می شود
bltشفقنا : تایید شرکت پوتین در نشست سه جانبه با روحانی و اردوغان در تهران
bltبولتن نیوز : مذاکره ظریف و اردوغان درباره سوریه
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.