مخبر - 1397/06/23 - القای ناامیدی در جنگ رسانه ای دشمن

القای ناامیدی در جنگ رسانه ای دشمن
امام جمعه شاهرود گفت:در جنگ رسانه ای دشمن به دنبال القای ناامیدی و ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است و مرتب برای فروپاشی ایران برنامه ریزی می کنند که در این جنگ ما هنوز از ظرفیت های مطلوب خودمان استفاده نکردیم.
القای ناامیدی در جنگ رسانه ای دشمن

به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی در خطبه های نماز جمعه شاهرود در مصلای مدرسه قلعه این شهر ضمن بیان اینکه مرز بین گروه گرایی و حزب بازی جای دیگر است و در مجالس امام حسین(ع) راه ندارد، اظهار کرد: فضای جلسات عزاداری و هیئت ها باید تلفیقی از منطق و شعور بوده و راهی برای مخاطب باز کند، صرف ابراز احساس تنها کافی نیست و مداحان باید این دو را باهم مدنظر داشته باشند.
وی افزود: خطرات بسیاری مجالس امام حسین(ع) را به ویژه در فضای مجازی تهدید می کند و ازآنجاکه دیدار چهره با چهره با مخاطب و صحبت کردن با آن ها تاثیر شگرف دارد لذا هیئت ها و موکب ها در مداحی باید به درس دین هم بپردازند.
امام جمعه شاهرود بابیان اینکه مجلس عزاداری سالار شهیدان سیاسی بازی و سیاسی کاری نباید باشد، گفت: برخی مواقع یک سکولار پنهان به قصد خیرخواهی در این مجالس رخ می دهد و عده ای فقط می خواهند روضه خاص خوانده شود که این برخلاف روح برگزاری این مجالس است کما اینکه معتقدیم مداحی نیز باید باشد.
امینی بابیان اینکه توجه به مداحی ها باید مورد توجه هیئت ها باشد، تصریح کرد: گاهی شعرها و آهنگ ها چندان مناسب نیست و از آهنگ غیر مجاز استفاده می شود لذا باید شعر بامعنا باشد، محتوا را به هر شکلی نمی توان بهم ریخت که خوشبختانه در شاهرود این مسائل به دقت رعایت می شود.
وی افزود: یکی از مواردی که در این ایام باید مورد توجه هیئت های مذهبی قرار گیرد توجه به حقوق مردم و همسایگان است صدای بلندگوی برخی هیئت ها زیاد و تا پاسی از شب ادامه دارد، این رویه باید مورد توجه مساجد، تکایا و حسینیه ها باشد که رعایت حقوق همسایگان در اولویت باشد.
امام جمعه شاهرود با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای خبرگان بیان کرد: جدای از مشکلات اقتصادی امروز با جنگ تمام عیار با دشمن مواجه هستیم که یک سوی آن از جانب کشورهای دیگر و قسم اعظم این بی تدبیری و سوء مدیریت متوجه مردم و مسئولان است.
امینی تصریح کرد: در جنگ رسانه ای دشمن به دنبال القای ناامیدی و ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی است و مرتب برای فروپاشی ایران برنامه ریزی می کنند که در این جنگ ما هنوز از ظرفیت های مطلوب خودمان استفاده نکردیم.
وی افزود: دشمن القای نا کارآمدی نظام، ولایت فقیه و حاکمیت دینی را دنبال می کنند و در این بین عده ای مشکلات کشور را بر دوش رهبری می اندازند که باید گفت همه مسائل و مشکلات از خودمان و مسئولان ناشی شده است.
امام جمعه شاهرود بابیان اینکه در این جریان که دشمن برنامه ریزی را برای اغتشاش در دستور کار دارد باید وحدت و انسجام بین خودمان را تقویت کنیم، گفت: باید بدانیم داشته های ما کم نیستند و استفاده درست از آن ها ضروری است.
امینی بابیان اینکه دولت بدون پشتیبانی ملت قادر به ادامه حیات نیست و باید از آن حمایت کرد، تصریح کرد: دولتمردان برای حل مشکلات باید اقدام عملی کنند و در این حال عمل به وظایف از سوی مردم نیز یک تکلیف است، چرا زمانی کالایی گران می شود بیشتر می خریم، این امر ناخواسته بازی کردن در زمین دشمن و انجام مطالبات آن ها محسوب می شود.
وی بابیان اینکه دشمن در جنگ رسانه ای به دنبال ناامید کردن مردم است، افزود: حوادث بصره را باید مورد توجه قرارداد، دشمن می خواهد مشکلات عراق را بر دوش ایران بیندازد تا به روابط عاطفی و تاثیر گذار جهانی اربعین لطمه وارد کند که خوشبختانه با هوشیاری دو ملت خنثی شد.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.