مخبر - 1397/06/23 - فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا + قیمت واکسن

فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا + قیمت واکسن
رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو درباره بهترین زمان تزریق واکسن، واجدین شرایط واکسیناسیون و موضوعات مرتبط به آن توضیح داد.
فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا + قیمت واکسن

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزهای پایانی شهریور را سپری می کنیم و به تدریج به فصل سرما و بیماری های فصل سرد سال نزدیک می شویم، آنفولانزا یکی از بیماری های است که شکل ساده آن با مراجعه به پزشک و چند عدد قرص و استراحت بهبود پیدا می کند اما نوع خطرناک ویروس آنفولانزا فرد را راهی بیمارستان و جان او را تهدید می کند، این خطر در برخی افراد چون خانم های باردار، بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی و تنفسی و به طور کلی افرادی که ضعف سیستم ایمنی دارند و بدن آنها در برابر ویروس مقاومت بالایی ندارد، بیشتر است. تزریق واکسن آنفولانزا یکی از بهترین روش ها یکی از بهترین روش ها برای مقابله با خطرات احتمالی ناشی از ویروس در گروه های پرخطر است، هر سال با توجه به ماهیت تغیر پذیر ویروس، وکسن جدیدی در دنیا برای آنفولانزا تولید و روانه بازار می شود، در ایران نیز واکسن آنفولانزا از چند کشور مختلف در داروخانه ها به فروش می رسند و گروه های پرخطر با مشورت پزشک می توانند آن را تزریق کنند.

بیشتر بخوانید:

فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا/از واجدين شرايط واكسيناسيون تا قيمت در داروخانه ها

از دوشنبه 19 شهریور واکسن واکسن آنفولانزا سال جدید در داروخانه ها توزیع شده است، این واکسن زمان طلایی برای تزریق دارد زیرا 2 هفته طول می کشد تا بدن در برابر ویروس ایمنی لازم را به دست آورد.

از همین رو با علی واشقانی رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو درباره فرصت طلایی تزریق آنفولانزا، کسانی که باید واکسن را تزریق کنند و موضوعات مرتبط با آن گفت و گو کردیم.

چه کسانی باید واکسن آنفولانزا را تزریق کنند؟ علی واشقانی رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به گروه های هدفی که باید واکسن آنفولانزا را تزریق کنند، گفت: 2 گروه هدف باید واکسن آنفولانزا را تزریق کنند، گروه نخست افرادى هستند كه مشكل زمينه اى ندارند اما ترزيق واكسن براى آنها ضرورى بوده و گروه دوم كسانى مبتلايان به برخى بيمارى هاى زمينه اى هستند.

واشقانی با بیان اینکه برخی افراد بیماری زمینه ای ندارند اما در زمره کسانی قرار می گیرند که تزریق واکسن آنفولانزا برای آنها ضروری است ، گفت:کودکان بین 6 ماه تا 5 سال، سالمندان بالای 60 سال، خانم های باردار و افرادی که با این گروه های خطر درارتباط هستند مانند پرستار خانه های سالمندان، کادر درمان و کسانی که در مرغداری ها و پرورش طیور فعالیت می کنند، در گروه هدف تزریق آنفولانزا قرار می گیرند.

رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو تأکید کرد: خانم های باردار و کودکان واکسن آنفولانزا را با نسخه پزشک تهیه و آن را در مراکز درمانی تزریق کنند، همچنین کسانی که برای بار اول واکسن آنفولانزا را تزریق می کنند، توصیه ما این است که واکسن را در مراکز درمانی که پزشک حضور دارد، تزریق کنند.

فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا/از واجدين شرايط واكسيناسيون تا قيمت در داروخانه ها

بیشتر بخوانید:

بیمارانی که تزریق واکسن آنفولانزا برای آنها ضروری است رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو به ضرورت تزریق واکسن آنفولانزا در افرادی که به برخی بیماری های زمینه ای مبتلا هستند اشاره کرد و افزود: مبتلایان به بیماری های نقص ایمنی، بیماری های ریوی، آسم و تنفسی، بیماری های قلبی عروقی،بیماران متابولیک مانند دیابتی ها، مصرف کنندگان دارو های سرکوب کننده سیستم ایمنی، بیماران مبتلا به ضایعات نخاعی، بیمارانی که از مشکلات عصبی رنج می برند و کسانی که بین 6 ماهگی تا 18 سالگی طولانی مدت آسپرین مصرف کرده اند، باید واکسن آنفولانزا تزریق کنند.

وی تأکید کرد: خواهش ما از مردم این است که به دلیل محدود بودن واکسن، کسانی که در زمره گروه های خطر محسوب نمی شوند، اجازه دهند تا افرادی که تزریق واکسن برای آنها الزامی است، واکسن را دریافت کنند و پس از آن این افراد اقدام به تزریق واکسن آنفولانزا کنند.

بهترين زمان تزريق واكسن آنفولانزا واشقانی با اشاره به بهترين زمان تزريق واكسن آنفولانزا یادآوری کرد: بهترین زمان تزریق واکسن آنفولانزا، نیمه شهریور تا شروع فصل سرما بوده که در کشور ما آبان ماه است، همچنین کودکانی بین 6 ماه تا 8 سال که واکسن آنفولانزا را برای بار نخست تزریق می کنند، باید پس از 4 هفته دوز دوم واکسن را تزریق کنند تا واکسن آنفولانزا اثربخشی لازم را داشته باشد.

فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا/از واجدين شرايط واكسيناسيون تا قيمت در داروخانه ها

ماجرای واکسن آنفولانزای چینی و روسی در چند روز اخیر اخباری در رسانه ها منتشر شده که از عوارض یا بی اثر بودن واکسن های چینی و روسی خبر می دادند و این مسئله موجب نگرانی هایی در مورد کیفیت واکسن های موجود در بازار شده است.

رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو در واکنش به اخبار مبنی بر واکسن آنفولانزا چینی و روسی در بازار تأکید کرد: واکسن آنفولانزای چینی و هندی در بازار نداریم و همه واکسن هایی که در داروخانه ها با برچسب اصالت دارو به فروش می رسند، مورد تأئید هستند و مردم می توانند از آنها استفاده کنند.

وی در ادامه داد: واکسن آنفولانزا از 5 کشور مجوز ورود به کشور دارد و ما تاکنون به هیچ برندی از کشور چین مجوز ورود واکسن آنفولانزا نداده ایم، سلامت و کیفیت همه واکسن هایی که مجوز واردات به ایران دارند، مورد تایید وزارت بهداشت است و ما در مورد واردات واکسن شرایط سختگیرانه ای داریم.

واشقانی در پاسخ به این سوال که برخی می گویند که واکسن تولید یک کشور با کیفیت تر از واکسن های دیگر است و آیا تفاوت بین برندهای مختلف واکسن وجود دارد، گفت: هیچ تفاوتی بین کیفیت واکسن های برندهای مختلف نیست و کیفیت همه آنها مورد تایید وزارت بهداشت است.

فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا/از واجدين شرايط واكسيناسيون تا قيمت در داروخانه ها

قیمت واکسن آنفولانزا در داروخانه ها رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو به قیمت واکسن آنفولانزا در بازار دارویی کشور اشاره کرد و گفت: واکسن آنفولانزای 3 ظرفیتی 34 هزار و 300 تومان و واکسن آنفولانزای 4 ظرفیتی 41 هزار و 200 تومان در داروخانه ها به فروش می رسد.

وی با تأکید بر اینکه واکسن آنفولانزا، واکسن سرماخوردگی نیست، تاکید کرد: برخی با تبلیغات دروغین واکسن آنفولانزا را به نام واکسن سرماخوردگی به مردم می فروشند، در حالیکه واکسن آنفولانزا ایمنی بدن را در برابر گونه هایی از ویروس آنفولانزا ایجاد می کند.

فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا/از واجدين شرايط واكسيناسيون تا قيمت در داروخانه ها

واکسن آنفولانزا بیرون یخچال، ممنوع! واشقانی با تاکید بر اینکه واکسن آنفولانزا باید بلافاصله پس از تهیه از داروخانه، تزریق شود، گفت: مردم باید توجه داشته باشند که واکسن های آنفولانزا یخچالی هستند و اگر فردی می خواهد بلافاصله واکسن را تزریق کند، آن را از داروخانه تهیه کند.

رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو ادامه داد: اگر پس از خرید واکسن آنفولانزا فردی قصد نگهداری و حمل و نقل آن را داشته باشد، حتما باید از داروخانه یخ خشک تحویل بگیرد و واکسن را تا زمان تزریق یا دسترسی به یخچال در یخ نگهداری کند، باید توجه داشت که زمان تزریق واکسن پس از دریافت از داروخانه کوتاه باشد زیرا اگر واکسن طولانی مدت در خارج از یخچال نگهداری شود، اثربخشی خود را از دست می دهد.

واشقانی با اشاره به شرایط نگهداری واکسن های آنفولانزا در یخچالگفت: واکسن آنفولانزا باید در یخچال نگهداری و از یخ زدگی آن جلوگیری شود، چون یخ زدگی موجب می شود اثربخشی واکسن از بین برود.

فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا/از واجدين شرايط واكسيناسيون تا قيمت در داروخانه ها

تاریخ انقضا و اصالت واکسن آنفولانزا را چک کنید وی با بیان اینکه در هنگام تهیه حتما به تاریخ انقضای واکسن آنفولانزا توجه شود، افزود: پس از چک کردن تاریخ انقضا، از اصل یا تقلبی بودن واکسن آنفولانزا به کمک برچسبی که بر روی آن درج شده اطمینان حاصل کنید و برای تایید اصالت واکسن کافی است کد 16 رقمی درج شده روی واکسن را به سامانه پیامکی ارسال یا QR کد آن را اسکن کنید همچنین این امکان وجود دارد که به کمک نرم افزار یا سایت TTAC از اصالت واکسن با خبر شوید.

فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا/از واجدين شرايط واكسيناسيون تا قيمت در داروخانه ها

چه فرقی بین واکسن های آنفولانزای سه ظرفیتی و ظرفیتی است؟ رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو به واکسن های سه سویه و چهارسویه آنفولانزا که در بازار وجود دارند، اشاره کرد و افزود: واکسن 4 ظرفیتی آنفولانزا فرد را در برابر 4 نوع ویروس ایمن می کند، ویروس آنفولانزا سه تیپ اصلی B ، A و C دارد و تیپ های B ، A گونه های مختلفی از ویروس دارند اما آنفولانزای نوع A شایع تر و خطرناک تر است.

وی ادامه داد: در واکسن 4 ظرفیتی بدن در برابر نوع B ویروس آنفولانزا نیز ایمن می شود، اما ویروس خطرناک آنفولانزا نوع A آن است که در هر دو نوع واکسن 3 ظرفیتی و 4 ظرفیتی وجود دارد و به همین دلیل گروه های پرخطر می توانند با تشخیص و تجویز پزشک نوع سه ظرفیتی یا چهار ظرفیتی را تزریق کنند.فرصت طلایی برای تزریق واکسن آنفولانزا/از واجدين شرايط واكسيناسيون تا قيمت در داروخانه ها

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
پرستار   بیماری   سازمان غذا و دارو   آنفولانزا   داروخانه   مصرف کنندگان   بهداشت   ایمنی   تنفس   دیابت   مراکز درمانی   قلبی عروقی   مرغداری ها   ضایعات نخاعی   آسپرین   تزریق   ویروس   گروه های خطر   طیور   پزشک   نسخه پزشک   واکسن   عصبی   واکسن آنفولانزا   واکسیناسیون   ریوی   مبتلایان   متابولیک   گروه دوم   فصل سرد   نقص ایمنی   بازار   بیمارستان  
اخبار مرتبط
خود مراقبتی رکن مهم پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوانزاست
سایت جماران
مواردی که باید در مورد فصل آنفولانزا بدانید
ایسکانیوز
موج اول آنفلوانزا درمازندران / رعایت بهداشت فردی اولویت اول
سلامت نیوز
موج اول آنفلونزا درمازندران / رعایت بهداشت فردی اولویت اول
ایرنا
رصد سرماخوردگی در کشور/داروی ضدآنفلوآنزا در دسترس بیمارستان ها
ساعت 24
خوددرمانی آنفلوانزا ممنوع
انتخاب
رصد سرماخوردگی در کشور
اعتدال
کسانی که باید سالانه واکسن انفلوآنزا بزنند
سایت جماران
از راههای انتقال هپاتیت با خبر شوید
فرتاک نیوز
واکسن آنفولانزا نزنید زمان آن گذشت/ نکاتی که باید در مورد ایدز بدانید/ وقتی لبنیات مقابل دخانیات کم می آورد
میزان
اصفهان بزرگ ترین تولیدکننده بوقلمون در کشور/ استفاده از هورمون در صنعت پرورش دام و طیور یک باور غلط است
صاحب نیوز
موادغذایی که علائم آنفلوآنزا را کاهش می دهد
بهداشت نیوز
موادغذایی حاوی ویتامین ث علائم آنفلوآنزا را کاهش می دهد
ایران اکونومیست
بروز تک گیر آنفلوآنزا در کشور و توصیه به مردم
تیتر شهر
چه کسانی باید واکسن آنفلوآنزا و ذات الریه بزنند؟
شفا آنلاین
کدام بیماران باید حتما واکسن های بزرگسالان را تزریق کنند؟
بلاغ مازندران
عواقب بی توجهی به واکسیناسیون بالغین
ساعت 24
درجست وجوی واکسن کمیاب آنفلوآنزا
سلامت نیوز
ایران در چند سال اخیر شاهد بزرگترین اپیدمی آنفولانزا منطقه بوده است
شفا آنلاین
جای خالی واکسیناسیون کشوری بالغین در کشور/ ایران شاهد بزرگترین اپیدمی آنفولانزا منطقه، در چند سال اخیر بوده است
باشگاه خبرنگاران
مصرف آنتی بیوتیک در کشور بالاست/ واکسن آنفولانزا قابل دریافت برای گروه های هدف
خبرگزاری بسیج
70درصد سرما خوردگی ها آنتی بیوتیک نمی خواهند/ دوری از خود درمانی
مهر نیوز
اخبار مرتبط
bltسایت جماران : خود مراقبتی رکن مهم پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفلوانزاست
bltایسکانیوز : مواردی که باید در مورد فصل آنفولانزا بدانید
bltسلامت نیوز : موج اول آنفلوانزا درمازندران / رعایت بهداشت فردی اولویت اول
bltایرنا : موج اول آنفلونزا درمازندران / رعایت بهداشت فردی اولویت اول
bltساعت 24 : رصد سرماخوردگی در کشور/داروی ضدآنفلوآنزا در دسترس بیمارستان ها
bltانتخاب : خوددرمانی آنفلوانزا ممنوع
bltاعتدال : رصد سرماخوردگی در کشور
bltسایت جماران : کسانی که باید سالانه واکسن انفلوآنزا بزنند
bltفرتاک نیوز : از راههای انتقال هپاتیت با خبر شوید
bltمیزان : واکسن آنفولانزا نزنید زمان آن گذشت/ نکاتی که باید در مورد ایدز بدانید/ وقتی لبنیات مقابل دخانیات کم می آورد
bltصاحب نیوز : اصفهان بزرگ ترین تولیدکننده بوقلمون در کشور/ استفاده از هورمون در صنعت پرورش دام و طیور یک باور غلط است
bltبهداشت نیوز : موادغذایی که علائم آنفلوآنزا را کاهش می دهد
bltایران اکونومیست : موادغذایی حاوی ویتامین ث علائم آنفلوآنزا را کاهش می دهد
bltتیتر شهر : بروز تک گیر آنفلوآنزا در کشور و توصیه به مردم
bltشفا آنلاین : چه کسانی باید واکسن آنفلوآنزا و ذات الریه بزنند؟
bltبلاغ مازندران : کدام بیماران باید حتما واکسن های بزرگسالان را تزریق کنند؟
bltساعت 24 : عواقب بی توجهی به واکسیناسیون بالغین
bltسلامت نیوز : درجست وجوی واکسن کمیاب آنفلوآنزا
bltشفا آنلاین : ایران در چند سال اخیر شاهد بزرگترین اپیدمی آنفولانزا منطقه بوده است
bltباشگاه خبرنگاران : جای خالی واکسیناسیون کشوری بالغین در کشور/ ایران شاهد بزرگترین اپیدمی آنفولانزا منطقه، در چند سال اخیر بوده است
bltخبرگزاری بسیج : مصرف آنتی بیوتیک در کشور بالاست/ واکسن آنفولانزا قابل دریافت برای گروه های هدف
bltمهر نیوز : 70درصد سرما خوردگی ها آنتی بیوتیک نمی خواهند/ دوری از خود درمانی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.