مخبر - 1397/06/22 - برگزاری 850 برنامه در قالب کنگره 2000 شهید استان/ هیئات دستاوردهای نظام را تبیین کنند

برگزاری 850 برنامه در قالب کنگره 2000 شهید استان/ هیئات دستاوردهای نظام را تبیین کنند
به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس، پیش از ظهر امروز همایش بزرگ پیام آوران عاشورایی در محل سالن اجلاس دانشگاه پیام نور با حضور نماینده ولی فقیه، هیأت های مذهبی، مداحان و جمعی از مسؤولان مربوطه برگزار شد. فعالیت 1300 هیأت مذهبی در خراسان جنوبی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی ...
برگزاری 850 برنامه در قالب کنگره 2000 شهید استان/ هیئات دستاوردهای نظام را تبیین کنند

برگزاری 850 برنامه در قالب کنگره 2000 شهید استان/ هیئات دستاوردهای نظام را تبیین کنند به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس، پیش از ظهر امروز همایش بزرگ پیام آوران عاشورایی در محل سالن اجلاس دانشگاه پیام نور با حضور نماینده ولی فقیه، هیأت های مذهبی، مداحان و جمعی از مسؤولان مربوطه برگزار شد.
فعالیت 1300 هیأت مذهبی در خراسان جنوبی
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در این مراسم اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار و 300 هیأت مذهبی در سطح استان فعالیت دارند و باید در این هیأت ها مسائل شرعی برای مردم بیان شود.
مزین نمودن ایستگاه های صلواتی به تماثیل و نام شهدا
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در این همایش اظهار داشت: همه تدابیر لازم برای برگزاری مراسمات ماه محرم و صفر در استان اندیشیده شده تا علی رغم اظهارات ناصواب معاندیم و عناصر وابسته به آن ها، ماه محرم امسال با شور، شعور و آرامش برگزار و تودهنی به دشمن باشد.
سردار علی قاسمی در رابطه با موضوع امر به معروف و نهی از منکر در ماه محرم گفت: از اول محرم هفته امر به معروف و نهی از منکر آغاز شده و جلسات متعددی در این راستا برگزار گردیده و دستورالعمل های لازم به کسانی که تریبون در اختیار دارند داده شده و همه تکلیف دارند تذکر لسانی را با گفتار احسن انجام دهند.
وی با اشاره به کنگره دو هزار شهید خراسان جنوبی افزود: امسال قصد داریم با برگزاری این کنگره فضای فرهنگی استان را فضای شهید و شهادت نماییم و به ترویج فرهنگ حسینی، ایثار و شهادت بپردازیم.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: در راستای برگزاری این کنگره 850 برنامه از ابتدای سال آغاز شده که اوج آن در مهرماه، آذرماه و آبان ماه امسال خواهد بود که این برنامه ها در تمام قالب ها دیده شده است.
قاسمی یادآور شد: یکی از برنامه های این کنگره برگزاری 400 یادواره شهدا در استان بوده که در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه شهید و شهادت بزرگ ترین رویداد فرهنگ عاشورایی است، گفت: باید تمام هیأت های مذهبی در این ایام این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و این فرهنگ را ترویج نمایند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی یادآور شد: امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بوده و باید بحث انقلاب و دستاوردهای آن توسط هیأت های مذهبی در این ایام به جامعه یادآور شود.
قاسمی با اشاره به اینکه از هیأت های مذهبی خواسته می شود در ایجاد ایستگاه های صلواتی در ایام محرم آن ها را مزین به تماثیل شهدا و نام آن ها نمایند و افزود: همچنین سخنرانان مراسمات محرم باید بحث ولایت مداری شهدا، حسینی بودن مسیر شهدا و دشمن ستیزی و دشمن شناسی آن ها را در برنامه قرار دهند.
وی با اشاره به برنامه تجمع بزرگ بسیجیان استان به عنوان «رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی 2» گفت: این برنامه در 10 روز ابتدای مهرماه امسال در محل استادیوم آزادی بیرجند برگزار و 20 هزار رزمنده و بسیجی در این تجمع بزرگ حضور می یابند.
توجه هیأت های مذهبی به موارد امنیتی
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: یکی از حقوقی که مردم نسبت به حکومت داشته و امام علی (ع) به آن اشاره داشته اند حق برقراری امنیت در جامعه است.
سردار مجید شجاع با اشاره به اینکه خوشبختانه امنیت خوبی در استان وجود دارد و برنامه های پیشگیرانه برای تأمین امنیت در تمام مراسمات برنامه ریزی شده است، تصریح کرد: خوشبختانه در استان مسائل خرافی نداریم هرچند در عمده شبکه های معاند شاهدیم با فررسیدن ایام محرم و صفر فعالیشان در این زمینه رشد چشمگیری می یابد.
وی با بیان اینکه دشمنان قصد دارند با تبلیغات سوء خود حضور مردم به ویژه جوانان را در مراسمات مختلف ماه محرم کم کنند، یادآور شد: نباید در سخنرانی ها توهینی به مذاهب مختلف انجام گیرد و سبب ایجاد اختلاف شود که در این راستا باید هیأت های مذهبی دقت لازم را داشته باشند.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از هیأت های مذهبی خواست تا حقوق سایر شهروندان را در این ایام رعایت کنند و افزود: بحث ورود هیأت های مذهبی به قتلگاه در روز عاشورا در مرکز استان گاهی با عدم هماهنگی انجام می گیرد که تقاضا می شود در این راستا نیز هیأت ها با رعایت نظم به این مهم توجه نمایند.
معرفی مقدادی به عنوان سرپرست سازمان بسیج مساجد، محلات و بقاع متبرکه استان
گفتنی است در پایان این مراسم حسین مقدادی به عنوان سرپرست جدید سازمان بسیج محلات، مساجد و بقاع متبرکه استان معرفی شد.

انتهای پیام/4

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.