مخبر - 1397/06/20 - رسوایی هنری تهمینه میلانی خبرساز شد +سند

رسوایی هنری تهمینه میلانی خبرساز شد +سند
به گزارش خبرنگار فرهنگي «خبرنامه دانشجويان ايران»؛ بالاخره نمايشگاه نقاشي هاي تهمينه ميلاني پس از اعتراض هاي گسترده و اثبات سرقت هنري او ديروز تعطيل شد.
رسوایی هنری تهمینه میلانی خبرساز شد +سند

به گزارش خبرنگار فرهنگی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ بالاخره نمایشگاه نقاشی های تهمینه میلانی پس از اعتراض های گسترده و اثبات سرقت هنری او دیروز تعطیل شد.

علاقه سلبریتی ها برای ورود به حوزه های غیرتخصصی و پا کردن در کفش دیگران، بیش از اندازه کار دستشان داده است. قشری که یک روز تئوریسین سیاسی می شود و روز دیگر برای کاهش ناهنجاری ها نسخه جامعه شناسانه می پیچد چاره ای نخواهد داشت که برای جبران بی سوادی خود، حرف های دیگران را تکرار کند؛ این عادت باعث شده است که، حتی برای فعالیت هنری هم دست به سرقت هنری از آثار دیگران بزند.

رسوایی هنری تهمینه میلانی خبرساز شد +عکس

درهمین راستا نمایشگاه نقاشی های تهمینه میلانی با عنوان «فیلم هایی که نساختم»، عصر جمعه 16 شهریور با 26 تابلوی نقاشی در گالری ایوان واقع در الهیه افتتاح شد. قرار بود عواید این نمایشگاه صرف امور خیریه شود. اما ارائه کار های بسیار ضعیف با قیمت های نجومی و در ادامه اثبات کپی بودن برخی از آثار میلانی به حاشیه ها دامن زد.

رسوایی هنری تهمینه میلانی خبرساز شد +عکس

تجمع در گالری ایوان در روز افتتاحیه نمایشگاه

برپایه گزارش فرارو حاشیه ها از آن جا آغاز شد که در روز افتتاحیه چند هنرمند جوان مقابل در ورودی گالری ایوان ایستاده بودند و تعدادی از کار های هنری تجسمی را در دست داشتند و از مردم سوال می کردند آیا هنرمندان خالق این آثار را می شناسند یا خیر. قصد تجمع کنندگان از این حرکت اعتراضی، نمایش هنر واقعی به مردم بود و معتقد بودند که مردم باید به تماشای هنر واقعی بروند.

معترضان معتقد بودند که برخی هنرمندان حوزه های دیگر با استفاده از شهرت و رانت خود وارد حوزه تجسمی شده اند و به این حوزه از هنر لطمه وارد کرده اند. این اعتراض ها در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بود، اما در متن آن جمعیت انبوهی برای گرفتن عکس یادگاری و سلفی با تهمینه میلانی و دیگر هنرمندان مشهور کشور در این افتتاحیه نمایشگاه حضور پیدا کردند.

اما این تنها حاشیه نمایشگاه تهمینه میلانی نبود، یکی از دلایل انتقاد به برگزاری نمایشگاه نقاشی توسط «تهمینه میلانی» این است که گفته می شود وی برخی از نقاشی های ارائه شده خود در نمایشگاه مذکور را از آثار یک هنرمند خارجی به نام «jenny meilihove» که در حوزه طراحی کتاب کودک و کارت پستال فعال است کپی برداری کرده و با واکنش این نقاش خارجی مواجه شده است. شایعه حالا پس از دو روز از افتتاح نمایشگاه، کپی برداری تهمینه میلانی تائید شده است.

رسوایی هنری تهمینه میلانی خبرساز شد +عکس

کپی برداری تهمینه میلانی

«jenny meilihove» با انتشار یک پست در صفحه اینستاگرام خود اثر متعلق به خود و همچنین اثری را که معتقد است «تهمینه میلانی» از وی کپی برداری کرده نسبت به این اقدام هنرمند سینما و تلویزیون کشورمان معترض شده و واکنش نشان داده است.

همچنین بر اساس گفته منتقدان به آثار موجود در نمایشگاه نقاشی «تهمینه میلانی» برخی از این آثار نیز کپی شده از آثار «آمادئو مودیلیانی» نقاش مشهور ایتالیایی است و با واکنش اهالی سرشناس و متخصص حوزه نقاشی روبرو شده است.

این کارگردان سینما در پستی اینستاگرامی در این باره توضیح داد. میلانی درباره شباهت یکی از آثارش با اثر یک طراح کارت پستال نوشت: "از این بابت قلبا متاسفم این تابلو را از نمایشگاه خارج و صدمه ی وارد شده را جبران می کنم. حقیقتا نمی دانستم که این تصویر که احتمالا روی یک کارت پستال برایم ارسال و یا در فیس بوک دیده ام و در ناخوداگاهم نقش بسته است. ایشان را تا دیشب نمی شناختم و حتما از ایشان هم عذرخواهی خواهم کرد. "

از سوی دیگر آنطور که شنیده ها و گفته های منتقدان بازدید کننده از نمایشگاه فوق حکایت دارند، برخی از آثار نقاشی ارائه شده در نمایشگاه «تهمینه میلانی» با قیمت هایی معدل 25 میلیون تومان ارزش گذاری و قیمت گذاری شده اند و البته فراموش نکنید سوءاستفاده از نام یک هنرمند در فروش این چنین آثاری غیر قابل انکار است و درآمد خوبی را برای خانم بازیگر به همراه خواهد داشت.

اتفاق رخ داده درباره آثار تهمینه میلانی باعث شده است که بسیاری از هنر دوستان در فضای مجازی به مسئله بپردازند که چرا حوزه های مختلف هنری از جمله هنر های تجسمی، شعر و حتی موسیقی در سال های اخیر با شدت و ضعف های مختلفی تبدیل به حیات خلوت هنرمندان سینما و تلویزیون شده است. البته میلانی نه در هنرهای تجسمی، بلکه در عرصه کارگردانی هم خوب ظاهر نشده است. برپایه گزارش مشرق شاید تنها فیلمی از میلانی که در گیشه به توفیقی دست پیدا کرد، قسمت نخست آتش بس با حضور محمدرضا گلزار و مهناز افشار است که این فیلم، کپی ایرانیزه شده از فیلم «جدایی» (The Break-Up) ساخته پیتون رید که در آن وینس وان و جنیفر آنیستون نقش آفرینی می کنند. حتی صحنه بریدن تخت خواب در این فیلم کپی نعل به نعلی از این فیلم است.

رسوایی هنری تهمینه میلانی خبرساز شد +عکس

اما سوال مهمتر این است که سلبرتی ها چگونه خود را محق می دانند که اجازه ورود به هر زمنیه ای را دارند. در روزگاری که پیچیدگی نقش ها و تخصصی شدن مشاغل، تبحر یافتن در هر زمینه ای را صعب الحصول کرده است، اما عده ای با توهم عقل کل بودن، پای خود را در هر کفشی می کنند و جالب تر این که در هیچ کدام هم نمی تواننند دست آوردی داشته باشند. البته میلانی و تیمش این بارهم برای فرار از مسئولیت پذیری، پای مسائل جنسیتی را وسط کشید. درهمین راستا مشاور هنری این گالری درواکنش به انتقادات، بازهم متوهمانه، می گوید: «دلیل این حجم از انتقادات را نمی فهمم، شاید در ادامه فرهنگ رایج در کشور ما که با زنان موفق برخورد می شود باشد».

شاید بهتر باشد خانم همیشه طلبکار سینمای ایران به جای کپی و سرقت هنری ازآثار دیگر هنرمندان در سینما و نقاشی، و به جای توهم فهم همه امور ارضی و سماوی، برای یک بارهم که شده یک اثر سینمایی مطلوب ارائه دهند. البته مشروط به این که عادت زشت دزدی از دیگران را ترک کرده باشد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
هنرمند   شهرت   کارگردان سینما   نقاش   ایتالیا   سرشناس   نمایشگاه نقاشی   کتاب کودک   هنری   نقاشی   سلبریتی   اینستاگرام   بی سواد   فیس بوک   مشهور   طراح   تهمینه میلانی   ناهنجاری   گرفتن عکس   گالری ایوان   خالق   الهیه   هنرمند جوان   عصر جمعه   فرهنگی   تلوزیون   نمایشگاه  
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.