مخبر - 1397/06/20 - هر اقدام خصمانه را ده برابر پاسخ می دهیم

هر اقدام خصمانه را ده برابر پاسخ می دهیم
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه دوران بزن در رو درعرصه جهانی پایان یافته و هراقدام خصمانه علیه کشور را ده برابر پاسخ می دهیم، گفت:پاسخ موشکی اخیر به اقدامات ناامن ساز یک گروهک تروریستی در منطقه اقلیم کردستان عراق رویکردی است که علیه هر گونه تهدیدی اعمال خواهد شد.
هر اقدام خصمانه را ده برابر پاسخ می دهیم

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه دوران بزن در رو درعرصه جهانی پایان یافته و هراقدام خصمانه علیه کشور را ده برابر پاسخ می دهیم، گفت:پاسخ موشکی اخیر به اقدامات ناامن ساز یک گروهک تروریستی در منطقه اقلیم کردستان عراق رویکردی است که علیه هر گونه تهدیدی اعمال خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ، امیر دریابان علی شمخانی که در نشست مشترک با مدیران ارشد خودروسازی و شرکت های اصلی قطعه سازی و انجمن های صنفی این صنعت سخن می گفت با تاکید بر ضرورت پیگیری راهبرد مایوس سازی آمریکا از بدعهدی و اعمال تحریم های غیر قانونی علیه ملت ایران ، افزود: مجموعه بخش های سیاسی، دفاعی، اجتماعی و اقتصادی کشور متناسب با این راهبرد می بایست توانمندی های بالقوه و بالفعل خود را ارتقاء دهند.

وی با گرامیداشت ایام عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) مبانی اعتقادی، فرهنگی و ارزشی مردم ایران را منبعث از پیام عاشورا و ارزش هایی چون شجاعت، ایثار، جوانمردی و همت عنوان و اعلام کرد: این ملت هیچگاه در برابر ظلم، بی عدالتی و تحقیر سر فرود نخواهد آورد و ذلت و خواری را به دشمنان و بدخواهانش تحمیل خواهد کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی شمخانی با اشاره به اینکه دوران بزن در رو در عرصه جهانی پایان یافته و هر اقدام خصمانه علیه کشور را در هر عرصه ای پاسخ ده برابر می دهیم ، افزود: پاسخ موشکی اخیر به اقدامات ناامن ساز یک گروهک تروریستی در منطقه اقلیم کردستان عراق رویکردی است که در پاسخ به هرگونه تهدیدی اعمال خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی هدف از اعمال تحریم ها را محدود کردن ابزارها و ظرفیت های قدرت ساز و اقتدار آفرین ملت ایران توصیف و عنوان کرد: ما قادریم همانند عرصه امنیت و دفاع، اقتصاد خود را نیز مصون و قدرتمند سازیم.

شمخانی گفت: مطابق اصل سوم سیاست های اقتصاد مقاومتی باید رشد بهره وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی کار و تقویتِ رقابت پذیری اقتصاد مورد توجه قرار گیرد و پیاده سازی این موارد در صنعت مهم خودروسازی یک اولویت است.

وی با اشاره به قرار گرفتن خودروسازی در حلقه اول تحریم های ظالمانه آمریکا به دلیل اهمیت قابل توجه این صنعت دو تاثیرگذاری آن براشتغال و کاهش درآمد صادراتی کشور، افزود: دشمن در کنار جنگ اقتصادی به دنبال ضربه زدن به رضایت عمومی و تغییر ادراک اجتماعی در کشور است لذا خودروسازی یکی از خطوط مقدم مقابله با این جنگ محسوب می شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزایش کیفیت، بومی سازی و ایجاد تنوع در خودروسازی کشور طی سال های پس از جنگ تحمیلی و تبدیل شدن به سیزدهمین کشور در توان خودروسازی را نتیجه تلاش صنعتگران متعهد و مدیران و متخصصان با انگیزه دانست و تاکید کرد: باتوجه به دانش روز و پیشرفت خودروسازی در جهان بایستی با کار جهادی و پرشتاب خلأها و عقب ماندگی های موجود را نیز برطرف کرد.

شمخانی گفت: وجود سازمان های متعدد برای حمایت از مصرف کنندگان و کنترل کیفیت محصولات نشان می دهد در کنار حمایت هایی که از صنایع بایستی صورت گیرد، به حقوق مردم نیز اهمیت داده می شود و خودروسازها موظف هستند در مسیر کسب رضایت خریداران تلاش بیشتری انجام دهند.

وی با قدردانی از تلاش موثر کارکنان و مدیران شرکتهای خودروساز و قطعه سازان، تلاش آنها را جهاد در شرایط دشوار نبرد اقتصادی توصیف کرد.

پیش از این نشست، دبیر شورای عالی امنیت ملی و هیأت همراه از خطوط تولید ایران خودرو از جمله سالن های پرس، بدنه سازی، موتورسازی، رنگ، مونتاژ و مرکز طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو بازدید ورد و از نزدیک با دستاوردهای گروه صنعتی ایران خودرو و روند تولید در خطوط مختلف آشنا شدند.

درنشست نمایندگان و مدیران خودروسازی و قطعه سازی کشور با دبیر شورای عالی امنیت ملی شرکت کنندگان،ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تامین مواد اولیه، تولید قطعه و خودرو و برنامه های تدوین شده برای عبور از بحران ناشی از تحریم ها، راهکارهایی را برای تامین مالی از بازار سرمایه و توسعه روند تولید قطعه عنوان کردند.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   گروهک تروریستی   مردم ایران   نیروی کار   مصرف کنندگان   قطعه سازی   قطعه سازان   آمریکا   صنعتگران   بهره وری   رقابت پذیری   جنگ اقتصادی   بومی سازی   اجتماعی و اقتصادی   کاهش درآمد   متخصصان   بی عدالتی   کردستان عراق   عرصه جهانی   نشست مشترک   جوانمردی   کار جهادی   خریدار خارجی   اعتقادی   امام حسین علیه السلام   دریابان علی شمخانی   گرامیداشت   اقتصاد   اقتصاد مقاومتى   کالای ایرانی   صنعت  
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.