مخبر - 1397/06/19 - جنجال نمایشگاه تهمینه میلانی؛ کپی کاری یا الهام؟!

جنجال نمایشگاه تهمینه میلانی؛ کپی کاری یا الهام؟!
نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی، فیلمساز ایرانی با نام "فیلم هایی که نساختم" با موج گسترده واکنش کاربران شبکه های مجازی همراه شد.
جنجال نمایشگاه تهمینه میلانی؛ کپی کاری یا الهام؟!

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، بی بی سی در گزارشی نوشت: نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی، فیلمساز ایرانی با نام "فیلم هایی که نساختم" با موج گسترده واکنش کاربران شبکه های مجازی همراه شد. این نمایشگاه قرار بود روز جمعه 16 شهریور در گالری ایوان برگزار شود اما پس از روز افتتاحیه، برگزاری آن متوقف شد.

خیل عظیمی از واکنش ها متوجه یکی از آثاری بود که گفته شد "کپی" یکی از تصویرسازی های هنرمندی به نام "جنی میلیهوف" است. خانم میلیهوف متولد روسیه است اما از یازده سالگی در اسرائیل زندگی می کند.

جنی میلیهوف، تصویر سازی که گفته می شود نقاشی اصلی از اوست، در اینستاگرامش نقاشی خود را منتشر کرد و نوشت: "فردی سرشناس نقاشی من را کپی کرده و قصد فروش آن را دارد. خیلی ها این موضوع را به من اطلاع دادند، بسیار ممنونم." او بعدتر خبر لغو نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی را در اینستاگرام منتشر و از کسانی که باعث این اتفاق شدند، تشکر کرد.

تهمینه میلانی می گوید: "آن نقاشی که می گویند کپی است را من در استیکرهای فیسبوک دیده بودم و در خاطرم مانده بود." به گفته خانم میلانی او پس از انتشار این عکس، برای جنی نوشته که قصدش "کپی" نبوده و صرفا "ناخودآگاهش" الهام بخش این اثر بوده است.

به گفته خانم میلانی، واکنش ها از زمانی شروع شد که او خبر برگزاری نمایشگاهش را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. او می گوید "نقاشان جوان" برای او نوشتند که "حق نداری وارد فضای تجسمی شوی، شما سلبریتی ها بازار ما را کساد می کنید".

او درباره روز افتتاحیه نمایشگاه می گوید: "در آن روز چند آقا و خانم به نمایشگاه آمدند که قصد به هم زدن نظم آنجا را داشتند، توهین کردند تا آنجا که کار به دخالت پلیس کشید."
او می گوید بعد از این ماجرا بود که "تلاش برای پیدا کردن رد پایی از نقاشی های من شروع شد."

به گفته تهمینه میلانی دلیل لغو نمایشگاه "خشم عمومی جوانانی بود که "تهدید کرده بودند نقاشی هایشان را مقابل نمایشگاه آتش می زنند و در آن صورت جنجالی دیگر ایجاد می شد."


واکنش کاربران شبکه های اجتماعی

عده ای از اینکه هنرمندان در عرصه های هنری مختلف فعالیت کنند، استقبال می کنند و معتقدند که یک هنرمند ممکن است چند قابلیت هنری داشته باشد و نباید یکی در سایه آن دیگری قرار بگیرد. اما در عین حال مخاطب باید اجازه نقد داشته باشد، برخی هم می گویند دستاوردهای هنرمندان را نباید به سادگی زیر سوال برد. بسیاری از کاربران نیز از "کپی" بودن یکی از آثار تهمینه میلانی انتقاد کرده اند.

کاربری در صفحه توئیتر خود نوشت: نقاشی های تهمینه میلانی با موضوع "فیلمهایی که نساختم" بنظرم فقط یه توهین به جامعه آرتیست هاست. هر بازیگری یه دوربین یا قلمو دستش گرفته از اسمش استفاده کرده گالری گذاشته. تو شاید بتونی برا دل خودت نقاشی کنی بزنی در و دیوار خونت ولی نذار تو گالری.

کاربر دیگری نوشت: نقاشان زیادی از نمایشگاه نقاشی تهمینه میلانی گله مندو عصبانی شدند، ولی دلیلش پرواضحه حمایت گالری داران و اذهان عمومی از سلیبریتی هاست، فارغ از نقد حرفه ای آثارشان بدور از تعارف تکه پاره کردن.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
کاربران   روسیه   بازیگری   هنرمند   نقاشان   سرشناس   نمایشگاه نقاشی   هنری   نقاشی   گالری   سلبریتی   اینستاگرام   مجازی   عصبانی   تصویر سازی   فیلمساز   توهین   تهمینه میلانی   توئیتر   گالری ایوان   فیسبوک   کساد   فرهنگی   پلیس   بازار   رژیم صهیونیستی   نمایشگاه  
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.