مخبر - 1397/06/17 - روحانیت با بهره گیری از محرم پاسدار ارزش های انقلاب باشند

روحانیت با بهره گیری از محرم پاسدار ارزش های انقلاب باشند
شاهرود-مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان ضرورت تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی است، گفت: روحانیت با بهره گیری از محرم پاسدار ارزش های انقلاب باشند.
روحانیت با بهره گیری از محرم پاسدار ارزش های انقلاب باشند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی شکری عصر شنبه در گردهمایی مبلغان استان سمنان به مناسبت ماه محرم و شروع سال 1340 هجری سال قمری بابیان اینکه روحانیت با بهره گیری از محرم پاسدار ارزش ها و حرمت های انقلاب باشند، ابراز داشت: 40سال از برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می گذرد و بدخواهان ملت ایران نمی خواهند بگذراند که شیرینی چهل سالگی انقلاب در کام مردم ایران شیرین بماند ازاین رو مبارزه همه جانبه ای با استکبار جهانی به ویژه آمریکا باید تدارک دیده شود.

وی افزود: تمامی اقشار مختلف جامعه باید ضمن هوشیاری کامل برای مقابله با توطئه های دشمنان آماده باشند و نسبت به انسجام، یکپارچگی و اتحاد تلاش کنند یکی از مسائلی که در محرم و قیام عاشورا از ابتدای حرکت تا به امروز مشاهده می کنیم مسئله امامت و ولایت است.

ولایت فقیه رکن اصلی انقلاب

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان اینکه امروز محور انقلاب و رکن اصلی این نظام ولایت فقیه است، ابراز داشت: امروز ما به عنوان پرچم دار این انقلاب اسلامی وظیفه خود می دانیم که از این رکن انقلاب خردمندانه، دفاع جانانه داشته باشیم امروز همه تهاجماتی که دشمن برنامه ریزی کرده منتهی به نظام ولایت فقیه می شود.

شکری در ادامه تصریح کرد: همان طور که روحانیت پیشتاز انقلاب بود امروز نیز باید در دفاع از ولایت فقیه و نظام در صف مقدم قرار گیرند قطعاً اگر دغدغه های رهبر معظم انقلاب مراعات می شد امروز شرایط بهتری را پشت سر می گذراندیم لذا سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کالای ایرانی باید موردتوجه روحانیت در تریبون های مختلف باشد.

وی افزود: امروز به انسجام بخشی بین ارکان و اقشار مختلف جامعه و گسترش پیوندهای سیاسی اجتماعی و فرهنگی نیازمند هستیم و باید برای رسیدن به این مقصود از تضعیف ارکان نظام و نهادهای حاکمیتی پرهیز و فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ مقاومت و ضرورت دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت را در جامعه گسترش دهیم.

ضرورت توجه به منویات رهبر معظم انقلاب

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان اینکه تحلیل مسائل خرافی و فرقه های نوظهور و دروغین در جامعه ضروری است، ابراز داشت: امروز باید از هرگونه بدعت و خرافه در مسیر آیین های عزاداری جلوگیری و به تدوین ارزش ها و سنت های اسلامی، نیکوکاری، دستگیری از نیازمندان و صله رحم بپردازیم.

شکری بابیان اینکه روحانیت باید رعایت حقوق شهروندی و تقویت غیرت و هویت دینی و بالا بردن آستانه تحمل در برابر مشکلات را در ایام محرم یادآور شوند، تصریح کرد: ایجاد انس، علاقه و تعصب به مؤلفه های هویت ملی همانند پرچم، سرود ملی و افتخار به ایرانی بودن، فرهنگ سازی در زمینهٔ رعایت انصاف، اخلاق کسب وکار، نهادینه سازی خوداتکایی مواردی است که باید برای حمایت از نظام مورد توجه قرار گیرد

وی افزود: اگر ما به استقلال اقتصادی و تولید ملی دست پیدا نکنیم و کالاهای خودمان را به مصرف نرسانیم وابستگی های زیاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به بیگانگان پیدا خواهیم کرد که برای جلوگیری از این امر امروز باید در سایه ولایت فقیه و مقام معظم رهبری هوشیاری خود را حفظ کرده و گوش به فرمان ایشان باشیم.

کد خبر 4397642

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.