مخبر - 1397/06/16 - تاکید امام جمعه قزوین بر تقویت روحیه دشمن شناسی در جامعه

تاکید امام جمعه قزوین بر تقویت روحیه دشمن شناسی در جامعه
امام جمعه قزوین بر تقویت روحیه دشمن شناسی تاکید کرد.
تاکید امام جمعه قزوین بر تقویت روحیه دشمن شناسی در جامعه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه قزوین اظهار داشت: یکی از درس های مهم سفر حج، تقوای الهی است و کسی که به خانه خدا می رود مهمترین درسی که دریافت می کند آشنایی با تقوا و ملتزم بودن به تقوای الهی است.

وی تصریح کرد: خداوند می فرماید بهترین ره توشه ای که از مناسک حج بر می دارید، تقوای الهی است و مبادا دست خالی بازگردید و پس از بازگشت باید مشهود باشد که زوار در فضای معنوی و با رعایت تقوا زندگی می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یاد خدا را دومین ره آورد حج معرفی کرد و افزود: زمانی که مناسک حج پایان می یابد، یاد خداوند می باید ادامه یابد. پس از سفر حج باید خیلی بیشتر از گذشته به یاد خدا بود و خدای متعال را حاضر و ناظر تمام عرصه های زندگی خود دید.

امام جمعه قزوین سومین درس حج را یاد رستاخیز عنوان کرد و ادامه داد: این معنا برای کسانی که به سفر حج رفته اند محسوس است چرا که همه وابستگی ها باید کنار گذاشته شود و در این ایام انسان بیشتر یاد قبر و قیامت خواهد بود.

وی عنوان کرد: انس با قرآن چهارمین درس از سفر حج به شمار می آید چرا که این سرزمین محل نزول قرآن به رسول گرامی اسلام (ص) است و این مهم باعث می شود حجاج با قرآن انس و الفت بیشتری پیدا کنند.

عابدینی آشنایی و الفت با بندگان خدا را درس دیگری از سفر حج معرفی کرد و گفت: در سفر حج مسلمانان از کشورهای مختلف با زبان های گوناگون حضور دارند اما به روی یکدیگر لبخند می زنند و این یکی از زیبایی های مهم حج به شمار می آید.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: وقتی به کسانی که از کشورهای دیگر در سفر حج حضور داشتند می گفتیم از ایران آمده ایم، به خاطر خاطراتی که از انقلاب، دفاع مقدس، امام خمینی (ره) و رهبری داشتند محبت ویژه ای را نسبت به ایرانی ها نشان می دادند و این از برکات حج است.

وی بیان کرد: یکی از اهداف حج شناخت مسلمانان نسبت به یکدیگر و مشکلات ملت های مسلمان جهان است؛ اگر چه در حال حاضر به خاطر حضور سعودی ها این هدف به صورت شایسته امکان پذیر نیست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه در ایام حج بازارگردی نباشد و بر روی مصرف کالای داخلی نیز تأکید شده است، بازارگردی را در بین حجاج مشاهده نمی کردیم و این مهم فرهنگ بالای حجاج را نشان می داد.

وی بیان کرد: در این ایام به امر به معروف و نهی از منکر بیشتر بیاندیشیم و آن را عملی کنیم و از امام حسین (ع) این درس انقلابی آموزنده را فرا بگیریم و اجرایی کنیم.

عابدینی حمایت از حق را یکی از اهداف والای امام حسین (ع) دانست و تأکید کرد: اباعبدالله الحسین (ع) فرمودند مگر نمی بینید به حق عمل نمی شود؟! اگر امروز به حق عمل می شد کشتارها و ظلم ها در یمن و کشورهای دیگر دیده نمی شد و ضروری است ما فریاد حق طلبی داشته باشیم.

عابدینی تأکید کرد: وظیفه داریم دشمن را با هر نقابی که به میدان می آید بشناسیم و در مقابلش با وحدت و انسجام ایستادگی کنیم.

امام جمعه قزوین سالروز وفات آیت الله طالقانی، اولین امام جمعه جمهوری اسلامی را تسلیت گفت و بیان کرد: ایشان سالها با نفاق مبارزه کردند و در زمان رژیم شاهنشاهی به تعبیر امام خمینی (ره) از زندانی به زندان دیگر فرستاده می شدند و همواره مقاومت و ایستادگی کردند تا انقلاب به پیروزی رسید.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.