مخبر - 1397/06/14 - اعزام 40 گروه جهادی به مناطق محروم طبس

اعزام 40 گروه جهادی به مناطق محروم طبس
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج طبس از اعزام 40 گروه جهادی به مناطق محروم خبر داد و گفت: این گروه های جهادی در عرصه های عمرانی، فرهنگی و محرومیت زدایی فعالیت خواهند کرد.
اعزام 40 گروه جهادی به مناطق محروم طبس

به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، رمضانعلی فرحبخش ثانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنگره دو هزار شهید خراسان جنوبی و 221 شهید شهرستان طبس در مهرماه سال جاری به عنوان بزرگ ترین رویداد فرهنگی در خراسان جنوبی اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: در راستای برگزاری این کنگره فعالیت های خوبی آغاز شده است و طی اقداماتی که در دست اجرا است در این خصوص کتاب گلشن شهدا منتشر و بین مردم طبس نیز توزیع خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج طبس افزود: این کنگره دارای بخش های مختلفی است که در دهم مهرماه در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار خواهد شد.

فرحبخش ثانی ادامه داد: برگزاری هشت اجلاسیه، سه یادواره شهرستانی، تدوین 85 عنوان کتاب، 200 برنامه رادیویی، نمایش و فیلم داستانی، مسابقات ورزشی و 30 برنامه تلویزیونی، خاطرات رزمندگان، مستند رادیویی، 83 یادواره شهدای حوزه ای و اقشاری از جمله برنامه های کنگره محسوب می شود.

وی درخصوص رزمایش «محمد رسول الله(ص) 2» اظهار داشت: این رزمایش در شهرستان طبس از 14 تا 15 شهریور با حضور گردان های بیت المقدس اجرایی می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج طبس گفت: هدف از برگزاری رزمایش، تقویت اعتماد عمومی به نظام و انقلاب، مأیوس نمودن دشمن و تقویت روحیه انقلابی مردم و ارتقاء آمادگی رزمی و تاکتیک های تئوری و عملی بسیجیان است و طی اجرای این رزمایش هم افزایی با سازمان ها و دستگاه های دولتی مدنظر قرار گرفته است.

فرحبخش ثانی در خصوص بخش های مختلف رزمایش عاشورایی محمدرسول الله 2، عنوان کرد: این رزمایش در سه مرحله رزمایش عملی در شهرستان ها، فعالیت های گروه های جهادی و رزمایش استانی اجرایی خواهد شد.

وی با توجه به اهمیت رفع مشکلات مردم در مناطق محروم خاطرنشان کرد: تعداد 40 گروه جهادی در عرصه های عمرانی، فرهنگی و محرومیت زدایی در این مدت فعالیت خواهند کرد که در حال حاضر 20 گروه فعالیت خود را آغاز کرده اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج طبس در خصوص اجرای برنامه طرح هجرت و خدمات رسانی به مدارس محروم، گفت: در مجموع 31 گروه در طرح هجرت حضور دارند که تعداد 11 گروه خواهران دانش آموز و 20 گروه برادران دانش آموز را تشکیل می دهند.

فرحبخش ثانی به بخش های دیگر این رزمایش اشاره کرد و بیان داشت: برپایی میز خدمت در مساجد، فعالیت بسیجیان در عرصه های عمرانی در مناطق محروم، احداث حمام و سرویس بهداشتی و رفع مشکلات منازل نیازمندان بهزیستی و کمیته امداد و برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی نیز از سایر فعالیت های اجرایی در زمان برگزاری این رزمایش خواهد بود.

وی در خصوص احتکار کالا در طبس، عنوان کرد: در این خصوص در شهرستان گزارشی دریافت نکرده ایم اما نیروهای بسیجی ما در حالت آماده باش بوده و در این زمینه اگر لازم شد اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

انتهای پیام/69029/س

لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.