مخبر - 1397/06/07 - مصری: هر یک میلیارد دلار کالای قاچاق حداقل 50 هزار شغل را نابود می کند

مصری: هر یک میلیارد دلار کالای قاچاق حداقل 50 هزار شغل را نابود می کند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس اظهار تاسف کرد: در داخل کشور هنوز باور نداریم که قاچاق اساسی ترین ریشه های بیکاری، پولشویی و فرار مالیاتی است.
مصری: هر یک میلیارد دلار کالای قاچاق حداقل 50 هزار شغل را نابود می کند

به گزارش ایسنا، عبدالرضا مصری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در خصوص ریشه های قاچاق کالا و ارز، گفت: قاچاق یعنی رونق دلالی و اقتصاد زیرپایه ای، نابودی اطمینان به تولید داخلی، کاهش مالیات، کند شدن چرخه اقتصاد، از بین رفتن عزت نفس ملی که ریشه های اشتغال را می خشکاند و تغییر ذائقه داخلی برای مصرف کالای خارجی.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: هر یک میلیارد دلار کالای قاچاق حداقل 50 هزار شغل را نابود می کند. اگر 25 میلیارد دلار قاچاق در سال به کشور انجام شود یک میلیون و 250 هزار شغل در سال نابود می شود. اگر این عدد نصف باشد یعنی 650 هزار شغل در سال از بین می رود.

به گفته وی روزی 3 تا 4 هزار کانتینر کالا وارد کشور می شود ولی حداکثر 150 – 200 آن توسط گمرک بازرسی می شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس اظهار تعجب کرد: ریگی را در آسمان مثل ریگ به زمین می کشانیم و پیچیده ترین عملیاتهای صهیونیستی و تروریستی را خنثی می کنیم اما چطور است که نمی توانیم هزاران کامیون قاچاق را کنترل کنیم؟

مصری با بیان اینکه عزم جدی برای کنترل قاچاق وجود ندارد، گفت: متاسفانه در داخل کشور هنوز باور نداریم که قاچاق اساسی ترین ریشه های بیکاری، پولشویی و فرار مالیاتی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مدعی شد: وقتی کالای قاچاقی در کشور گرفته می شود و در انبار فلان دستگاه نگهداری می شود و بعد در بازار فروخته می شود، نمی توان انتظار داشت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در عمل اتفاق بیفتد؛ این در حالی است که در فلان کشور خارجی خودروهای گران قیمت قاچاق، نابود شد.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم جلوی قاچاق را بگیریم باید اراده ملی شکل بگیرد و کالای قاچاق معدوم شود یا آتش زده شود.

منبع: ایسنا

لینک اصل خبر


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.