ماجرای صیغه کردن یک بازیگر زن چه بود؟ /عکس

ماجرای صیغه کردن یک بازیگر زن چه بود؟ /عکس
چندی پیش بود که یکی از وب سایت های خبری نوشت: مثلا همین چند روز قبل، تصاویری از مهراوه شریفی نیا به همراه محمدرضا شریفی نیا و همسر سابقش آزیتا حاجیان در اکران خصوصی فیلم قصر شیرین در پردیس سینمایی چهارسو منتشر شد.
ماجرای صیغه کردن یک بازیگر زن چه بود؟ /عکس

چندی پیش بود که یکی از وب سایت های خبری نوشت: مثلا همین چند روز قبل، تصاویری از مهراوه شریفی نیا به همراه محمدرضا شریفی نیا و همسر سابقش آزیتا حاجیان در اکران خصوصی فیلم قصر شیرین در پردیس سینمایی چهارسو منتشر شد. آن ها البته به واسطه شغل و حرفه شان هر از چند گاهی در جمعی دوستانه یا کاری یکدیگر را می بینند و احتمالا گریزی هم از این دیدار ها ندارند، اگر چه ظاهرا رابطه آن ها حالا یک رابطه دوستانه است.
2 سال قبل هم که آن ها در مراسمی غیرکاری دور هم جمع شدند، ملیکا شریفی نیا با انتشار تصویری چهارنفره در اینستاگرامش نوشت: «یک شب جذاب و به یادماندنی در کنار خانواده عزیزتر از جانم و دوستان عزیز و هنرمند بسیار ...» او کمی قبل تر درباره طلاق پدر و مادرش گفته بود که آن ها از هم جدا شدند تا رفیق باقی بمانند. در هفته های گذشته با مطرح شدن ماجرای ازدواج دوم مهدی هاشمی، ماجرای جدایی محمدرضا شریفی نیا از همسرش و البته حاشیه های بعدش دوباره سر زبان ها افتاد و خیلی از کاربران شبکه های اجتماعی از آن ها به عنوان دو نمونه موفق جدایی نام بردند.
همه این ها در شرایطی است که این روز ها با خیلی از خانواده های ایرانی (خانواده های هنری یا غیرهنری) روبه رو هستیم که به صورت عاطفی از هم جدا شده اند اما هنوز با هم زندگی می کنند یا حداقل مجبورند این طور نشان دهند و البته بعضی هایشان هم که جدا شده اند، خب! سایه یکدیگر را با تیر نشانه می روند.

آزیتا حاجیان را بهتر بشناسید
آزیتا حاجیان در سال 1336 در تهران به دنیا آمد؛ وی تباری تفرشی دارد. او لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک دانشگاه هنر است. آغاز فعالیت هنری او از 1354 با نمایش «خورشید خانم آفتاب کن» بود. از دیگر نمایش های او می توان به «بهرام چوبینه»، «ژاندارک»، «نسل آواره»، «نمایش بی کلام»، «دایره گچی قفقازی» و … اشاره کرد.
حاجیان فعالیت در سینما را از سال 1368 با فیلم دزد عروسک ها ساخته محمدرضا هنرمند آغاز کرد. وی در سال 1377 در هفدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر برای بازی در فیلم روبان قرمز به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در بخش بین الملل شد.

محمد کریمی هراتی همسر دوم آزیتا حاجیان کیست؟همسرم آقای هراتی در سال 1356 هم دانشگاهی من در دانشکده هنرهای دراماتیک بودند، ایشان طراح صحنه تئاتر هستند و در یکی از نمایش ها که من نقش ژاندارک را بر عهده داشتم به عنوان طراح صحنه در کنار گروه حضور داشتند. ایشان با یکی از دوستان خوب من که هم دانشگاهی ما بود ازدواج کردند و به خارج از کشور مهاجرت کردند، اما متاسفانه همسر ایشان بر اثر بیماری از دنیا رفتند و ایشان دوباره چند سال پیش به ایران بازگشتند. آقای هراتی علاوه بر اینکه رشته طراحی داخلی را در کانادا خوانده اند، فارغ التحصیل رشته معماری نیز هستند و به طور حرفه ای نقاشی می کنند.

بیوگرافی محمدرضا شریفی نیا
شریفی نیا در 25 خرداد 1334 در تهران زاده شد. او با بازیگر سینمای ایران آزیتا حاجیان ازدواج کرد و آن ها دارای دو دختر شدند که هر دوی آن ها نیز بازیگر هستند؛ مهراوه شریفی نیا و ملیکا شریفی نیا.
شریفی نیا برای اولین بار با بازی در نقش بسیار کوتاهی (استاد دانشگاه) در فیلم پری (داریوش مهرجویی، 1373) دیده شد. اما قبل از آن و در سالهای 1370 تا 1372 مشغول بازی در نقش ولید در مجموعه تلویزیونی امام علی (داوود میرباقری) بود که با پخش این مجموعه در سال 1375 مطرح و شناخته شد. پس از پری آدم برفی (داود میرباقری، 1373) را بازی کرد که این فیلم به مدت سه سال توقیف شد. محمد رضا شریفی نیا علاوه بر بازی در فیلم های سینمایی و مجموعه های تلویزیونی، سمتهای دستیار کارگردان، برنامه ریز، عکاس را هم بر عهده داشت.

فعالیت قبل از انقلاب
فعالیت شریفی نیا قبل انقلاب با نوشتن و ادبیات کودک شروع شد و در اوایل انقلاب به عنوان نقاش، عکاس و طراح جلد کتاب به عنوان گرافیست مشغول بود.
شاگرد مذهبی و امام خمینی
با شروع انقلاب در زمره شاگردان مرحوم آیت الله مهدوی کنی، شهید مطهری و مرحوم شریعتی بود، او در سخنرانی های علی شریعتی دکلمه می خواند! جالب است بدانید وی عضو گروه سرودی بود که هنگام ورود امام خمینی (ره) به ایران پای پلکان هواپیما، سرود خمینی ای امام را اجرا کردند.

ازدواج و بازیگری
محمدرضا شریفی نیا در سال 1358 با آزیتا حاجیان ازدواج کرد. شریفی نیا توسط همسرش به سمت سوی بازیگری کشانده شد، این زوج قبل از انقلاب در گروه تئاتری زیر نظر آیت الله مطهری و مهدوی کنی که برای کارهای مذهبی تشکیل شده بود آشنا شده بودند.
فرزندان
محمدرضا شریفی نیا و حاجیان یک خانواده هنرمند داشتند. دخترانش مهراوه متواد 1360 و ملیکا متولد 1365 از بازیگران مشهوری هستند که به لطف پدر و مادرشان همچنان در اوج کارهای هنری فعالیت می کنند.
سریال امام علی + شهرت
شریفی نیا در سال 1370 اجازه بازی در سریال امام علی را یافت و پس از آن وارد فعالیت های سینمایی شد و پله های ترقی را به سرعت برق و باد پیمود!
طلاق و صیغه
بعد از سال زندگی محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان به جدایی و طلاق منجر شد، حاجیان با محمد کریمی هراتی همکلاسی قدیمی خود ازدواج کرد.
محمدرضا شریفی نیا و رز رضوی
سال ها بعد از طلاق شریفی نیا خبر ازدواج او با رز رضوی پخش شد. اما اصل داستان مربوط به سفره عده ای از هنرمندان به مکه و حج عمره بود، طبق قوانین عربستان، زنان زیر 40 سال برای ورود به جده باید محرم داشته باشند. به همین دلیل نام رز رضوی و چند بازیگر زن بعنوان محرم در پاسپورت بازیگران مرد چون محمدرضا شریفی نیا ثبت شده بود که این خبر با شیطنت عوامل داخل گروه به تهران می رسد و جنجال بزرگ راه می افتد.
مافیای سینما و تلویزیون
خیلی ها معتقد محمدرضا شریفی نیا بزرگترین باند مافیای سینما و تلویزیون است که برای ورود و فعالیت در این عرصه باید با وی همگام شد تا اجازه کار داشته باشند.
سمت های دیگر
محمدرضا شریفی نیا علاوه بر بازی در سینما و تلویزیون، سمت های همچون؛ دستیاری کارگردان، برنامه ریز، عکاس، تهیه کننده و بازیگردانی را هم بر عهده داشته و دارد.
کاش شهرستانی بودم !
به زندگی روستایی علاقه دارم به خاطر آن الفت ها و علاقه هایی که بین آدم ها در یک محله یا کوچه برقرار است وطن همانجاست، وطن همان اردبیلی است که قلب مردمانش برای علی دایی و اکبر عبدی می تپد.شریفی نیا و آزیتا حاجیان

کلیدواژه های این خبر
قصر شیرین   خرداد   تئاتر   هنرمند   سیمرغ بلورین   صیغه   سینما   امام علی علیه السلام   محمدرضا هنرمند   دانشگاهیان   هنری   اکران   بازیگر   آزیتا حاجیان   ابراهیم حاتمی کیا   وب سایت   محمد کریمی   طراح   دراماتیک   رفیق   بیوگرافی   ملیکا شریفی نیا   داود میرباقری   ژاندارک   مادرش   حاجیان   مهدی هاشمی   داریوش مهرجویی   محمدرضا شریفی نیا   کانادا   بین الملل   شبکه های اجتماعی   سینمای ایران   جشنواره جهانی فیلم فجر   همسر   بازیگر زن   استاد دانشگاه   پردیس سینمایی   خارج از کشور   فارغ التحصیلان   دانشگاه هنر   مهراوه شریفی نیا  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «روز نو» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
جنجال لباس چسبان مهراوه شریفی نیا روی فرش قرمز + عکس
رکنا نت
رونمایی از همسر خیلی جوانتر مهران مدیری ! + عکس ماشین میلیاردی
رکنا نت
عکس بازیگر: عکس لو رفته ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان
پول نیوز
گلاره عباسی چرا از خجالت آب شد + عکس
رکنا نت
گلشیفته فراهانی از خط قرمز توهین به ایرانی ها گذشت؟! + جزییات
تیک نیوز
راز ازدواج نیکی کریمی فاش شد + عکس
تیک نیوز
عکس مهدی هاشمی و همسرش دومش در جشن تولد کرونایی
مثلث
تصاویر منتشرشده از مهراوه شریفی نیا در خارج از کشور +عکس لورفته
مثلث
غلیظ ترین آرایش روی صورت الهام حمیدی+ عکس
رکنا نت
عکس لو رفته از گلشیفته فراهانی در فیلم جدیدش
رکنا نت
خودروی لاکچری حامد بهداد / چرا مجردم ؟! + عکس ها
رکنا نت
آخرین فیلم از علی سلیمانی در بیمارستان قبل از درگذشت + عکس همسر داغدیده اش
رکنا نت
لو رفتن اعتیاد نیکی کریمی / خودش فاش کرد! + عکس ها
رکنا نت
سحر دولتشاهی با همایون شجریان به عراق رفت! +عکس حلقه اش
مثلث
شغل لاکچری و جالب پدر و مادر سحر دولتشاهی + عکس پدر و مادر
رکنا نت
بهاره رهنما دخترش را به آغوش کشید + عکس
رکنا نت
عکس جدید دنیا مدنی در خیابان های تجریش
رکنا نت
عکس بازیگر: عکس لورفته همسر جدید آزیتا حاجیان
پول نیوز
پرویز شاهین خو و نقش های ماندگار و تاثیرگذار
ایرنا
گری اولد من | زندگینامه گری اولد من | فیلمهای گری اولد من
ساعت 24
رونمایی همسر سابق محمدرضا شریفی نیا از شوهر جدیدش! +عکس
مثلث
عکس های جذاب حامد بهداد و ساره بیات کنار هم !
رکنا نت
عکس زیر خاکی خواهران شریفی نیا / خودشان هم این عکس ها را ندارند!
رکنا نت
سگ غول پیکر و گرانقیمت در خانه لاکچری مهران مدیری + عکس سیگار کشیدن
رکنا نت
تی شرت یقه باز ترانه علیدوستی جنجال کرد! / حواسش نبود! + عکس
تیک نیوز
سحر دولتشاهی ازدواج کرد! +تصویر باورنکردنی
مثلث
برای تولد خالق «پاتال» و به یاد آرزوهای کوچک مان
ایسنا
رقص حامد بهداد در خیابان همه را شوکه کرد+فیلم دیده نشده
مثلث
حاشیه جدید باران کوثری در پشت صحنه فیلم ملکه گدایان+عکس دیده نشده
مثلث
عکس منتشر شده از بهاره رهنما در خارج از کشور +تصاویر جنجالی
مثلث
دوست دارم مجدد بتوانم به صحنه تئاتر برگردم/سینما همیشه با شرایط فکری و ذهنی من عجین تر بوده است!
برنا نیوز
برای سالروز درگذشت نادره سینمای ایران، حمیده خیرآبادی
همشهری آنلاین
ملیکا شریفی نیا در آغوش خواهرش + عکس
مثلث
فرزندان هنرمندان مشهوری که بازیگر شدند + تصاویر
خبر دنا
بازیگرانی که فرزندان هنرمندان مشهور هستند
پانا
یکسال در فراغ پدرسالار سینمای ایران/نگاهی به زندگی «محمدعلی کشاورز»
میزان
الهام حمیدی و زیبای منحصر به فردش
رکنا نت
عکس منتشر شده از مهراوه شریفی نیا در خارج از کشور +تصاویر
مثلث
آخرین گفت وگوی «جمشید مشایخی» به مناسبت دومین سالروز درگذشت وی
میزان
ناگفته های مهدی هاشمی در موزه سینما/ از همکاری با کیانوش عیاری تا بازی در نقش های کمدی
آریا
اخبار مرتبط
bltرکنا نت : جنجال لباس چسبان مهراوه شریفی نیا روی فرش قرمز + عکس
bltرکنا نت : رونمایی از همسر خیلی جوانتر مهران مدیری ! + عکس ماشین میلیاردی
bltپول نیوز : عکس بازیگر: عکس لو رفته ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان
bltرکنا نت : گلاره عباسی چرا از خجالت آب شد + عکس
bltتیک نیوز : گلشیفته فراهانی از خط قرمز توهین به ایرانی ها گذشت؟! + جزییات
bltتیک نیوز : راز ازدواج نیکی کریمی فاش شد + عکس
bltمثلث : عکس مهدی هاشمی و همسرش دومش در جشن تولد کرونایی
bltمثلث : تصاویر منتشرشده از مهراوه شریفی نیا در خارج از کشور +عکس لورفته
bltرکنا نت : غلیظ ترین آرایش روی صورت الهام حمیدی+ عکس
bltرکنا نت : عکس لو رفته از گلشیفته فراهانی در فیلم جدیدش
bltرکنا نت : خودروی لاکچری حامد بهداد / چرا مجردم ؟! + عکس ها
bltرکنا نت : آخرین فیلم از علی سلیمانی در بیمارستان قبل از درگذشت + عکس همسر داغدیده اش
bltرکنا نت : لو رفتن اعتیاد نیکی کریمی / خودش فاش کرد! + عکس ها
bltمثلث : سحر دولتشاهی با همایون شجریان به عراق رفت! +عکس حلقه اش
bltرکنا نت : شغل لاکچری و جالب پدر و مادر سحر دولتشاهی + عکس پدر و مادر
bltرکنا نت : بهاره رهنما دخترش را به آغوش کشید + عکس
bltرکنا نت : عکس جدید دنیا مدنی در خیابان های تجریش
bltپول نیوز : عکس بازیگر: عکس لورفته همسر جدید آزیتا حاجیان
bltایرنا : پرویز شاهین خو و نقش های ماندگار و تاثیرگذار
bltساعت 24 : گری اولد من | زندگینامه گری اولد من | فیلمهای گری اولد من
bltمثلث : رونمایی همسر سابق محمدرضا شریفی نیا از شوهر جدیدش! +عکس
bltرکنا نت : عکس های جذاب حامد بهداد و ساره بیات کنار هم !
bltرکنا نت : عکس زیر خاکی خواهران شریفی نیا / خودشان هم این عکس ها را ندارند!
bltرکنا نت : سگ غول پیکر و گرانقیمت در خانه لاکچری مهران مدیری + عکس سیگار کشیدن
bltتیک نیوز : تی شرت یقه باز ترانه علیدوستی جنجال کرد! / حواسش نبود! + عکس
bltمثلث : سحر دولتشاهی ازدواج کرد! +تصویر باورنکردنی
bltایسنا : برای تولد خالق «پاتال» و به یاد آرزوهای کوچک مان
bltمثلث : رقص حامد بهداد در خیابان همه را شوکه کرد+فیلم دیده نشده
bltمثلث : حاشیه جدید باران کوثری در پشت صحنه فیلم ملکه گدایان+عکس دیده نشده
bltمثلث : عکس منتشر شده از بهاره رهنما در خارج از کشور +تصاویر جنجالی
bltبرنا نیوز : دوست دارم مجدد بتوانم به صحنه تئاتر برگردم/سینما همیشه با شرایط فکری و ذهنی من عجین تر بوده است!
bltهمشهری آنلاین : برای سالروز درگذشت نادره سینمای ایران، حمیده خیرآبادی
bltمثلث : ملیکا شریفی نیا در آغوش خواهرش + عکس
bltخبر دنا : فرزندان هنرمندان مشهوری که بازیگر شدند + تصاویر
bltپانا : بازیگرانی که فرزندان هنرمندان مشهور هستند
bltمیزان : یکسال در فراغ پدرسالار سینمای ایران/نگاهی به زندگی «محمدعلی کشاورز»
bltرکنا نت : الهام حمیدی و زیبای منحصر به فردش
bltمثلث : عکس منتشر شده از مهراوه شریفی نیا در خارج از کشور +تصاویر
bltمیزان : آخرین گفت وگوی «جمشید مشایخی» به مناسبت دومین سالروز درگذشت وی
bltآریا : ناگفته های مهدی هاشمی در موزه سینما/ از همکاری با کیانوش عیاری تا بازی در نقش های کمدی
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.