مخبر - 1397/06/02 - امامان جمعه:همه در کنار هم باشیم

امامان جمعه:همه در کنار هم باشیم
استانها - ایرنا - خطیببان جمعه سراسر کشور با بیان اینکه وظیفه دینی، ملی و انقلابی حکم می کند در زمان بحران همه در کنار هم باشیم، اظهار داشتند: برخی افراد نه تنها به وظایف خود نسبت به دیگران عمل نمی کنند بلکه از برخی موقعیت ها برای سوء استفاده بهره می برند.
امامان جمعه:همه در کنار هم باشیم

به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استانها، مبارزه جدی و شفاف با فساد در همه رده ها، تلاش مجاهدانه برای رفع مشکلات اقتصادی، داشتن تیم جهادی، رفع سوء تدبیرها با اقدام عملی، رفتار شفاف با مردم، صداقت در وعده ها، بیان خدمات دولتمردان در طول 40 سال گذشته، مدیریت بر مبنای الگوی داخلی، حرکت در مسیر ولایت از مهمترین محورهای خطیبان نماز جمعه در دوم شهریور بود.
آنان همچنین اظهار داشتند که خدمت به مردم یکی از اصلی ترین لازمه های کارآمدی نظام در نگاه امام(ره) و رهبری معظم انقلاب اسلامی است.
بخش هایی از خطبه های نماز جمعه مراکز استانها به شرح زیر گزارش شده است:
**مشهد
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در هیچ کشوری دولتمردانش به اندازه دولتمردان ایران به مردم وابسته نیستند.
آیت الله سید احمد علم الهدی تاکید کرد که در جامعه خودی و کشور خودمانی قرار داریم، در همه عرصه های نظام خودی هستیم، در عرصه های نظام غیرخودی وجود ندارد. در راس مسئولیتهای دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه غیرخودی نداریم و مسئولان باید سوءتدبیرهایی را که نتیجه کار کارگزاران خودشان است جبران کنند.
وی همچنین اظهارداشت: مسائلی که در توزیع ارز و سکه رخ داد سوءتدبیر بود و مسئولان باید هرچه سریعتر آثار این سوءتدبیرها را با اقدام عملی برطرف کنند.
**شیراز
امام جمعه شیراز گفت : تیم منسجم کارآمد جهادی باید در دولت شکل گیرد، وزرای اقتصادی هماهنگ عمل کنند تا نتیجه بخش باشد، مسئولان با جدیت و دلسوزی نسبت به کشور خدمت کنند، رئیس جمهوری در تیم اقتصادی دقت و نقاط ضعف را بر طرف کند.
آیت الله لطف الله دژکام اضافه کرد: ما از ضعف مدیریت لطمه خورده ایم، نمی توان در مقابل این ضعف ها بی توجه بود این انتظار مردم است، ما از قوه قضاییه هم انتظار و توقع داریم، در جامعه می بینیم که بسیاری مواقع مسایلی را که مردم مطرح می کنند ناشی از شکل گیری مواردی در قوه قضاییه است.
**کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: توان، ظرفیت و خدمات رسانی دولت بخصوص در شرایطی که دشمن سیاه نمایی می کند باید توسط دولتمردان بیان شود.
حجت الاسلام حسن علیدادی تاکید کرد که مبارزه جدی با فساد در همه رده ها به صورت شفاف تبیین و صداقت در وعده ها باید جدی گرفته شود.
**قزوین
امام جمعه موقت قزوین استقلال، عزت، آزادی، حفظ تمامیت ارضی ، مردم سالاری ، رشد علمی ، قدرت نظامی و دفاعی، قطع وابستگی 100 در صد در بسیاری زمینه ها از جمله خدمات دولتمردان در این 40 سال است و ما وظیفه داریم از بسیاری خدمات دولتمردان تشکر کنیم ولی اگر گاهی تذکری داده می شود نباید مسئولان جبهه بگیرند .
حجت الاسلام والمسلمین علی قابل گفت: انتقاد به معنی نادیده گرفتن خدمات نیست بلکه چون در بسیاری از مواقع انتظارات برآورده نشده است باید مشکلات را بیان کرد.
**زاهدان
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: کارآمدی دولت، حکومت و کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تطبیق واقعیت های جامعه با آرمان های آن سنجیده می شود.
آیت الله عباسعلی سلیمانی تاکید کرد که خدمت به مردم یکی از اصلی ترین لازمه های کارآمدی نظام در نگاه امام(ره) و رهبری معظم انقلاب اسلامی است.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خدمت به مردم، موجب همسویی آنان با نظام و مسئولان خواهد شد افزود: ویژگی دیگر یک دولت و حکومت کارآمد تلاش مجاهدانه برای رفع مشکلات کشور است که در این زمینه استفاده از نیروهای جوان و تازه نفس امری ضروری است.
**زنجان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: صداقت در رفتار٬ خدمت بی منت٬ ولایتمداری٬ توکل برخدا٬ ساده زیستی و دلسوز مردم بودن از جمله ویژگی های برجسته شهید رجایی بود.
حجت الاسلام علی خاتمی اظهار داشت: مسئولان دولت و تمام کارگزاران نظام جمهوری اسلامی باید این ویژگی ها را الگوی کار خود کرده و به مانند یک تابلو همواره در برابر آنها باشد.
خطیب جمعه زنجان تصریح کرد: برای در امان ماندن از نقشه های شوم دشمنان و موفقیت در برابر آنان٬ باید همواره پشت سر ولایت فقیه حرکت کرد تا از مسیر اصلی منحرف نشویم.
**یزد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به وضعیت اقتصادی و فشار به گروه های کم درآمد جامعه خواهان نظارت بیشتر بر فعالیت های اقتصادی شد و از مسئولان امر خواست تا با جدیت و برنامه ریزی شده با محتکران و گرانفروشان برخورد کنند.
آیت الله محمدرضا ناصری یزدی افزود: نظارت قوی و برخورد با سودجویان توسط مسئولان امر در پیشگیری از تورم و سوء استفاده توسط افراد بسیار موثر است .
وی با اشاره به اینکه بر اساس آموزه های دینی باید همواره مسئولان وظایف خود را در قبال مردم، درست و دقیق انجام دهند، اظهار داشت: مردم ما همواره حامی کشور ، نظام و در مسیر ولایت هستند و باید به آنها خدمت کرد .
خطیب جمعه یزد با اشاره به اینکه وظیفه دینی، ملی و انقلابی حکم می کند در زمان بحران همه در کنار هم باشیم، تصریح کرد: برخی افراد نه تنها به وظایف خود نسبت به دیگران عمل نمی کنند بلکه از برخی موقعیت ها برای سوء استفاده بهره می برند.
**خرم آباد
امام جمعه موقت خرم آباد گفت: رمز ماندگاری شهیدان رجایی و باهنر خدمت خالصانه آنها به مردم و نظام است.
حجت الاسلام سید لطف الله حیات الغیب با بیان اینکه پس از انجام واجبات هیچ کاری بالاتر ازخدمت به مردم نیست تصریح کرد: نباید مسئولیت را یک غرامت دانست بلکه باید باید درهرجایگاهی که هستیم برای خدمتگزاری به مردم از یکدیگر سبقت گرفت.

انتهای پیام /*

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مشکلات اقتصادی   ارز و سکه   ولایت فقیه   کارگزاران   قوه قضاییه   نظام جمهوری اسلامی ایران   مردم سالاری   مجلس شورای اسلامی   سیستان و بلوچستان   امام جمعه   رئیس جمهور   قدرت نظامی   وزرای اقتصادی   مسئولان دولتی   آیت الله سید احمد علم الهدی   نقاط ضعف   سیاه نمایی   استانها   کارآمدی   نماینده ولی فقیه   امامان جمعه   مشکلات کشور   لطف الله دژکام   اقتصاد   خطبه های نماز جمعه   انقلاب اسلامی   خراسان رضوی   نماز جمعه  
اخبار مرتبط
ریشه کنی فساد اقتصادی سوء استفاده از دشمن را می گیرد
ایرنا
امام جمعه سمنان: گرانی در کشور بی حساب و کتاب شده؛ مردم نگران وضع اقتصادی اند
تسنیم
امامان جمعه : اجتماع عظیم اربعین مانور وحدت مسلمانان است
ایرنا
امامان جمعه: تخریب انقلاب مهمترین هدف دشمن است
ایرنا
حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند تلاش جهادی است
ایرنا
حماسه اربعین پاسخ محکمی به دشمنان است/ کشور در بن بست قرار ندارد
خبر فوری
اقتدار ملت ایران مانع قدرت نمایی آمریکا در منطقه است
ایرنا
رسیدگی به مسائل گرانی، احتکار و مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبه جدی مردم است
خبرگزاری دفاع مقدس
راه پیروزی تکیه بر منابع داخلی است
شبکه خبر
خطبه های نماز جمعه شهرهای خراسان رضوی
ایرنا
زورگویی و قدرت طلبی آمریکا در منطقه مهار شود
ایرنا
احتکار و گران فروشی عملیات روانی است / تشدید تحریم ها حاصل سازش با آمریکا است
راه دانا
امام جمعه سمنان: دشمن با "دم شیر" بازی نکند؛ ایران هیچ اقدام دشمن را بی پاسخ نمی گذارد
تسنیم
تکرار| آیت الله علم الهدی: اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد؛ دشمنان عملیات روانی آغاز کردند/ بن بستی در نظام و انقلاب به وجود نمی آید
تسنیم
آیت الله علم الهدی: اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد؛ دشمنان عملیات روانی آغاز کرده اند/ بن بستی در نظام و انقلاب به وجود نمی آید
تقریب نیوز
نظر آیت الله علم الهدی در مورد اقتصاد کشور
افکار نیوز
آیت الله علم الهدی: اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد/ورود مجلس خبرگان به مشکلات معیشتی مردم
پارسینه
آیت الله علم الهدی: اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد
فردا نیوز
آیت الله علم الهدی: اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد؛ دشمنان عملیات روانی آغاز کرده اند/بن بستی در نظام و انقلاب به وجود نمی آید
تسنیم
اخبار مرتبط
bltایرنا : ریشه کنی فساد اقتصادی سوء استفاده از دشمن را می گیرد
bltتسنیم : امام جمعه سمنان: گرانی در کشور بی حساب و کتاب شده؛ مردم نگران وضع اقتصادی اند
bltایرنا : امامان جمعه : اجتماع عظیم اربعین مانور وحدت مسلمانان است
bltایرنا : امامان جمعه: تخریب انقلاب مهمترین هدف دشمن است
bltایرنا : حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند تلاش جهادی است
bltخبر فوری : حماسه اربعین پاسخ محکمی به دشمنان است/ کشور در بن بست قرار ندارد
bltایرنا : اقتدار ملت ایران مانع قدرت نمایی آمریکا در منطقه است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : رسیدگی به مسائل گرانی، احتکار و مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبه جدی مردم است
bltشبکه خبر : راه پیروزی تکیه بر منابع داخلی است
bltایرنا : خطبه های نماز جمعه شهرهای خراسان رضوی
bltایرنا : زورگویی و قدرت طلبی آمریکا در منطقه مهار شود
bltراه دانا : احتکار و گران فروشی عملیات روانی است / تشدید تحریم ها حاصل سازش با آمریکا است
bltتسنیم : امام جمعه سمنان: دشمن با "دم شیر" بازی نکند؛ ایران هیچ اقدام دشمن را بی پاسخ نمی گذارد
bltتسنیم : تکرار| آیت الله علم الهدی: اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد؛ دشمنان عملیات روانی آغاز کردند/ بن بستی در نظام و انقلاب به وجود نمی آید
bltتقریب نیوز : آیت الله علم الهدی: اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد؛ دشمنان عملیات روانی آغاز کرده اند/ بن بستی در نظام و انقلاب به وجود نمی آید
bltافکار نیوز : نظر آیت الله علم الهدی در مورد اقتصاد کشور
bltپارسینه : آیت الله علم الهدی: اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد/ورود مجلس خبرگان به مشکلات معیشتی مردم
bltفردا نیوز : آیت الله علم الهدی: اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد
bltتسنیم : آیت الله علم الهدی: اقتصاد کشور مشکل حادی ندارد؛ دشمنان عملیات روانی آغاز کرده اند/بن بستی در نظام و انقلاب به وجود نمی آید
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.