مخبر - 1397/05/30 - تشکیل 222 پرونده قاچاق سازمان یافته کالا و ارز در کشور

تشکیل 222 پرونده قاچاق سازمان یافته کالا و ارز در کشور
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در 2 - 3 سال گذشته 222 پرونده توسط وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی تشکیل شده است. نوشته تشکیل 222 پرونده قاچاق سازمان یافته کالا و ارز در کشور اولین بار در پایگاه خبری راه مبین پدیدار شد.
تشکیل 222 پرونده قاچاق سازمان یافته کالا و ارز در کشور

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، سردار علی مویدی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خرم آباد اظهار داشت: بهترین همکاران ما اصحاب رسانه هستند که هم آگاهی بخشی می کنند و هم مدیران دولت و حاکمیت را به چالش می کشند و مطالبه گری می کنند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به عوامل داخلی و خارجی قاچاق، عنوان کرد: ما کشوری مستقل هستیم و با بسیاری از کشورهایی که استکبار جهانی هستند وابستگی و همفکری نخواهیم داشت، طبیعی است که دشمنی می کنند و با هر عمل و فعلی که ذهن و اندیشه مدیران و حاکمیت ما را مشغول کند، وارد می شوند.

وی بیان کرد: اگر امروز دشمن فکر کند که با قاچاق می تواند به کشور ما آسیب وارد کند همین را انجام می دهد، روزی داعش ایجاد می کنند، روزی منافقین را علم کرده و روزی جنگ تحمیلی را ایجاد می کنند این ها سلسله جنگ هایی است که دشمن برای ما تعریف کرده و در حقیقت ما نیز توانسته ایم یکی پس از دیگری از این گردنه ها به سلامت عبور کنیم، به طور یقین از این گردنه سخت و دشوار نیز با همت مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تدابیر خوب دولت عبور خواهیم کرد.

سردار مویدی با بیان اینکه بخشی از عوامل قاچاق داخلی است، گفت: اقتصاد ما براساس اقتصادی مستحکم و استخوان دار که زیربناهای توسعه یافتگی را دنبال کند طراحی نشده و دشمن نیز فرصت نداد که به این موارد خوب بپردازیم و قاچاق در کشور ما بحث سود، منفعت و سوداگری عده ای است که سال های سال در این کشور به این اعمال پرداخته اند و منتظر هر فرصتی هستند که از آن بهره ای ببرند.

وی تصریح کرد: شرایط اقتصادی کشور ما سبب شد که متوجه باشیم که از چه نواحی داریم آسیب می بینیم، شاید شرایط پس از برجام و خارج شدن آمریکا پیام هایی برای ما داشت که متوجه شدیم آسیب هایمان از چه نواحی است که یکی از آن ها همین بحث قاچاق است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: ما در چهار پنج ماه گذشته شاید خیلی از پیام ها را گرفتیم که ای کاش در سه چهار دهه گذشته این پیام ها را به جد می گرفتیم و توجه می کردیم هرچند مقام معظم رهبری به این موضوعات بارها و بارها ورود کرده و تاکید داشتند اما دولت های گذشته نیز متاسفانه کمتر مورد اولویت قرار می دانند اگر توجه می کردند امروز این میراث و این شرایط برای کشور اتفاق نمی افتاد.

وی اظهار داشت: ما در عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در چهار دهه گذشته با رویکرد مقابله ای برخورد کرده ایم و کمتر رویکرد پیشگیرانه و زیربنایی و ایجابی داشته ایم، وقتی پیشگیرانه نباشد ما باید هزینه هایمان را در حوزه مقابله افزایش دهیم اما هرگاه پیشگیرانه باشد هزینه ها خود به خود کاهش پیدا می کند و اثرات آن پدیده نیز رو به کاهش خواهد رفت.

سردار مویدی افزود: در سال 81 مقام معظم رهبری فرمان تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را صادر کردند، می توانیم ادعا کنیم که از سال 81 تا به امروز شاید در 4- 5 سال گذشته به این سیاست ها و فرمان توجه شده، ما تا سال 92 نه قانون خاص مبارزه با قاچاق کالا داشتیم و نه سازمان و ساختار داشتیم و نه سیاست و برنامه هدفمند داشتیم.

وی بیان کرد: در سال 92 دولت و مجلس با یک همدلی و همراهی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری یک هماهنگی و انسجامی ایجاد شد و سال 94 اولین قانون خاص ابلاغ شد و این قانون هم رویکردش پیشگیرانه است یعنی زیربناهای اقتصادیمان و نگاه فرهنگی حاکم بر اقتصادمان طوری طراحی شود که بتواند از آسیب هایی مثل قاچاق به راحتی آسیب پذیر نباشد و بتواند سیستم آفندی خوبی به راحتی برای خودش تعریف کند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: از سال 94 که این قانون ابلاغ شد زیربناها و زیرساخت های آن آغاز شد، بیش از 500 میلیارد تومان در جهت راه اندازی سامانه های مبارزه با قاچاق کالا و ارز را شاهد هستیم.

وی با اشاره به سامانه ریجستری به عنوان یکی از این سامانه ها، خاطرنشان کرد: این سامانه برای هر شهروند و مدیری قابل افتخار است، چرا که سامانه ای تعریف کرده ایم که اگر به عنوان مثال من بخواهم گوشی قاچاقی وارد کنم نمی توانم، ما 30 سامانه این چنینی تعریف کرده ایم از پوشاک، قطعه، سوخت، لوازم خانگی و همه موارد در آن دیده شده و اگر این اتفاق بیافتد ما شرایطی مثل ریجستری را در کشور شاهد خواهیم بود.

سردار مویدی، افزود: در سال جاری سازمان و ساختار هم در ادامه این قانون به دستور رئیس جمهور ابلاغ شده یعنی ما می توانیم با داشتن قانون، داشتن سازمان و ساختار یک سازمان منظم و منسجم و یک ستاد فرادستگاهی را شاهد باشیم که به دغدغه های مردم پاسخ دهد.

وی تصریح کرد: اقدامات برجسته ای که ما در سال جاری داشتیم تعیین تکلیف انباری بود که 3 – 4� سال نگهداری می شد، بحث آئین نامه کوله بری و ته لنجی ها را تصویب کردیم، اقدام بعدی بحث تصویب کردن سازمان و ساختار ستاد است که شاهد توفیقات خوبی هستیم.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد: امسال شعب تجدید نظر در تعزیرات حکومتی و قوه قضاییه را افزایش دادیم، شاید تا سه – چهار سال پیش بحث اطاله رسیدگی به پرونده های ما شش ماه بود و امروز در قوه قضاییه 75 روز و در تعزیرات حکومتی 61 روز است که دقیقا یک کاهش 70 درصدی را نسبت به اطاله رسیدگی پرونده ها شاهد هستیم.

سردار مویدی افزود: تمرکز بر سازمان یافتگی قاچاق کالا و ارز را داریم که بیش از 222 پرونده در دو – سه سال گذشته توسط وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی تشکیل شده است.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   داعش   خرم آباد   وزارت اطلاعات   آمریکا   مبارزه با قاچاق کالا و ارز   سردار مویدی   علی مویدی   منویات مقام معظم رهبری   منافقین   کالا و ارز   مبارزه با قاچاق کالا   همفکری   منفعت   فرمان   استکبار جهانی   نیروی انتظامی   مبین   رویکرد پیشگیرانه   اقتصاد   فرهنگی   قاچاق   نشست خبری  
اخبار مرتبط
دشمن می خواست ایران را هم شبیه سوریه کند
پارس نیوز
یکی از تهدیدات بزرگ اقتصادی قاچاق کالا است
ایکنا
مصلحت اندیشی در برابر ضد ارزش ها را کنار بگذاریم /سند تحول بنیادین در آموزش و پروش کرمان محقق شود
شبستان
120 میلیارد ریال کالای قاچاق در قم کشف شد
قم نیوز
پیشرفت های مختلف کشور با تقویت وحدت و همدلی و بهرمندی از روحیه بالا و پشتکار بسیجیان محقق گردید
خبرگزاری بسیج
اقدام وزارت اطلاعات در خصوص اخلال گران محصولات پتروشیمی ستودنی است
ایکنا
ارائه عملکرد 40 ساله دستگاه های اجرایی به صورت مستدل و منطقی/ توطئه های دشمن را با روشنگری خنثی کنیم
خبرگزاری حوزه
از سفارت آمریکا و عربستان با مهمانان ما تماس می گیرند/ 2 مهمان شاخص کنفرانس وحدت اسلامی
فارس
انتقاد امام جمعه موقت اصفهان از دولت و بانک مرکزی؛ چه شده امروز پول ایران را در عراق قبول نمی کنند؟
خبر فوری
امام جمعه اصفهان: چه شده امروز پول ایران را در عراق قبول نمی کنند؟
فردا نیوز
پیشرفت و ترقی کشور به فعالیت جوانان بستگی دارد
آریا
رسمی| قاچاق یک میلیارد لیتر سوخت
میز نفت
قاچاق یک میلیارد لیتر سوخت در سه ماهه اخیر
تابناک
ترامپ در حد تهدید ملت ایران نیست/ لزوم برخورد محترمانه با مردم
کوگانا
اخبار مرتبط
bltپارس نیوز : دشمن می خواست ایران را هم شبیه سوریه کند
bltایکنا : یکی از تهدیدات بزرگ اقتصادی قاچاق کالا است
bltشبستان : مصلحت اندیشی در برابر ضد ارزش ها را کنار بگذاریم /سند تحول بنیادین در آموزش و پروش کرمان محقق شود
bltقم نیوز : 120 میلیارد ریال کالای قاچاق در قم کشف شد
bltخبرگزاری بسیج : پیشرفت های مختلف کشور با تقویت وحدت و همدلی و بهرمندی از روحیه بالا و پشتکار بسیجیان محقق گردید
bltایکنا : اقدام وزارت اطلاعات در خصوص اخلال گران محصولات پتروشیمی ستودنی است
bltخبرگزاری حوزه : ارائه عملکرد 40 ساله دستگاه های اجرایی به صورت مستدل و منطقی/ توطئه های دشمن را با روشنگری خنثی کنیم
bltفارس : از سفارت آمریکا و عربستان با مهمانان ما تماس می گیرند/ 2 مهمان شاخص کنفرانس وحدت اسلامی
bltخبر فوری : انتقاد امام جمعه موقت اصفهان از دولت و بانک مرکزی؛ چه شده امروز پول ایران را در عراق قبول نمی کنند؟
bltفردا نیوز : امام جمعه اصفهان: چه شده امروز پول ایران را در عراق قبول نمی کنند؟
bltآریا : پیشرفت و ترقی کشور به فعالیت جوانان بستگی دارد
bltمیز نفت : رسمی| قاچاق یک میلیارد لیتر سوخت
bltتابناک : قاچاق یک میلیارد لیتر سوخت در سه ماهه اخیر
bltکوگانا : ترامپ در حد تهدید ملت ایران نیست/ لزوم برخورد محترمانه با مردم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.