مخبر - 1397/05/29 - تا جایی که توانستیم هزینه ها را کاهش دادیم/ هیچ اعتباری از دستگاه های حمایتی و دولتی اخذ نکرده ایم

تا جایی که توانستیم هزینه ها را کاهش دادیم/ هیچ اعتباری از دستگاه های حمایتی و دولتی اخذ نکرده ایم
به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی قاسمی ظهر امروز در نشست صمیمی اصحاب رسانه با فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، با بیان اینکه متأسفانه تا حدودی از فرهنگ شهید و شهادت فاصله گرفتیم، اظهار داشت: کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و ...
تا جایی که توانستیم هزینه ها را کاهش دادیم/ هیچ اعتباری از دستگاه های حمایتی و دولتی اخذ نکرده ایم

تا جایی که توانستیم هزینه ها را کاهش دادیم/ هیچ اعتباری از دستگاه های حمایتی و دولتی اخذ نکرده ایم به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی قاسمی ظهر امروز در نشست صمیمی اصحاب رسانه با فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، با بیان اینکه متأسفانه تا حدودی از فرهنگ شهید و شهادت فاصله گرفتیم، اظهار داشت: کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج ارزش های دفاع مقدس برگزار می شود.
وی برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی را بستری برای جمع آوری آثار، خاطرات وصیت نامه های شهدا دانست و بیان داشت: کنگره ملی دو هزار شهید استان برای همه است بنابراین آحاد جامعه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه و تکلیف دارند.
برگزاری 400 یادواره شهدا در شهرستان ها
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از برگزاری 28 کمیته و پنج کارگروه ذیل برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی خبر داد و گفت: همچنین در راستای برگزاری کنگره شهدا 400 یادواره در شهرستان های مختلف استان برگزار می شود.
قاسمی دست اندرکاران اصلی کنگره را 300 نفر اعلام و با بیان اینکه در حال حاضر 120 گروه کار جمع آوری نواقص پرونده ها و مصاحبه با خانواده شهدا را انجام می دهند، تبیین کرد: در راستای برگزاری کنگره شهدا تهیه و چاپ دو هزار کتاب جیبی مدنظر است که تاکنون 300 کتاب آماده شده است.
وی مصاحبه با همسران و فرزندان شهدای شاخص استان را از دیگر برنامه های انجام شده در راستای برگزاری کنگره ملی شهدا عنوان و اضافه کرد: یادواره های شهدا یک کار مشورتی و فکری است که با مدیریت مردم در بخش های مختلف انجام می شود.
برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی با نام شهدا
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی با نام شهدا خبر داد و افزود: نصب تندیس های با پیام شهدا و امام راحل در ادارت استان، تپه نویسی، تولید 25 برنامه در فضای مجازی، برپایی نمایشگاه از حراء تا حرم، برگزاری اردوهای جهادی، جشنواره فیلم کوتاه و تولید 300 برنامه رادیویی و تلویزیونی از برنامه هایی است که در قالب برگزاری کنگره ملی شهدا برنامه ریزی و اجرا می شود.
قاسمی از افتتاح 58 طرح محرومیت زدایی همزمان با هفته دولت در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: طرح اعتلای بسیج، گشت های محله محور بسیج و اجرای طرح جوادالائمه(ع) در 12 منطقه آسیب پذیر خراسان جنوبی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در حال اجرا است.
وی از فعالیت 228 گروه جهادی فعال در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این گروه های جهادی در روستاها و مناطق محروم استان مشغول به خدمت رسانی هستند.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی به فعالیت های قرارگاه پیشرفت و آبادانی اشاره کرد و توضیح داد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در شش دهستان و 130 روستای خراسان جنوبی کارهای عمرانی را دنبال می کند و قرار است امسال مناطق بیشتری را دنبال کند.
برگزاری اجلاسیه فضای مجازی از 22 تا 30 شهریورماه
قاسمی از برگزاری اجلاسیه فضای مجازی از 22 تا 30 شهریورماه خبر داد و یادآور شد: همچنین اجلاسیه نیروهای مسلح به میزبانی و مدیریت نیروی انتظامی خراسان جنوبی برگزار می شود.
وی به هزینه های برگزاری کنگره دو هزار شهید استان اشاره و با اعلام اینکه در این راستا پنج میلیارد تومان برای ساخت محل اجلاسیه، تندیس و المان ها، نمایشگاه و تولید فیلم و کتاب ها پیش بینی شده است، تبیین کرد: همچنین تاکنون 100 میلیون تومان از محل کمک های مردمی برای این مهم جمع آوری شده است.
پاسخ سردار قاسمی به شبهات مطرح شده
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی به شبهات و مسائلی که در خصوص برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید استان مطرح است اشاره کرد و گفت: شبهاتی مبنی بر اینکه در این اوضاع اقتصادی صرف چنین پول های برای برگزاری یادواره شهدا لازم نیست بر سر زبان ها افتاده است.
قاسمی ادامه داد: لازم است این موضوع را به مردم یادآوری کنیم که برگزاری کنگره ملی شهدا در سال 94 به استان ابلاغ شده که به دلیل برخی مسائل برگزار نشده و به امسال موکول شده است لذا در خصوص هزینه های این کنگره تا جایی که توانستیم هزینه ها را کاهش و هیچ اعتباری را از دستگاه های حمایتی و دولتی اخذ نکرده ایم.
وی اعلام کرد: برگزاری کنگره شهدا دوران دفاع مقدس و ایثار مردم و کمک آنان به جبهه ها را یادآوری و با وجود شرایط اقتصادی فرهنگ ایثار و شهادت دوباره مردم را پای کار آورده است.

انتهای پیام/4

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.