مخبر - 1397/05/29 - انتقال فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند کارها و روش های جدید است

انتقال فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند کارها و روش های جدید است
به گزارش خبرنگار مهر، محمد کريمي صبح دوشنبه در ديدار اعضاي ستاد برگزاري کنگره دو هزار شهيد استان در شهرستان قاين با نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي اظهار داشت: مردم قاين، انقلابي، پرشور و داراي سوابق درخشان در زمينه هاي ديني و انقلابي هستند.
انتقال فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند کارها و روش های جدید است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کریمی صبح دوشنبه در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره دو هزار شهید استان در شهرستان قاین با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: مردم قاین، انقلابی، پرشور و دارای سوابق درخشان در زمینه های دینی و انقلابی هستند.

وی با بیان اینکه شهرستان قاینات شامل سه بخش و پنج شهر و 161 روستا بوده که دومین شهر استان از نظر جمعیت است، بیان کرد: این شهرستان با وسعت هفت هزار و 502 کیلومتر دارای 120 هزار نفر جمعیت است.

فرماندار قاین اضافه کرد: مردم فهمیم، نجیب و پیشتاز با داشتن پنج شهید انقلاب، 302 شهید و 775 جانباز، 31 آزاده، بیش از 11 هزار رزمنده و سردارانی بزرگ در دوران دفاع مقدس در انقلاب نقش برجسته ای داشته اند.

کریمی با اشاره به فعالیت 9 مرکز آموزش عالی در شهرستان قاین، بیان داشت: در حال حاضر چهار هزار و 700 دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر شش باب مدرسه علمیه فعال، بالغ بر 10 کتابخانه، هشت نشریه و 44 کانون مساجد و شش موسسه قرآنی در سطح این شهرستان وجود دارد.

موانع حوزه فرهنگ ایثار و شهادت

فرماندار قاین با بیان اینکه اکثر جوامع بشری دارای ارزش های اصیلی هستند که فرهنگ جامعه را تشکیل می دهد، عنوان داشت: هر ملتی که بخواهد به حیات اجتماعی خود ادامه دهد باید به این ارزش ها پایبند باشد.

کریمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نشأت گرفته از ارزش های والا و بزرگ فرهنگ عاشورایی و فرهنگ ایثار و شهادت است، بیان داشت: این انقلاب بزرگ ناشی از تفکر استکبار ستیزی و منادی آزادی خواهان جهان و فرهنگ مهدویت وانتظار است.

وی با اشاره به اینکه شهادت کلاس درس همه دایر و بالنده و حرکت به جلو بوده که شهدا برگزیدگان این مدرسه هستند، افزود: شهدا رفتند اما تکلیف بزرگی از جنس رسالت آگاهی و حرکت را بر دوش ما گذاشتند.

فرماندار قاین با تأکید بر اینکه در حال حاضر در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت با یک سری موانعی روبه رو هستیم، بیان داشت: عدم شناخت صحیح و نسل کافی نسل جوان یکی از این موانع بوده به گونه ای که امروز در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با جمعیت 60 میلیونی روبه رو هستیم که فضای اول انقلاب را درک نکرده اند.

کریمی با بیان اینکه امروز با هجمه های جنگ نرم روبه رو هستیم و کار بنیادی، پژوهشی و تبلیغاتی در این حوزه شاهد نبوده ایم، افزود: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند کارها و متدهای جدید است.

وی اضافه کرد: باید این باور را در جامعه تقویت شود که هر زمان مردم در بطن قرار گرفتند انقلاب بیمه شد.

فرماندار قاین با اشاره به اینکه عزت، اقتدار و شرف امروز ایرانیان مدیون شهدا هستیم، بیان داشت: این انقلاب محصول تلاش انسان های بزرگ است که باید ادامه دهندگان خوبی در این زمینه باشیم.

اقتصاد مقاومتی در برگزاری کنگره ها لحاظ شود

امام جمعه قاین نیز در این جلسه اظهار کرد: در آستانه برگزاری دو یادواره کنگره دو هزار شهید استان و 302 شهید شهرستان قاین هستیم که نقطه عطفی در تاریخ استان خواهد بود.

حجت الاسلام علی رحمانی با اشاره به انتصاب های جدید در شهرستان قاین، بیان کرد: کار جدیدی در شهرستان قاین در حال انجام است و تا وقتی مسئولین در خط اسلام، انقلاب و ولایت حرکت کنند برادری پشتیبان و موید و ناصر برای ایشان خواهم بود.

وی بیان داشت: شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با جدیت دنبال و مصوبات آن نیز با جدیت دنبال می شود.

امام جمعه قاین با اشاره به اینکه مقام شهیدان بیش از این حرف ها بوده و خون سرخ آن ها تأثیر گذاری بالایی دارد، تأکید کرد: با این وجود برگزاری این کنگره ها به گونه ای باشد که اقتصاد مقاومتی در آن لحاظ شود تا اجحافی در حق مردمی که 20 سال شاهد بخل آسمان هستند، نباشد.

منبع : مهر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.