مخبر - 1397/05/29 - عمل به شعار سال تنها در سربرگ های وزارتخانه ها و ادارات/ کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می شود

عمل به شعار سال تنها در سربرگ های وزارتخانه ها و ادارات/ کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می شود
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، گفت: کالاهای قاچاق از مبادی رسمی گمرک وارد کشور می شود، برای قطع دست کسانی که به نظام آسیب می زنند و جلوگیری از این موضوع درخواست تحقیق و تفحص کرده ایم.
عمل به شعار سال تنها در سربرگ های وزارتخانه ها و ادارات/ کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می شود

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان تحقق شعار سال، اظهار داشت: شعار حمایت از کالای ایرانی که مانند شعارهای سالیان اخیر دوای درد بود و اگر در ده سال گذشته مسئولین به شعارهای سال عمل می کردند در وضعیت کنونی قرار نداشتیم، تولید داخلی یعنی اشتغال، قطع وابستگی به خارج و دست به سوی طرف های خارجی دراز نکردن.

عمل به شعار سال تنها در سربرگ های وزارتخانه ها و ادارات

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها در سربرگ های وزارتخانه ها و ادارات به شعار سال عمل شده و کارعملی صورت نگرفته است، گفت: در گمرک های کشور از سر سوزن تا قطعات هواپیما وارد کشور شده است، کنترلی بر واردات وجود ندارد.

پوشاک چینی و ترک 380هزار نفر را بیکار کرده است

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر 380هزار نفر در بخش تولید پوشاک با ورود کالاهای ساخت ترکیه و چین بیکار شده اند، ادامه داد: کالاهای قاچاق از مبادی رسمی گمرک وارد کشور می شود، برای قطع دست کسانی که به نظام آسیب می زنند و جلوگیری از این موضوع درخواست تحقیق و تفحص کرده ایم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گمرک کنترل کافی را نداشته، مسئولین شعار سال را عملی نکرده و مجلس و دستگاه های نظارتی به میزان کافی و صحیح نظارت نکرده اند، عنوان کرد: اگر واردات کالاهای قاچاق و مشابه تولید داخل کنترل می شد شرایط کشور اینگونه نبود.

کارخانه های کشور یکی پس دیگری فلج می شوند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرکت بافتینه ملایر لباس های بیمارستانی تولید می کنند با این حال شرکت ترکیه ای وارد کشور شده و اقدام به تولید مشابه می کرد، این اقدام تا مرز تعطیلی شرکت بافتینه با 400 نفر کار پیش رفت، تصریح کرد: چرا مسئولین بحث حمایت از کالای ایرانی را متوجه نمی شوند، کارخانه های کشور یکی پس دیگری ضعیف و فلج می شوند.

توان تامین نیاز کشور در داخل وجود دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه توانمندی ها را داریم و می توانیم تمامی نیازها را در داخل کشور تامین و ساماندهی کنیم، اضافه کرد: در زمان جنگ توانستیم تمامی نیازهای نظامی کشور را در داخل تامین کنیم اما درحال حاضر در شرایط جنگ اقتصادی چنین اتفاقی صورت نگرفته است.

مسئولین اعتقادی به تولید داخل و اشتغال زایی ندارند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کسانی که مسئولیت جنگ اقتصادی را بر عهده گرفته اند باید اعتقاد راسخی به تولید داخلی و اشتغال داشته باشند اما متاسفانه اینگونه اعتقادی در مسئولین نمی بینیم، عنوان کرد: از کشور چین تمامی اجناس بی کیفیت و بدخیم وارد کشور می شود که نشان از سوء مدیریت ها دارد که آسیب جدی به مردم وارد کرده است.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: تیم اقتصادی دولت باید با مردم صحبت کنند که در اقتصاد کشور چه می گذرد تا مردم تولید ملی را اصل قرار دهند./

پایان پیام


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.