مخبر - 1397/05/24 - با خرید کالای با کیفیت ایرانی مانع واردات کالای چینی شویم/ جنگ اقتصادی از جنگ تن به تن قوی تر است

با خرید کالای با کیفیت ایرانی مانع واردات کالای چینی شویم/ جنگ اقتصادی از جنگ تن به تن قوی تر است
مدیرعامل و دبیر اجرایی فدراسیون صنایع غذایی کشاورزی کشور گفت: کالای بد کیفیت در تمام ممالک وجود دارد ما کالای با کیفیت مناسب ایرانی خریداری نماییم تا تولیدکنندگان مجبور به تولید کالای با کیفیت مناسب شوند.
با خرید کالای با کیفیت ایرانی مانع واردات کالای چینی شویم/ جنگ اقتصادی از جنگ تن به تن قوی تر است

به گزارش ایلنا، محسن نقاشی مدیرعامل و دبیر اجرایی فدراسیون صنایع غذایی کشاورزی کشور در جلسه هم اندیشی نهادهای اقتصادی خصوصی اظهار کرد: صنایع غذایی ایران به نوبه خود در جنگ تحمیلی قسمتی از غذای رزمندگان را تامین می نمود و در تحریم ها همواره با چنگ و دندان در جهت استراتژی اقتصادی کشور یعنی تولید و اشتغال تلاش داشته است

وی افزود: صنایع غذایی بعد از نفت بالاترین رقم صادرات و بالاترین رقم اشتغال را در کشور دارد اما همواره مورد بی مهری مسئولین بوده و مورد حمایت نیست. وارد کنندگان در همین چند ماهه اخیر ارز 4200 تومانی دریافت کرده اند اما موارد اولیه را به واحدهای صنایع غذایی با دلار آزاد فروخته اند و تولید کنندگان صنایع غذایی تحت تأثیر قیمت های دلار آزاد بوده اند اما افزایش قیمت نداشته اند.

نقاشی با اشاره به پرداخت عوارض واحدهای تولیدی عنوان کرد: تولید کنندگان انواع اقسام عوارض ها را پرداخت می کنند و برای جوانان و مهندسین ایران کار ایجاد می کنند در عوض وارد کنندگان برای کارگران چینی کار ایجاد می کنند و اجناس بی کیفیت چینی را وارد نموده و در هر شرایطی تولیدات داخلی را آماج افترا قرار می دهند.

وی افزود: اما احترام و عزت واردکنندگان نزد متولیان تولید بیشتر است. البته ناگفته نماند که قطعاً واردکنندگان متعهدی هم در کشور وجود دارند.

مدیرعامل و دبیر اجرایی فدراسیون صنایع غذایی کشاورزی کشور گفت: در این چند سال اخیر ماشین سازان کشور با کمترین امکانات ارتقای بسیار چشمگیری را داشته اند اما در مقابل، ما مصرف کنندگان اجناس بی کیفیت چینی هستیم. در بحث تولیدات داخلی ما به خود باوری نیاز داریم باید همه یکپارچه در هر جمعی چه خانواده ،فامیل ، محل کار هر اجتماعی همه را به تولید کالای ایرانی تشویق کنیم. کالای بد کیفیت در تمام ممالک وجود دارد ما کالای با کیفیت مناسب ایرانی خریداری نماییم تا تولیدکنندگان مجبور به تولید کالای با کیفیت مناسب شوند.

وی افزود: تنها با اتکا به تولید است که می توانیم از این شرایط عبور کنیم. سه سال اقتصاد مقاومتی اعلام شد و امسال هم حمایت از کالای ایرانی است. اگر پیام مقام معظم رهبری را دست اندرکاران به درستی انجام داده بودند امروز مشکل بحران اقتصادی نداشتیم. دیگر زمان آزمون و خطا نیست باید قبول کنیم که امروز هم یک جنگ شروع شده است، جنگ اقتصادی و روانی که از جنگ تن به تن هم خطرناکتر است. ما باید فرهنگ تولید را شدیداً و با تمام قدرت ترویج دهیم، به جوانان و فرزندانمان ماهیگیری را یاد دهیم نه ماهی خریدن را.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.