مخبر - 1397/05/18 - 40 درصد مدارس به سیستم گرمایشی مجهز می شوند

40 درصد مدارس به سیستم گرمایشی مجهز می شوند
تهران (پانا ) - رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به این که 60 درصد مدارس کشور از سیستم گرمایشی استاندارد برخوردار هستند، گفت: استاندارد سازی سیستم گرمایشی 40 درصد مدارس کشور نیز در دستور کار است.
40 درصد مدارس به سیستم گرمایشی مجهز می شوند

مهرالله رخشانی مهر در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت سیستم گرمایشی مدارس کشور گفت: پس از حادثه آتش سوزی مدرسه شین آباد پیرانشهر، مجلس تصمیم خوبی گرفت. بر اساس آن از محل اعتبارات عوارض شرکت گاز، درصدی در اختیار نوسازی مدارس قرار گرفت تا سیستم های گرمایشی مدارس استاندارد شود.

وی با اشاره به وجود 987 کلاس خشتی و گلی در کشور اظهارکرد:حتی وجود یک مدرسه خشتی و گلی نیز برای ما مهم است و طی یک برنامه کوتاه مدت سعی بر تبدیل تمامی مدارس خشتی و گلی کشور به مدارس استاندارد را داریم.

رخشانی مهر ادامه داد: بر اساس بررسی های صورت گرفته در سال 82، نزدیک 70 درصد از مدارس کشور ناایمن و نیازمند بازسازی یا مقاوم سازی بودند. طی برنامه پنجم توسعه اعتباری بالغ بر چهار میلیارد دلار جهت مقاوم سازی مدارس مصوب شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به این که طی برنامه پنجم توسعه 30 درصد مدارس کشور تخریبی بوده و 70 درصد مقاوم شدند، گفت: در برنامه ششم توسعه تیمی آماده کار جهادی برای مقاوم سازی 30 درصد مدارس تخریبی کشور است.

وی با بیان به این که با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی دولت ها به مدرسه سازی توجه کرده اند، اظهارکرد: اکنون دور از انصاف است که برخی افراد از ادبیاتی مانند بی توجهی نظام به حوزه مدرسه سازی استفاده می کنند در حالی که اگر به دوران قبل از انقلاب توجه کنند، پی می برند که چه بودیم و چه شدیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور سرانه استاندارد فضاهای آموزشی به ازای هر دانش آموز در جهان را 8.4 مترمربع عنوان کرد و گفت: میانگین سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در کشور5.2 متر مربع است.

رخشانی مهر ادامه داد: پراکندگی سرانه فضای آموزشی در سراسر کشور برابر نیست و در برخی از استان ها نظیر استان سیستان و بلوچستان، سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز پایین تر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه سه میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای مقاوم سازی مدارس در نظر گرفته شده ولی هنوز اعتباری بابت آن تخصیص داده نشده است اگر سه میلیارد دلار اعتبار تامین شود 30 درصد مدارسی که نیازمند تخریب و بازسازی هستند، جمع آوری می شوند.

رخشانی مهر با بیان این که سرانه فضای آموزشی در 11 استان پایین تر از میانگین سرانه فضای آموزشی کشوری است، خاطرنشان کرد: سرانه فضای آموزشی در آذربایجان شرقی 5.8 متر مربع و بالاتر از میانگین سرانه است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان این که اکنون 530 هزار کلاس درس در کشور وجود دارد،گفت: بیش از 7000 کلاس درس جدید نیز مهر ماه سال جاری به آموزش و پرورش تحویل داده می شود که این امر نسبت به مهر ماه سال گذشته 40 درصد رشد دارد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.