مخبر - 1397/05/18 - نیرو های ویژه وزارت دفاع تاجیکستان عازم آمریکا شدند

نیرو های ویژه وزارت دفاع تاجیکستان عازم آمریکا شدند
نیرو های ویژه ستاد مرکزی نیرو های مسلح وزارت دفاع تاجیکستان به منظور شرکت در رزمایش صلح آمیز «عقاب دشتی-2018» عازم آمریکا شدند.
نیرو های ویژه وزارت دفاع تاجیکستان عازم آمریکا شدند

خبرگزاری فارس: نیرو های ویژه ستاد مرکزی نیرو های مسلح وزارت دفاع تاجیکستان به منظور شرکت در یک رزمایش تاکتیکی صلح آمیز عازم آمریکا شدند.

«فریدون محمدعلی زاده» سخنگوی وزارت دفاع تاجیکستان با اعلام این خبر گفت: در جریان این رزمایش نظامیان تاجیک تجربه برگزاری عملیات در کشور های دیگر را می آموزند.

وی افزود: تمرینات مذکور در میدان نظامی «ماک کرید» ایالت «کارولینا» آمریکا برگزار می شود.

محمدعلی زاده ادامه داد: ریاست نیرو های ویژه وزارت دفاع تاجیکستان در این رزمایش را سرهنگ «سعیداحتم آدینه زاده» بر عهده خواهد داشت.

هدف اصلی این رزمایش تجربه وظایف حافظ صلح در جریان عملیات برای حفظ صلح طبق استاندارد های سازمان ملل متحد می باشد.

در چارچوب این تمرینات نظامیان انگلیس، قزاقستان، آمریکا، تاجیکستان و ازبکستان به طور مشترک مسائل مربوط به سازمان دهی، تعامل ائتلاف های بین المللی و ... را تجربه می کنند.

رزمایش نظامی «عقاب دشتی» از سال 2003 میلادی همه ساله برگزار می شود. این تمرینات شروع از سال 2012 میلادی در چارچوب برنامه «ناتو» تحت عنوان «مشارکت برای دست یافتن به صلح» صورت می گیرد.

در این رزمایش علاوه بر نیرو های ویژه کشور های مختلف متخصصان بین المللی، ناظران نظامی و همچنین بخش نظامی نمایندگی های دیپلماتیک، جلب می شود.

رزمایش مذکور تا 23 آگوست ادامه خواهد یافت.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.