مخبر - 1397/05/18 - در باب قتل فریدون فرخزاد +ویدئو

در باب قتل فریدون فرخزاد +ویدئو
فرخزاد تصمیم می گیرد به ایران بازگشته و ضمن نگهداری از مادر پیرش علیه فرقه رجوی افشاگری کند. چند روز قبل از بازگشت اما در محل اقامتش سلاخی شد.
در باب قتل فریدون فرخزاد +ویدئو

در باب قتل فریدون فرخزاد +ویدئوگروه سیاسی: حسین دهباشی - تاریخ پژوه و مستند نگار، در یادداشت پیش رو که به مناسبت سی و ششمین سالگرد قتل فریدون فرخزاد نگاشته شده، آورده است:

به گزارش بولتن نیوز، متن این یادداشت به شرح زیر است:

1. ‏امروز سی وششمین سالگرد قتل فریدون فرخزاد (هنرمند و فعال سیاسی) در شهر بُن [پایتخت وقت کشور آلمان غربی] است.

گرچه با اتکا به نقدهای تند او به رهبران جمهوری اسلامی بسیاری این نظام را قاتل او می دانند؛ اما تحقیقات نگارنده نشان می دهد که وی به احتمال بسیار زیاد در جریان یک تصفیه خونین سیاسی به دست سازمان درفش کاویانی به رهبری منوچهر گنجی کشته شد.

درفش کاویانی در آن مقطع موردحمایت مالی سیا و دفاتر متعددی در اروپا و آمریکا و دارای شاخه نظامی و ایستگاه های رادیویی در ترکیه و عراق بود.

2. ‏به گواه آشنایان فرخزاد او که از همکاری درفش کاویانی و مجاهدین خلق با رژیم بعث عراقی در جریان جنگ با ایران شوکه شده بود، علیرغم مخالفت با رهبران جمهوری اسلامی تصمیم گرفت به ایران بازگشته و ضمن نگهداری از مادر پیرش علیه فرقه رجوی افشاگری کند.

چند روز قبل از بازگشت اما در محل اقامتش سلاخی شد. خشم یاران سابق وی به حدی بود که حاضر نشدند هزینه کفن ودفن او را پرداخته و به ناچار در قبری رایگان از سوی شهرداری بن دفن شد.

در باب قتل فریدون فرخزاد +ویدئو

3. ‏م.گنجی البته نقش درفش کاویانی را در قتل ف.فرخزاد نمی پذیرد اما در گفتگو با نگارنده (1388/جرج تاون/ پروژه تاریخ شفاهی ایران) به صراحت از تغییر علنی ظاهر و رفتار فرخزاد در اواخر عمر و حتی روابط پنهان او با سفارت ایران در آلمان و قصد وی برای بازگشت می گوید. فیلم کامل این گفتگو برای همه علاقه مندان در کتابخانه ملی ایران در دسترس است.

پ.ن: منوچهر گنجی در روایتی کوتاه تر برای یکی از شبکه های ماهواره ای از حمایت فریدون فرخزاد از جمهوری اسلامی در اواخر عمر می گوید:

انتهای پیام/#


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.