مخبر - 1397/05/15 - کنگره 3000 شهید استان قزوین برگزار می شود

کنگره 3000 شهید استان قزوین برگزار می شود
کنگره سه هزار شهید استان قزوین با برنامه های متنوع و نوبا حضورمقامات کشوری و لشگری از بیستم تا 24 آبان ماه در قزوین برگزارخواهد شد.
کنگره 3000 شهید استان قزوین برگزار می شود

به گزارش جوان آنلاین، سرهنگ عباس برزگر ابراهیمی جانشین فرمانده سپاه صاحب الامر استان قزوین در نشست خبری که روز یک شنیبه با اصحاب رسانه در معراج شهدای استان قزوین برگزارکرد اظهار داشت: کنگره شهدا در 20 استان کشور برگزارشده ودر امسال نیز در استان البرز، کرمان، خراسان جنوبی و قزوین برگزار خواهد شد.

کنگره 3000 شهید استان آبان ماه در قزوین برگزار می شود

برزگر با تشریح ساختار اجرایی کنگره افزود: این کنگره یک ساختارو ماموریتی دارد که رییس هیات امناء آن نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین هستند واستاندار قزوین دبیرکل کنگره و فرماندهی سپاه صاحب الامرنیز دبیراجرایی آن هستند.
وی افزود:این رویداد فرهنگی با مشارکت همه دستگاه ها با تشکیل 22 کمیته تخصصی آغاز بکار کرده است که در اغلب این کمیته ها روسای دستگاه ها ویا مدیران کل بعنوان رییس انتخاب شده اند.

سرهنگ برزگر با تشریح برخی ازوظایف محوله به کمیته ها گفت: دربحث نشر مسئول آن اداره ارشاد، در حوزه هنرمسئول آن حوزه هنری، در بخش پشتیبانی معاونت استاندار مسئول پشتیبانی وصداو سیما نیز مسئول کمیته تبلیغات کنگره است.
جانشین فرمانده سپاه استان قزوین در ادامه افزود: بخاطر حرمت شهدا علاقه و همکاری خوبی بین همه مدیران دستگاه ها برای برگزاری هرچه با شکوه تراین رویداد فرهنگی وجود دارد، اما برخی ها کم کار هستند و اگرهم مسئولی خدای ناکرده در برگزاری این کنگره کارشکنی کند باید از استان برود.

کنگره 3000 شهید استان آبان ماه در قزوین برگزار می شود

برخی از شهدا ی شاخص قزوین منحصربه فرد هستند

سرهنگ برزگر با برشمردن ویژگی های شهدا گفت:: با اینکه همه شهدا دارای ویژگی های خوب هستند، اما برخی از شهدا منحصربه فرد هستند، شهدای شاخص استان مانند شهید رجایی، شهید بابایی، شهید لشگری، شهید ابوترابی و حسن پورگفت: برگزاری این کنگره متفاوت تر از بقیه یادواره ها خواهد بود، زیرا شهیدان رجایی، بابایی، لشگری ابوترابی وحسن پور هرکدام ویژگی خاصی و ممتازی در حفظ و بقای نظام و تقویت روحیه ایثارودفاع داشته اند.

تن ها نگرانی ما در استان نداشتن جای مناسب برای برگزاری کنگره شهدا است

برزگر در ادامه اظهار داشت: تنها نگرانی ما در استان داشتن جای مناسب برای برگزاری این مراسم بود که در نهایت مکان نمایشگاه بین الملل را انتخاب کرده ایم، با توجه به داشتن دو سالن ظرفیت پذیرای 4 هزار نفر است که این کافی نیست و ما را با محدودیت دعوت روبرو خواهد کرد، اما از تاریخ 20 آبان تا 24 آبان چهار یادواره قشری شهدا را درهمان مکان برگزار خواهیم کرد این مسئول درادامه تصریح کرد: برای بهتر برگزارشدن این یادواره دست کمک به سوی همه اهل هنرورسانه ها و مردم دراز می کنیم واز همه درخواست داریم تا ما را با پیشنهادات سازنده وابتکاری خود در برگزاری این رویداد کمک و یاری کنند.

تا امروز هیچ بودجه دولتی برای برگزاری کنگره دریافت نکرده ایم

جانیشین فرمانده سپاه صاحب الامر استان قزوین در پایان گفت:: برای شفاف سازی و جلوگیری از جوسازی برخی افراد لازم است که مردم بدانند تا امروز حتی یک ریال بودجه دولتی برای برگزاری کنگره دریافت نکرده ایم وفقط 300 میلیون تومان برای کمک به انتشار 30 کتاب اعتبار فرهنگی در نظر گرفته شده است، اما ما سعی کردیم با امکانات سپاه و بسیج و با مشارکت مردم و نهاد های فرهنگی این یادواره را به بهترین شکل برگزار کنیم.

در پایان این نشست خبری عباس کاظمی دبیر قرارگاه فرهنگی استان با معرفی برنامه فرهنگی سفیر آقفتاب گفت: سفیر آفتاب خودروی سیاری است مجهز به همه تجهیزات نمایشی ونورپردازی که در 22 نقطه کم برخورداراستان اجرای برنامه دارد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.