ماجرای افزایش حقوق کارمندان میان دولت و مجلس/برخی نمایندگان در مقابل دولت به ابهامات افزایش حقوق ایستاده اند/مصوبه ای که باعث کشمکش میان دولت و مجلس در چشم کارمندان /حقوق بگیران به افزایش حقوق/حقوق سوهان روح کارمندان

ماجرای افزایش حقوق کارمندان میان دولت و مجلس/برخی نمایندگان در مقابل دولت به ابهامات افزایش حقوق ایستاده اند/مصوبه ای که باعث کشمکش میان دولت و مجلس در چشم کارمندان /حقوق بگیران به افزایش حقوق/حقوق سوهان روح کارمندان
دولت مصوبه افزایش حقوق را به درستی اجرا نمی کند و مجلس عزم خود را جزم کرده است تا با ابزارهای نظارتی اش دولت را وادار به اجرای دقیق این قانون کند.
ماجرای افزایش حقوق کارمندان میان دولت و مجلس/برخی نمایندگان در مقابل دولت به ابهامات افزایش حقوق ایستاده اند/مصوبه ای که باعث کشمکش میان دولت و مجلس در چشم کارمندان /حقوق بگیران به افزایش حقوق/حقوق سوهان روح کارمندان

به گزارش آرانیوز، چشم امید حقوق بگیران به افزایش درآمدشان است؛ آن هم در شرایطی که اقتصاد مردم هر روز رنگ و بوی تازه به خود می گیرد و کالاهای اساسی مردم، رقم روی رقم می گذارند. نسخه مجلس اما برای این شرایط افزایش حقوقی بود که در قالب لایحه بودجه سال 98 مطرح و به تصویب رسید. حالا همه حرف، حرف از اجراست؛ اجرای مصوبه ای که باعث کشمکش میان دولت و مجلس شده است.

برداشت اول

ماجرا از زمان بررسی لایحه بودجه 98 آغاز شد. دولت در لایحه پیشنهادی بودجه سال 98 کل کشور خواستار افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان بود اما برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از همان زمان و به دلیل شرایط معیشتی مردم با این پیشنهاد که به معنای افزایش یکسان حقوق کارکنان بود، مخالفت کرده و آن را برخلاف عدالت دانستند و به ازای آن پیشنهادات دیگری را مطرح کردند.

پیشنهاد افزایش 500 هزار تومانی حقوق کارمندان

افزایش حقوق 500 هزار تومانی یکی از پیشنهاداتی بود که در آن مقطع مطرح شد. حسینعلی حاجی دلیگانی پیش تر (7 بهمن ماه 97) درباره کم و کیف میزان افزایش حقوق کارمندان دولت در بودجه 98 به خبرنگار مهر گفت که با توجه به تورم شدید و فشارهای اقتصادی باید حقوق کارکنان دولت افزایش یابد. معمولاً در بودجه های سنواتی مدل های مختلفی برای افزایش حقوق در نظر گرفته می شود که تجربه نشان می دهد افزایش حقوق ها بر مبنای درصدی عادلانه نیست و تأثیر چندانی در بهبود معیشت کارکنانی که حقوقشان ناچیز است، ندارد.

این نماینده مجلس ضمن انتقاد به پیشنهاد دولت مبنی بر افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان دولت در بودجه سال 98 تصریح کرد که تصویب این پیشنهاد به نفع افرادی است که پایه حقوقی بالاتری دارند اما تأثیر چندانی بر زندگی کارمندانی که پایه حقوقی کمی دارند، ندارد و بهتر است به جای افزایش درصدی حقوق کارمندان، مبلغ ثابتی به دریافتی همه آنان اضافه شود؛ پیشنهاد ما افزایش 500 هزار تومانی حقوق همه کارمندان است چرا که از این طریق فاصله درآمدی کسانی که حقوق ناچیزی می گیرند با نجومی بگیران کاهش می یابد.

ماجرا البته به اینجا هم ختم نشد و در ادامه نمایندگان پیشنهادات متعددی درباره افزایش حقوق کارکنان دولت مطرح کردند تا اینکه علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 98 از تصمیم این کمیسیون برای افزایش 500 هزار تومانی حقوق ها خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق دولت مکلف است که درصد افزایش حقوق کارکنان خود را به نحوی تعیین کند که پس از کسر مالیات، حداقل آن 500 هزار تومان و حداکثر آن یک میلیون تومان باشد که این پیشنهاد هم در زمان بررسی در صحن علنی مجلس با مخالفت نمایندگان روبرو شد تا نهایتاً در تاریخ 8 اسفند سال 97 وکلای ملت با پیشنهاد نخست دولت مبنی بر افزایش 20 درصدی حقوق ها موافقت کردند.

با این حال تصویب این مصوبه آه از نهاد برخی از نمایندگان چون حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بلند کرد. وی در اعتراض به این موضوع در جلسات بررسی بودجه سال 98 گفت: پس از روزها تلاش در نهایت مجلس شورای اسلامی به نظر دولت رأی داد تا به همه کارکنان شاغل و بازنشسته 20 درصد در سال 98 اضافه شود، یعنی کسی که یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان می گیرد، 250 هزار تومان افزایش داشته باشد و کسی که 20 میلیون تومان حقوق می گیرید، 4 میلیون تومان افزایش حقوق خواهد داشت.

حمیدرضا حاجی بابایی در ادامه این موضوع عزم خود را جزم کرد و پیشنهاد جدیدی را برای افزایش حقوق کارکنان به خانه ملت آورد. پیشنهاد این نماینده آن بود که 400 هزار تومان به طور یکسان به حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 98 اضافه شود و همچنین به دولت مجوز داده شود که تا 10 درصد به حقوق ها اضافه کند که این بار این پیشنهاد به تصویب وکلای ملت رسید.

دفاع تمام قد رئیس مجلس از مصوبه نمایندگان

پس از آنکه پیشنهاد مورد نظر دولت مبنی بر افزایش 20 درصدی حقوق ها در مجلس رد شد و پیشنهاد یکی از نمایندگان به تصویب رسید، رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که دولت نمی تواند مصوبه افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت را اجرایی کند! نامه رئیس سازمان برنامه و بودجه به لاریجانی سر و صدای زیادی در مجلس به پا کرد به گونه ای که سید ناصر موسوی لارگانی طی تذکری شفاهی گفت: مجلس در رابطه با حقوق و مزایا راهکاری داد که به عدالت نزدیک تر است اما هنوز جلسه به پایان نرسیده بود که دولت اعلام کرد که اجرا نمی کنیم. این تذکر، واکنش شدید رئیس مجلس به دولتی ها را در پی داشت و گفت: بیجا کردند که این حرف را زدند؛ قانون لازم الاجراست و دولت حق ندارد به این مصوبه عمل نکند.

ساز ناکوک دولت برای افزایش حقوق

این بار و پس از تصویب میزان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در مجلس، همه منتظر اعلام نظر شورای نگهبان درباره این مصوبه ماندند که عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در 18 اسفند 97 در این باره گفت: شورای نگهبان ایراد قانونی و شرعی به افزایش حقوق 400 هزار تومانی نگرفت.

پس از آنکه شورای نگهبان هم بر این مصوبه مجلس مهر تأیید زد، انتظار می رفت که دولتمردان به آنچه مجلس به تصویب رسانده است، به صورت دقیق عمل کنند اما گویا قرار نبود که سازِ دولت با مجلس درباره این مصوبه کوک شود؛ ماجرا از این قرار بود که رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که میزان افزایش حقوق کارمندان، هفته آینده دوباره در مجلس بررسی می شود چرا که دولت و مجلس در خصوص افزوده شدن 32 هزار میلیارد تومان به حقوق کارکنان در سال 98 اتفاق نظر دارند اما در زمینه نحوه توزیع این مبلغ اختلاف دارند که امیدواریم هفته آینده به تفاهم برسیم.

یوسف نژاد، عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به این موضوع اظهار داشت: ما تنها مواردی را بررسی و رفع اشکال می کنیم که شورای نگهبان نسبت به آن ایرادی گرفته باشد، در صورتی که شورای نگهبان درباره مصوبه افزایش حقوق 400 هزار تومانی کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری هیچ ایرادی نگرفته است.

همچنین حمیدرضا حاجی بابایی هم در واکنش به این مصاحبه نوبخت گفت: بر اساس آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی زمانی که موضوعی در مجلس به تصویب برسد در صورتی قابل اصلاح بوده که آن مصوبه از سوی شورای نگهبان رد شود، لذا شورای نگهبان هیچ ایرادی به تبصره 12 نگرفته است و افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان لشکری و کشوری دولت از سوی شورای نگهبان تأیید شده است، بنابراین هر گونه مذاکره بین مجلس و دولت که بخواهد مصوبه افزایش حقوق ها را تغییر دهد قطعاً منتفی است. وی با اشاره به اینکه نوبخت عنوان کرده 32 هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق ها در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: مجلس در این رقم با رئیس سازمان برنامه و بودجه اختلاف نظر دارد، چون بودجه افزایش حقوق ها 38.9 هزار میلیارد تومان است.

حقوق، سوهان روح کارمندان

با همه این تفاسیر و با آغاز سال 98 همه به ویژه کارکنان دولت و بازنشستگان در انتظار اجرای این مصوبه مجلس بودند و تصور می شد که اختلافات میان دولت و مجلس بر سر این موضوع به پایان رسیده است که در 18 فروردین ماه محمدباقر نوبخت طی مصاحبه ای در خصوص افزایش حقوق کارمندان دولت گفت: به علت اختلاف نظر مجلس و دولت در افزایش حقوق 20 درصدی و یا 400 هزار تومانی کارکنان، این مصوبه با کُندی در حال انجام است و در حال حاضر تصمیم دولت بر آن شد که کارکنان دولت حقوق فروردین و در نهایت اردیبهشت خود را با افزایش 20 درصدی و میانگین متوسط دریافت کنند که حاجی بابایی در واکنش به این موضوع گفت: مصوبه مجلس برای افزایش حقوق ها قطعی است و صحبت های ضد و نقیض برخی مسئولین کشور در رابطه با افزایش حقوق در سال 98 سوهان روح کارمندان و بازنشستگان شده است.

همچنین عبدالرضا مصری نماینده مجلس در دوم اردیبهشت با انتقاد از بی توجهی به وضعیت معیشت رزمندگان معسر تصریح کرد: ما در قانون مصوب کردیم که میزان 400 هزار تومان به حقوق کارمندان اضافه شود، اما در این مورد باز هم رزمندگان معسر مورد ظلم واقع شدند که حتی یک ریال به مبلغ 600 هزار تومانی که دریافت می کنند، اضافه نشد.

پس از آنکه دولت نشان داد که عزمی برای اجرای دقیق مصوبه مجلس ندارد، وکلای ملت این بار جدی تر دست به کار شدند و از تریبون مجلس و در قالب تذکر شفاهی و نامه به رئیس جمهور تاکید کردند که از همه ابزارهای نظارتی خود برای تمکین دولت به اجرای این قانون بهره می گیرند.

محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز و بافق در تذکری به دولت گفت: دولت قانون مصوبه مجلس در خصوص افزایش 400 تومانی حقوق ها به همراه 10 درصد را اجرا نکرده است و باعث شده چندین میلیون کارمند و کارگر نسبت به مجلس بدبین شوند لذا از هیئت رئیسه مجلس درخواست می شود در قبال این تخلف دولت اعلام موضع کند.

همچنین سیدکاظم دلخوش از تذکر مجلس به دولت جهت اجرای مصوبه افزایش حقوق کارمندان خبر داد و اظهار داشت: افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان از مصوبات لازم الاجرای مجلس است و دولت تحت هیچ شرایطی قادر به کنار گذاشتن آن نیست.

اما این پای کار نبود و در جلسه علنی روز دوشنبه (20 خرداد) مجلس شورای اسلامی 152 نفر از نمایندگان در نامه ای به رئیس جمهور خواستار اجرای مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان شدند که در این نامه آمده است: مجلس شورای اسلامی در تبصره 12 قانون بودجه سال 98 دولت را مکلف کرد که حقوق کلیه کارکنان کشوری و لشکری شاغل و بازنشسته به میزان 400 هزار تومان و تا 10 درصد افزایش پیدا کنند که قانون این بود که به هر میزان حقوق بیشتر باشد درصد افزایش کمتر اعمال شود. متأسفانه در اجرای این مصوبه منویات مجلس که بر مبنای عدالت در پرداخت بود کاملاً وارونه اجرا شده است؛ به شکلی که کمترین حقوق 12.5 درصد و حقوق 20 میلیونی 16 درصد در نظر گرفته شده است.

سید حسین نقوی حسینی در همین رابطه به خبرنگار مهر گفت: بین مجلس و دولت درباره مصوبه افزایش حقوق اختلاف نظر وجود دارد و مجلس معتقد است که این مصوبه از سوی دولت اجرا نشده اما دولت می گوید که به این مصوبه عمل کرده است؛ در حالی که به حقوق افراد دارای دریافتی پایین، درصد بسیار کمی اضافه شده است اما افراد دارای دریافتی بالا افزایش حقوق زیادی داشته اند که این برخلاف مصوبه مجلس است. موسوی لارگانی هم ضمن تأیید این موضوع گفت: روشی که اکنون برای افزایش حقوق ها در نظر گرفته شده است، باعث می شود که حقوق نجومی بگیران بالاتر و حقوق پایین دست ها کمتر افزایش پیدا کند.

بررسی نحوه افزایش حقوق در کمیته مشترک دولت و مجلس

نقوی حسینی با اشاره به اینکه ما اخیراً از رئیس مجلس درخواست کرده ایم که هیئتی جهت رفع اختلافات دولت و مجلس در این زمینه تشکیل شود، گفت: رئیس مجلس در پاسخ به این مطالبه ما گفت که هیئتی در مجلس برای این موضوع تشکیل و امیرحسین قاضی زاده هاشمی هم از طرف هیئت رئیسه مجلس مأمور این کار شده است.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی با اشاره به جلسه هیئت رئیسه مجلس برای بررسی اختلاف نظر دولت و مجلس در خصوص حقوق سال 98 به مهر گفت: گزارش دیوان محاسبات و مرکز پژوهش ها در مورد عملکرد دولت در اجرای قانون بودجه در خصوص حقوق و دستمزدها و همچنین پیشنهاداتی برای رفع اختلاف نظر دولت و مجلس مورد بررسی قرار گرفت. این گزارش با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی کشور در اولین جلسه هیئت رئیسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت چرا که ابهامات در قانون حقوق و دستمزد سال 98 وجود دارد و در مقام اجرا نیز دولت ایراداتی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

علی اکبر کریمی با اشاره به اینکه مجلس آماده اصلاح این قانون برای رفع ابهامات دولت است، به خبرنگار مهر گفت: در سال گذشته دولت ابهاماتی را درباره قانون بودجه سال 97 مطرح کرد که مجلس در اواخر اردیبهشت ماه آن موارد را اصلاح کرد و آمادگی داریم که هر گونه ابهامی را که درباره این مصوبه وجود دارد، اصلاح و رفع کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: این مصوبه قانونی مجلس باید اجرا شود و در صورتی که محرز شود که دولت نسبت به اجرای دقیق این قانون اقدام نکرده و حقوق کارکنان دولت در این باره تضییع شده است، مجلس قطعاً از همه امکانات قانونی خود برای ملزم کردن دولت به اجرای دقیق این قانون استفاده خواهد کرد.

همچنین کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم مأمور شده است که در جلساتی با مسئولان ذیربط این موضوع را بررسی کند و گزارش نهایی خود را به صحن علنی مجلس ارائه دهد. حسن حسینی شاهرودی در این باره به مهر گفت: کمیسیون برنامه و بودجه از سوی مجلس موظف شده است که به این موضوع رسیدگی کند و تاکنون جلساتی را با مسئولان ذیربط از جمله مسئولان سازمان برنامه و بودجه برگزار کرده است تا علت مغایرت هایی که در اجرای قانون وجود دارد، مشخص شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه هنوز کمیسیون برنامه و بودجه گزارشی در این باره به مجلس ارائه نکرده و ما قطعاً بر اساس این گزارش تصمیم خواهیم گرفت، اظهار داشت: مجلس هیچ گونه خلاف قانونی را برنمی تابد و در صورتی که مشخص شود که دولت به این قانون عمل نکرده است، قطعاً عکس العمل قاطع خود را نسبت به تخطی دولت نشان خواهیم داد.

احمد سالک درباره مغایرت هایی که در اجرای این قانون وجود دارد به خبرنگار مهر، گفت: مطابق با بودجه 98 قرار بر این شد که به همه افراد به صورت مساوی 400 هزار تومان داده شود و اختیارات 10 درصد دیگر افزایش حقوق ها هم به دولت داده شد اما متأسفانه دولت تاکنون بر عکس این مصوبه عمل کرده است به این شکل که 10 درصد اختیارات خود را در آن 400 هزار تومان که عدد ثابتی است، اعمال کرده است و به حقوق برخی از کارکنان خود مبالغی چون 250 هزار تومان اضافه کرده است که کاملاً برخلاف قانون است چرا که منبع 10 درصد افزایش حقوق ها چیز دیگری است و دولت باید به قانون به درستی عمل کند.

به هر صورت نمایندگان مجلس این روزها نشان داده اند که اجرای مصوبه افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان برایشان اهمیتی بسیار زیاد دارد و از همه ابزارهای نظارتی خود برای تمکین دولت بهره می برند که باید منتظر ماند و دید که آیا اقدامات نظارتی مجلس نتیجه می دهد یا خیر؟


کلیدواژه های این خبر
تورم   معیشت   کالاهای اساسی   لایحه بودجه   کمیسیون تلفیق   نجومی بگیران   صحن علنی مجلس   حسینعلی حاجی دلیگانی   حمیدرضا حاجی بابایی   عادلانه   اسفند   نماینده مجلس شورای اسلامی   کمیسیون برنامه و بودجه   افزایش حقوق   مکلف   کارکنان دولت   یک میلیون تومان   کشمکش   سوهان   علی اصغر یوسف نژاد   مجلس شورای اسلامی   کارمندان دولت   بهمن ماه   اقتصاد   بودجه 98   لایحه   بازنشسته   دولت و مجلس   حاجی بابایی   افزایش حقوق کارمندان   حقوق کارکنان   حقوق بگیران   وکلای ملت  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «آرا نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
تغییرات قانون بودجه، چراغ سبز مجلس به تورم
ایرنا
اصرار مجلس بر مصوبه تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی
صدا و سیما
اختصاص 89 هزار میلیارد تومان برای تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی
برنا
حداقل دستمزد کارگران سال 1400؛ همه سناریو های پیش رو
فرارو
جزئیات فرمول عادلانه مجلس برای افزایش حقوق 1400 کارمندان
بازار نیوز
تلاش ناکام دولت برای ایجاد دوگانه «مغز» و «شکم» با هدف افزایش حقوق نجومی بگیران
فارس
جدول افزایش حقوق کارمندان و درصد افزایش حقوق ها
عصر ایران
جزئیات فرمول عادلانه مجلس برای افزایش حقوق 1400 کارمندان/ صدای نجومی بگیران درآمد
بانکداری ایرانی
تشریح نحوه افزایش حقوق ها در سال 1400
خبرگزاری خانه ملت
مصوبه مجلس در راستای برقراری عدالت در پرداخت حقوق ها است
خبرگزاری خانه ملت
پرونده بودجه 1400 بسته شد
خرداد نیوز
بهارستان نشینان صدای نجومی بگیران را در آروند/جدول پایه حقوق درصد افزایش و میزان حقوق جدید روی پیشخوان منتشر شد/جزئیات کامل و براساس فرمول حقوق مجلس سقف رشد حقوقها 25 میلیون تومان برخی نجومی بگیران
آرا نیوز
سقف منابع 910 هزار میلیارد تومان شد +متن کامل
مشرق نیوز
جزئیات فرمول عادلانه مجلس برای افزایش حقوق 1400/ صدای نجومی بگیران درآمد
تسنیم
مصوبه مجلس در جهت کاهش تبعیض حقوق بگیران دولت/ نجومی بگیران همچنان نجومی می گیرند!
رهیاب نیوز
پرونده بودجه 1400 بالاخره بسته شد/تعیین سقف افزایش حقوق کارمندان
خبرآنلاین
مجلس افزایش حقوق کارمندان را «عادلانه تر» کرد
مهر نیوز
حداقل حقوق کارکنان دولت در سال 1400 چقدر است؟
خبرگزاری ایلنا
چرا مجلس با پیشنهاد حذف طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی مخالفت کرد؟
فارس
کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان/ دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است
خبرآنلاین
کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان
جوان آنلاین
شمارش معکوس برای تعیین حقوق کارمندان/سقف افزایش حقوق چقدر است؟
خبرآنلاین
نسخه خوانای مجلس برای سلامت در بودجه 1400/ افزایش 62 درصدی اعتبارات حوزه بهداشت و درمان
خبرگزاری خانه ملت
جزییات جدید افزایش حقوق کارمندان
روز پلاس
مجلس بر سر دو راهی بزرگ درباره حقوق کارمندان
ایران جیب
معطلی چهار ساله قانون متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان
الف
دست خالی دولت در مخالفت با محدودسازی افزایش حقوق نجومی بگیران/ تلفیق چه تصمیمی می گیرد؟
فارس
منابع افزایش حقوق بازنشستگان نباید از محلی تامین شود که تورم زا باشد
بازار نیوز
بحث نوبخت و قالیباف بر سر حقوق بازنشستگان
فرارو
نوبخت: مجلس لایحه دولت را برای افزایش حقوق بازنشستگان در دستور کار قرار دهد
ایران اکونومیست
مجلس لایحه دولت را برای افزایش حقوق بازنشستگان در دستور کار قرار دهد
ایران آنلاین
دولت باید برای افزایش حقوق بازنشستگان از مجلس مجوز می گرفت/ پس از کمک نباید دست در جیب مردم کرد
اقتصاد آنلاین
افزایش 35درصدی حقوق کارکنان دولت جدی شد
سیمرغ
افزایش حقوق کارمندان دولت در هاله ای از ابهام/بالاخره افزایش حقوق کارمندان 35 درصد است یا50 درصد آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور؟
آرا نیوز
آیا حقوق کارکنان دولت 35 درصد دیگر افزایش می یابد؟
شعار سال
جدی شدن افزایش 35 درصدی حقوق کارکنان دولت
ساعت 24
خبر مهم درباره افزایش حقوق کارمندان
روز پلاس
افزایش 35 درصدی حقوق کارکنان دولت جدی شد
بانکداری ایرانی
اختصاصی|گمانه زنی جدید درخصوص حقوق کارمندان/ افزایش 35 درصدی حقوق کارکنان دولت جدی شد
تسنیم
گمانه زنی جدید درخصوص حقوق کارمندان
مشرق نیوز
اخبار مرتبط
bltایرنا : تغییرات قانون بودجه، چراغ سبز مجلس به تورم
bltصدا و سیما : اصرار مجلس بر مصوبه تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی
bltبرنا : اختصاص 89 هزار میلیارد تومان برای تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی
bltفرارو : حداقل دستمزد کارگران سال 1400؛ همه سناریو های پیش رو
bltبازار نیوز : جزئیات فرمول عادلانه مجلس برای افزایش حقوق 1400 کارمندان
bltفارس : تلاش ناکام دولت برای ایجاد دوگانه «مغز» و «شکم» با هدف افزایش حقوق نجومی بگیران
bltعصر ایران : جدول افزایش حقوق کارمندان و درصد افزایش حقوق ها
bltبانکداری ایرانی : جزئیات فرمول عادلانه مجلس برای افزایش حقوق 1400 کارمندان/ صدای نجومی بگیران درآمد
bltخبرگزاری خانه ملت : تشریح نحوه افزایش حقوق ها در سال 1400
bltخبرگزاری خانه ملت : مصوبه مجلس در راستای برقراری عدالت در پرداخت حقوق ها است
bltخرداد نیوز : پرونده بودجه 1400 بسته شد
bltآرا نیوز : بهارستان نشینان صدای نجومی بگیران را در آروند/جدول پایه حقوق درصد افزایش و میزان حقوق جدید روی پیشخوان منتشر شد/جزئیات کامل و براساس فرمول حقوق مجلس سقف رشد حقوقها 25 میلیون تومان برخی نجومی بگیران
bltمشرق نیوز : سقف منابع 910 هزار میلیارد تومان شد +متن کامل
bltتسنیم : جزئیات فرمول عادلانه مجلس برای افزایش حقوق 1400/ صدای نجومی بگیران درآمد
bltرهیاب نیوز : مصوبه مجلس در جهت کاهش تبعیض حقوق بگیران دولت/ نجومی بگیران همچنان نجومی می گیرند!
bltخبرآنلاین : پرونده بودجه 1400 بالاخره بسته شد/تعیین سقف افزایش حقوق کارمندان
bltمهر نیوز : مجلس افزایش حقوق کارمندان را «عادلانه تر» کرد
bltخبرگزاری ایلنا : حداقل حقوق کارکنان دولت در سال 1400 چقدر است؟
bltفارس : چرا مجلس با پیشنهاد حذف طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی مخالفت کرد؟
bltخبرآنلاین : کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان/ دولت با افزایش پلکانی حقوق مخالف است
bltجوان آنلاین : کاهش شکاف درآمدی با مدل جدید افزایش حقوق کارمندان
bltخبرآنلاین : شمارش معکوس برای تعیین حقوق کارمندان/سقف افزایش حقوق چقدر است؟
bltخبرگزاری خانه ملت : نسخه خوانای مجلس برای سلامت در بودجه 1400/ افزایش 62 درصدی اعتبارات حوزه بهداشت و درمان
bltروز پلاس : جزییات جدید افزایش حقوق کارمندان
bltایران جیب : مجلس بر سر دو راهی بزرگ درباره حقوق کارمندان
bltالف : معطلی چهار ساله قانون متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان
bltفارس : دست خالی دولت در مخالفت با محدودسازی افزایش حقوق نجومی بگیران/ تلفیق چه تصمیمی می گیرد؟
bltبازار نیوز : منابع افزایش حقوق بازنشستگان نباید از محلی تامین شود که تورم زا باشد
bltفرارو : بحث نوبخت و قالیباف بر سر حقوق بازنشستگان
bltایران اکونومیست : نوبخت: مجلس لایحه دولت را برای افزایش حقوق بازنشستگان در دستور کار قرار دهد
bltایران آنلاین : مجلس لایحه دولت را برای افزایش حقوق بازنشستگان در دستور کار قرار دهد
bltاقتصاد آنلاین : دولت باید برای افزایش حقوق بازنشستگان از مجلس مجوز می گرفت/ پس از کمک نباید دست در جیب مردم کرد
bltسیمرغ : افزایش 35درصدی حقوق کارکنان دولت جدی شد
bltآرا نیوز : افزایش حقوق کارمندان دولت در هاله ای از ابهام/بالاخره افزایش حقوق کارمندان 35 درصد است یا50 درصد آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور؟
bltشعار سال : آیا حقوق کارکنان دولت 35 درصد دیگر افزایش می یابد؟
bltساعت 24 : جدی شدن افزایش 35 درصدی حقوق کارکنان دولت
bltروز پلاس : خبر مهم درباره افزایش حقوق کارمندان
bltبانکداری ایرانی : افزایش 35 درصدی حقوق کارکنان دولت جدی شد
bltتسنیم : اختصاصی|گمانه زنی جدید درخصوص حقوق کارمندان/ افزایش 35 درصدی حقوق کارکنان دولت جدی شد
bltمشرق نیوز : گمانه زنی جدید درخصوص حقوق کارمندان
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.