10 زن و شوهر موفق سینمای ایران

10 زن و شوهر موفق سینمای ایران
ساعت 24-در این یادداشت نگاهی می اندازیم به ده زوج موفق سینمای ایران که سالیان سال در کنار هم زندگی کرده اند
10 زن و شوهر موفق سینمای ایران

بعد از ماجرای رامبد جوان و نگار جواهریان و سفرشان به کانادا، که مثل یک طوفان فضای مجازی را درنوردید و بعد از اظهارنظر امیر جعفری درباره وضعیت اقتصادی خانواده و وابستگان مسئولان و پاسخ او به حاشیه های پیش آمده، حالا نوبت به موج بعدی رسیده است؛ ازدواج مجدد مهدی هاشمی، آن هم در بی خبری گلاب آدینه.

حقیقت این است که ماجرا خیلی ساده است، هاشمی اعلام کرده که مدت هاست با گلاب آدینه زندگی مشترکی نداشته اند، بی اطلاعی او از کل ماجرا هم به همین موضوع برمی گردد.

هاشمی و آدینه، بااین وجود، سال هاست که رفتاری حرفه ای و همراه با احترام باهم داشته اند و این چیزی است که باید برایش ارزش قائل شد، نه جار زدن اتفاقات خصوصی زندگی دو هنرمند، که البته در این مورد خاص، این بار خود این هنرمندان گرامی بودند که با انتشار ویدیوهای مختلف در فضای مجازی، یک موضوع شخصی و خصوصی را به این شکل علنی کردند. با همه این ها، همه ازدواج های سینمایی هم پایانی تراژیک نداشته اند.
درحالی که خیلی ها زیر پست های اینستاگرامی رامبد جوان از او درباره جدایی اش از سحر دولتشاهی می پرسیدند و بهاره رهنما بعد از جدایی اش از پیمان قاسم خانی از زنانی که به زندگی مردان متأهل وارد می شوند می گفت، آزاده صمدی و هومن سیدی بعد از سال ها همکاری مشترک که همیشه نتایج درخشانی به همراه داشت در سکوت خبری و در کمال احترام از هم جدا شدند و محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان عکس هایی بعد از جدایی در کنار دخترانشان منتشر کردند.

خیلی از زوج های سینمایی هم بوده اند که سال ها در کنار هم کارکرده اند، همکاری های درخشان آفریده اند و به دوراز حاشیه به زندگی خصوصی شان پرداخته اند. در این یادداشت نگاهی می اندازیم به ده زوج موفق سینمای ایران.

بهرام بیضایی و مژده شمسایی
شکسپیر سینمای ایران در سال 1377 با مژده شمسایی ازدواج کرد، ازدواجی که تاکنون هم ادامه داشته است. شمسایی ابتدا چهره پرداز فیلم «شاید وقتی دیگر» استاد بود و بازیگری را با «مسافران» آغاز کرد. درخشان ترین همکاری این زوج مربوط به «سگ کشی» است و در آخرین فیلم بیضایی که در ایران ساخته شد هم ادامه یافت؛ «وقتی همه خوابیم».

زوج های موفق سینما,زن و شوهرها در سینما,ازدواج هنرمندان
بهرام بیضایی و همسرش مژده شمسایی

ناصر تقوایی و مرضیه وفا مهر
ناصر تقوایی، بعد از جدایی از شهرنوش پارسی پور، با مرضیه وفامهر ازدواج کرد. مرضیه وفامهر، در «کاغذ بی خط» دستیار تقوایی بود و از آن زمان تاکنون بیشتر در فیلم های کوتاه و مستقل به ایفای نقش پرداخته است. مهم ترین تجربه بازیگری وفامهر به فیلم «تهران من حراج» بازمی گردد که این فیلم هم با حاشیه های بسیاری همراه بود. وفامهر همچنین درزمینه فیلم سازی هم فعال است و فیلم «باد، ده ساله» ساخته او اولین فیلم ایرانی است که در جشنواره ساندنس جز ده فیلم منتخب انتخاب شده است.

زوج های موفق سینما,زن و شوهرها در سینما,ازدواج هنرمندان
زوج ناصر تقوایی و مرضیه وفا مهر

اصغر فرهادی و پریسا بخت آور
فیلم ساز پرافتخار ایرانی، سال ها پیش با پریسا بخت آور، کارگردان مجموعه های موفق تلویزیونی ازدواج کرده است. فرهادی که خودش هم فعالیت حرفه ای اش را از تلویزیون شروع کرد، فیلم نامه مجموعه های پرطرفدار «پشت کنکوری ها» و «یادداشت های کودکی» به کارگردانی پریسا بخت آور را به رشته تحریر درآورده است. اوج همکاری این زوج مربوط به فیلم کمدی و موفق «دایره زنگی» است که بخت آور کارگردانی آن را بر عهده داشته و فرهادی فیلم نامه آن را نوشته است.

زوج های موفق سینما,زن و شوهرها در سینما,ازدواج هنرمندان
اصغر فرهادی و همسرش پریسا بخت آور

فرهاد آئیش و مائده طهماسبی
این زوج هنری هم سال هاست که ازدواج کرده اند و علاوه بر همکاری های مشترک، به صورت جداگانه هم، فعالیت خود را دنبال می کنند. آئیش و طهماسبی قبلاً در مصاحبه ای اعلام کرده اند که به دلیل محدودیت های شغلی شان قصد فرزند دار شدن ندارند. ازآنجایی که هردو در تئاتر بسیار فعال هستند، هرکدام در نمایش های دیگرِی بارها ظاهرشده اند و بعد از سال ها فعالیت در سینما، تلویزیون و تئاتر ایران، همچنان به زندگی و فعالیت حرفه ای خود ادامه می دهند.

زوج های موفق سینما,زن و شوهرها در سینما,ازدواج هنرمندان
زوج فرهاد آئیش و مائده طهماسبی

گوهر خیراندیش و جمشید اسماعیل خانی
در سال 1349، زمانی که خیراندیش و مرحوم اسماعیل خانی در گروه تئاتر شیراز تازه آغاز به کارکرده بودند، باهم ازدواج کردند و تا سال ها در نقش های ماندگار سینمایی و تلویزیونی در مقابل یکدیگر ظاهر شدند. خیراندیش در گفت وگویی که اخیراً انجام داده است ازآنچه که از مرحوم اسماعیل خانی به عنوان یک بازیگر یاد گرفته است یادکرده است و همچنین از رابطه صمیمی و عاطفی که باهم داشته اند سخن گفته است.

زوج های موفق سینما,زن و شوهرها در سینما,ازدواج هنرمندان
گوهر خیراندیش و مرحوم جمشید اسماعیل خانی

لیلا حاتمی و علی مصفا
داریوش مهرجویی با «لیلا» یک معجزه آفرید، معجزه ای که هم روی پرده جاری شد و هم در زندگی واقعی به حیاتش ادامه داد. علی مصفا و لیلا حاتمی در هنگام بازی در این فیلم باهم آشنا شدند و ازدواج کردند و تاکنون هم بارها در مقابل هم در نقش های گوناگون ظاهرشده اند. لیلا حاتمی بازیگر اصلی «سیمای زنی در دوردست» به کارگردانی علی مصفا بود و این زوج در فیلم «چیزهایی هست که نمی دانی» و «پله آخر» همبازی بودند. مصفا و حاتمی در اثر دیگر داریوش مهرجویی، «آسمان محبوب» هم بار دیگر در کنار یکدیگر ظاهر شدند و «مردی بدون سایه» آخرین فیلم علیرضا رئیسیان آخرین همکاری این دو است.

زوج های موفق سینما,زن و شوهرها در سینما,ازدواج هنرمندان
زوج لیلا حاتمی و علی مصفا در کنار فرزندان

داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر
از «لیلا» صحبت کردیم، باید از داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر هم صحبت کنیم. محمدی فر ابتدا در «لیلا» به عنوان بازیگر در کنار مهرجویی حضور داشت و بعد به عنوان فیلم نامه نویس آثار مهرجویی در کنار این فیلم ساز حضور یافت. «سنتوری» و «مهمان مامان» اوج همکاری این زوج است و «آسمان محبوب»، «بمانی» و «نارنجی پوش» دیگر همکاری های مهرجویی و محمدی فر است.

زوج های موفق سینما,زن و شوهرها در سینما,ازدواج هنرمندان
داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر

امیر جعفری و ریما رامین فر ریما رامین فر و امیر جعفری، هر دو با فیلم موفق «نان، عشق و موتور 1000» وارد سینما شدند. درحالی که امیر جعفری در تلویزیون با مجموعه «بدون شرح» به سرعت به محبوبیت رسید و با «قارچ سمی» جای پایش را در سینما محکم کرد، رامین فر گزیده کارتر و کم فعالیت تر بود. بااین حال حضور ریما رامین فر در مجموعه «پایتخت» و نقش هما، او را به سرعت به چهره ای محبوب و شناخته شده تبدیل کرد. زوج رامین فر و جعفری در «زاپاس» ساخته برزو نیک نژاد، در مقابل یکدیگر ظاهر شدند و در طی سال ها فعالیت هنری بارها با یکدیگر همبازی شده اند.

زوج های موفق سینما,زن و شوهرها در سینما,ازدواج هنرمندان
زوج امیر جعفری و ریما رامین فر

رخشان بنی اعتماد و جهانگیر کوثری
رخشان بنی اعتماد، بانوی اردیبهشت سینمای ایران سال 1359 با جهانگیر کوثری، تهیه کننده سینما، گزارشگر و مجری ورزشی و روزنامه نگار ازدواج کرد. رخشان بنی اعتماد در طی سال ها نه تنها توانست با فیلم ها و نوع ویژه نگاهش اعتباری برای سینمای ایران دست وپا کند که توانست به عنوان یک فیلم ساز توانمند زن، جریان فیلم سازی ایران را متحول کند و همیشه، در این راه از همکاری و حمایت همسرش، جهانگیر کوثری بهره برده است.
کوثری که تهیه کننده برخی از مطرح ترین آثار بنی اعتماد، ازجمله، «بانوی اردیبهشت»، «خون بازی» و «زیرپوست شهر» بوده است، تهیه کنندگی آثار فیلم سازان دیگری را هم در کارنامه کاری خود دارد که از میان آن ها می توان به «پل خواب» ساخته اکتای براهنی، «سوت پایان» ساخته نیکی کریمی، «به آهستگی» ساخته مازیار میری و «فراری» ساخته علیرضا داوود نژاد اشاره کرد.

زوج های موفق سینما,زن و شوهرها در سینما,ازدواج هنرمندان
رخشان بنی اعتماد و جهانگیر کوثری و باران کوثری

رویا تیموریان و مسعود رایگان
رویا تیموریان و مسعود رایگان در سال 1382 باهم ازدواج کردند. رایگان بعد از سال ها فعالیت هنری در کشور سوئد، در سال 1380 به دعوت وحید موسائیان برای بازی در فیلم «خاموشی دریا» به ایران آمد و با بازی در «خیلی دور، خیلی نزدیک» رضا میر کریمی در سینمای ایران به شهرت رسید. تیموریان هم که سال ها در سینما و تلویزیون و تئاتر مشغول به فعالیت بوده است.

زوج های موفق سینما,زن و شوهرها در سینما,ازدواج هنرمندان
رویا تیموریان و شوهرش مسعود رایگان

این زوج در طی چند سال گذشته در چند اثر موفق در مقابل هم ظاهرشده اند یا با یکدیگر همکاری داشته اند که از میان آن ها می توان به «زادبوم»، «سنتوری»، «کافه ستاره» و مجموعه موفق «شمس العماره» اشاره کرد. چیزی که این فیلم را به یک هدیهٔ جذاب در صنعت سرگرمی تبدیل کرده این است که به طور مرتب پیچیدگی لازم در به تصویر کشیدن تصویر یک ستاره و چند موزیکال همراه با آن را ارائه می دهد.


کلیدواژه های این خبر
وضعیت اقتصادی   امیر جعفری   هنرمند   رامبد جوان   آزاده صمدی   پیمان قاسم خانی   بهاره رهنما   هومن سیدی   هنری   اصغر فرهادی   آزیتا حاجیان   گلاب آدینه   کارگردان   بهرام بیضایی   نگار جواهریان   کنکوری   فیلم نامه   مژده شمسایی   مهدی هاشمی   تحریر   سکوت خبری   پارسی   ناصر تقوایی   محمدرضا شریفی نیا   کانادا   فضای مجازی   سینمای ایران   هنرمندان   سحر دولتشاهی   فیلم کمدی  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ساعت 24» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
فرشته طائرپور اندوخته گرانبهای سینمای ایران بود
ایرنا
تصاویر منتشرشده از مهراوه شریفی نیا در خارج از کشور +عکس لورفته
رکنا نت
آزاده صمدی با لباس راحتی در خانه اش + عکس
رکنا نت
ژست جذاب آزاده صمدی بدون روسری جنجال کرد + عکس
تیک نیوز
ژست جذاب آزاده صمدی بدون روسری + عکس
رکنا نت
عکس لورفته از ماشین مدل بالای رامبد جوان +عکس همسرش
مثلث
امیر یوسفی: فضای مجازی، مامن تمرین دموکراسی
روزنامه شرق
سحر دولتشاهی ازدواج کرد! +تصویر باورنکردنی
مثلث
فضای مجازی تنها مامن این روزهایمان برای تمرین دموکراسی است
گیتی آنلاین
تصویری دیده نشده از بازیگر «پایتخت»/ اقدام خداپسندانه یک پرستار در شب قدر/ پشت صحنه داغ «بچه مهندس 4» که شب گذشته ضبط شد
باشگاه خبرنگاران
ماجرای دلار های رامبد جوان لو رفت! +تصاویر جنجالی
مثلث
عکس لورفته از ماشین مدل بالای رامبد جوان +تصاویر دونفره رامبد و همسرش
مثلث
عکس های جالب هنرمندان در کنار معلمانشان/ جدیدترین تصویر منتشر شده از «دودکش 2»/ تصویری که بازیگر خندوانه از خود و مهران مدیری منتشر کرد
باشگاه خبرنگاران
واکنش بازیگر «بچه مهندس3» به کلیپ کودک آزاری/ درد دل مجری معروف با رادیو/ تصویری از پشت صحنه سریال جدید «روزگار جوانی»
باشگاه خبرنگاران
اختلاف سنی عجیب بازیگران ایرانی با همسرانشان +تصاویر دونفره
مثلث
رامبد جوان آتش گرفت! / ارجمند و کرمی از آغاز همکاری شان خبر دادند/ تجربه قابل تاملی که بازیگر جوان آن را به اشتراک گذاشت
باشگاه خبرنگاران
نشست خبری «هفته هنر انقلاب اسلامی» برگزار شد
آریا
رقص رامبد جوان در برنامه تلویزیونی سوژه شد +فیلم جنجالی
مثلث
فصل چهارم «نون خ» ساخته می شود؟
خبرآنلاین
سفر خانم بازیگر به یکی از شهرهای تاریخی اصفهان/ وقتی سلیمان زاده یاد دوران کودکی را زنده می کند
باشگاه خبرنگاران
قورباغه ای که هفت تیر کش شد/ خانواده سلحشور در مقابل کارگردان خروج!
برنا نیوز
هنر نمایش
اتاق خبر
فیلم غیرتی شدن رامبد جوان روی همسرش +تصاویر دونفره
مثلث
دستگیری رامبد جوان و جناب خان در خندوانه! +فیلم جنجالی
مثلث
هنرمندانی که در سال 99 ابدی شدند
میزان
ماشین لوکس رامبد جوان حاشیه ساز شد +تصاویر دیده نشده
مثلث
سحر دولتشاهی ازدواج کرد! +تصویر باورنکردنی از سحر دولتشاهی
مثلث
فیلم حاشیه ساز از رامبد جوان؛ آقای رامبد، نفس شما از جای گرم درمی آید!
مثلث
دعوای جنجالی رامبد جوان و نگار جواهریان در خندوانه! +ویدئو
مثلث
نقش میترا ابراهیمی در طلاق پیمان قاسم خانی و بهاره رهنما / فیلم مصاحبه
رکنا نت
عکس جدید سحر دولتشاهی در نمایی از سریال جدیدش
مثلث
بیوگرافی بازیگران سریال می خواهم زنده بمانم + معرفی سریال
جوان آنلاین
دختر بانمک هومن سیدی و ماجرای تبریک روز پدر
تیک نیوز
دامادی یک «خوب، بد، جلف» / «نون.خ» کیک تولد را فوت کرد! سعید آقاخانی چند ساله شد؟ /مریلا زارعی به جای شبنم مقدمی!/ بازیگر زن جدید مسعود کیمیایی فاش شد/ جایگزین نوید محمدزاده پیدا شد/ رفقای خوب در آمریکا به داد شهاب سینمای ایران رسیدند/ بوی مهران مدیری هم
برنا
از پدران جاودان سینمای ایران تا پسرانی که راه پدر را ادامه دادند
پانا
معرفی همسران رامبد جوان؛ حواشی ازدواج و طلاق های رامبد
مثلث
پست عاشقانه شقایق دهقان بعد از طلاق +تصاویر دیده نشده
مثلث
عکس جدید دختر رامبد جوان و نگارجواهریان +تصاویر دیده نشده
مثلث
بهنام بانی در کنار مادر و مادربزرگش/ نرگس آبیار در نشست مطبوعاتی «ابلق»/ سه دوبلور معروف کشور در یک قاب
شریان
آرزوی شفا برای علی انصاریان/ تصویر مهدویان از صحنه ای در فیلم شیشلیک/کلیپ شنیدنی آقای خواننده با تصاویری زیبا
شریان
اخبار مرتبط
bltایرنا : فرشته طائرپور اندوخته گرانبهای سینمای ایران بود
bltرکنا نت : تصاویر منتشرشده از مهراوه شریفی نیا در خارج از کشور +عکس لورفته
bltرکنا نت : آزاده صمدی با لباس راحتی در خانه اش + عکس
bltتیک نیوز : ژست جذاب آزاده صمدی بدون روسری جنجال کرد + عکس
bltرکنا نت : ژست جذاب آزاده صمدی بدون روسری + عکس
bltمثلث : عکس لورفته از ماشین مدل بالای رامبد جوان +عکس همسرش
bltروزنامه شرق : امیر یوسفی: فضای مجازی، مامن تمرین دموکراسی
bltمثلث : سحر دولتشاهی ازدواج کرد! +تصویر باورنکردنی
bltگیتی آنلاین : فضای مجازی تنها مامن این روزهایمان برای تمرین دموکراسی است
bltباشگاه خبرنگاران : تصویری دیده نشده از بازیگر «پایتخت»/ اقدام خداپسندانه یک پرستار در شب قدر/ پشت صحنه داغ «بچه مهندس 4» که شب گذشته ضبط شد
bltمثلث : ماجرای دلار های رامبد جوان لو رفت! +تصاویر جنجالی
bltمثلث : عکس لورفته از ماشین مدل بالای رامبد جوان +تصاویر دونفره رامبد و همسرش
bltباشگاه خبرنگاران : عکس های جالب هنرمندان در کنار معلمانشان/ جدیدترین تصویر منتشر شده از «دودکش 2»/ تصویری که بازیگر خندوانه از خود و مهران مدیری منتشر کرد
bltباشگاه خبرنگاران : واکنش بازیگر «بچه مهندس3» به کلیپ کودک آزاری/ درد دل مجری معروف با رادیو/ تصویری از پشت صحنه سریال جدید «روزگار جوانی»
bltمثلث : اختلاف سنی عجیب بازیگران ایرانی با همسرانشان +تصاویر دونفره
bltباشگاه خبرنگاران : رامبد جوان آتش گرفت! / ارجمند و کرمی از آغاز همکاری شان خبر دادند/ تجربه قابل تاملی که بازیگر جوان آن را به اشتراک گذاشت
bltآریا : نشست خبری «هفته هنر انقلاب اسلامی» برگزار شد
bltمثلث : رقص رامبد جوان در برنامه تلویزیونی سوژه شد +فیلم جنجالی
bltخبرآنلاین : فصل چهارم «نون خ» ساخته می شود؟
bltباشگاه خبرنگاران : سفر خانم بازیگر به یکی از شهرهای تاریخی اصفهان/ وقتی سلیمان زاده یاد دوران کودکی را زنده می کند
bltبرنا نیوز : قورباغه ای که هفت تیر کش شد/ خانواده سلحشور در مقابل کارگردان خروج!
bltاتاق خبر : هنر نمایش
bltمثلث : فیلم غیرتی شدن رامبد جوان روی همسرش +تصاویر دونفره
bltمثلث : دستگیری رامبد جوان و جناب خان در خندوانه! +فیلم جنجالی
bltمیزان : هنرمندانی که در سال 99 ابدی شدند
bltمثلث : ماشین لوکس رامبد جوان حاشیه ساز شد +تصاویر دیده نشده
bltمثلث : سحر دولتشاهی ازدواج کرد! +تصویر باورنکردنی از سحر دولتشاهی
bltمثلث : فیلم حاشیه ساز از رامبد جوان؛ آقای رامبد، نفس شما از جای گرم درمی آید!
bltمثلث : دعوای جنجالی رامبد جوان و نگار جواهریان در خندوانه! +ویدئو
bltرکنا نت : نقش میترا ابراهیمی در طلاق پیمان قاسم خانی و بهاره رهنما / فیلم مصاحبه
bltمثلث : عکس جدید سحر دولتشاهی در نمایی از سریال جدیدش
bltجوان آنلاین : بیوگرافی بازیگران سریال می خواهم زنده بمانم + معرفی سریال
bltتیک نیوز : دختر بانمک هومن سیدی و ماجرای تبریک روز پدر
bltبرنا : دامادی یک «خوب، بد، جلف» / «نون.خ» کیک تولد را فوت کرد! سعید آقاخانی چند ساله شد؟ /مریلا زارعی به جای شبنم مقدمی!/ بازیگر زن جدید مسعود کیمیایی فاش شد/ جایگزین نوید محمدزاده پیدا شد/ رفقای خوب در آمریکا به داد شهاب سینمای ایران رسیدند/ بوی مهران مدیری هم
bltپانا : از پدران جاودان سینمای ایران تا پسرانی که راه پدر را ادامه دادند
bltمثلث : معرفی همسران رامبد جوان؛ حواشی ازدواج و طلاق های رامبد
bltمثلث : پست عاشقانه شقایق دهقان بعد از طلاق +تصاویر دیده نشده
bltمثلث : عکس جدید دختر رامبد جوان و نگارجواهریان +تصاویر دیده نشده
bltشریان : بهنام بانی در کنار مادر و مادربزرگش/ نرگس آبیار در نشست مطبوعاتی «ابلق»/ سه دوبلور معروف کشور در یک قاب
bltشریان : آرزوی شفا برای علی انصاریان/ تصویر مهدویان از صحنه ای در فیلم شیشلیک/کلیپ شنیدنی آقای خواننده با تصاویری زیبا
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.