مخبر - 1397/05/05 - اقامه نماز جمعه حرکتی سیاسی و عبادی برای جامعه اسلامی است/ لزوم رعایت قوانین کشور میزبان توسط حجاج ایرانی

اقامه نماز جمعه حرکتی سیاسی و عبادی برای جامعه اسلامی است/ لزوم رعایت قوانین کشور میزبان توسط حجاج ایرانی
امام جمعه بافق گفت: اقامه نماز جمعه حرکتی سیاسی و عبادی برای جامعه اسلامی است.
اقامه نماز جمعه حرکتی سیاسی و عبادی برای جامعه اسلامی است/ لزوم رعایت قوانین کشور میزبان توسط حجاج ایرانی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ امام جمعه بافق در خطبه های نماز این هفته شهرستان با اشاره به اقامه نخستین نمازجمعه به فرمان امام خمینی (ره) به تشریح ارزش نماز پرداخت و گفت: نماز جمعه یک حرکت سیاسی، علمی و عبادی برای جامعه اسلامی است.
حجت الاسلام سید جواد سلیمانی افزود: نمازجمعه حرکتی است که دشمن برای که دشمن برای بهم زدن آن سرمایه گذاری کرده و می خواهد از نظام جمهوری اسلامی گرفته شود.
وی با بیان اینکه به وسیله نمازجمعه می توان اهداف نظام و انقلاب را به مردم نشان داد اظهار داشت: نماز جمعه یک سنگر آرامشی برای مردم است و جایگاه وسیعی در نظام داراست و مردم باتوجه به مشکلات موجود در کشور حضور گسترده ای در نماز دارند.
امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار وزیر امور خارجه ایران و نمایندگان سیاسی دولت با مقام معظم رهبری تصریح کرد: در این دیدار مباحثی از جانب مقام معظم رهبری در رابطه با جایگاه و وظیفه سفیران ایران در هر کشور مطرح شد.
سلیمانی افزود: سفیران در کشور های بیگانه باید در رفتار های فردی و اجتماعی پایبند به موازین شرعی باشند و در آن کشور باید چهره انقلابی خود را حفظ کنند و اهداف نظام را با کشور بیگانه در میان بگذارند.
وی با بیان اینکه وزیر امورخارجه آمریکا یاوه گویی می کند و نباید از این قدرت های پوشالی ترسید بیان کرد: به عنوان نماینده سیاسی ایران باید از ارزش های کشور دفاع کنید و نماینده سیاسی دولت در هر کشوری باید در مقابل آن دولت از منافع ملی دفاع کند.
امام جمعه بافق بر لزوم دفاع از حق مسلمانان مظلوم بویژه فلسطین تاکید کرد و گفت: ایران طرفدار مظلومان است و در هرکجای جهان در مقابله با دشمنان می ایستد.
سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود، اعزام حجاج به مکه را عملی سیاسی و عبادی عنوان و خاطر نشان کرد:حجاج باید قوانین کشور میزبان را رعایت کنند و اگر در مکه حرکتی بر خلاف قوانین انجتم شود مصونیت دارد.
وی با اشاره به حوادث های ناگوار روی داده در مکه توسط آل سعود تصریح کرد: اگر خادم الحرمین های عربستان قدرت ندارند به کشور های اسلامی واگذار کنند تا آن ها از مکه و مسلمانان دفاع کنند.
خطیب نماز جمعه بافق اقدامات آن ها را بالاترین خیانت به کشور های اسلامی عنوان کرد و گفت: سه سال از حادثه منا گذشته، اما هیج اقدامی انجام نشده است و خون مردم مسلمان ارزش دارد.
امام جمعه بافق با بیان اینکه ایران کشوری قدرتمند در تمامی عرصه هاست بیان کرد: ایران کشوری است که عزت خود را در تمامی صحنه ها حفظ کرده است و در مقابل بیگانه سرتعظیم فرود نیاورده است.
انتهای پیام/ص

خطبه های نماز جمعه بافق

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.