جزئیات نامه حاجی بابایی به لاریجانی درباره افزایش حقوق ها

جزئیات نامه حاجی بابایی به لاریجانی درباره افزایش حقوق ها
حاجی بابایی علت ارسال نامه اش به رییس مجلس درباره افزایش حقوق ها را تشریح کرد و گفت: هدف از ارسال این نامه پاسخ لاریجانی به این سوال است که آیا حرف نوبخت صحت داشته و مجلس همان طرح اولیه را مصوب کرده است؟
جزئیات نامه حاجی بابایی به لاریجانی درباره افزایش حقوق ها

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اجرا نکردن مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق ها توسط دولت، بیان کرد: پس از ارائه طرح افزایش حقوق، نمایندگان در جلسه رسمی مجلس شورای اسلامی مصوبه ای را پیشنهاد دادند که به تصویب همگان رسید و برای اجرایی شدن آن مجدد به دولت بازگردانده شد اما آنچه در حال حاضر مشهود و روشن است، تخطی دولت از این مصوبه و قانون رسمی کشور است.

نماینده همدان با بیان اینکه نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکنون عملکرد بسیار خوب و مفیدی را از خود نشان داده است، گفت: پس از رسیدن مصوبه مجلس به مرحله اجرایی توسط دولت، حرف و حدیث های زیادی به وجود آمد که مهمترین این حاشیه ها تکیه نوبخت به مصوبه مجلس بوده چرا که ایشان معتقد است آنچه را که مجلس و نمایندگان به تصویب رساندند، در حال اجرا است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس علت ارسال نامه خود به رئیس مجلس را شفاف سازی مصوبه مجلس برای نمایندگان دانست و اظهار کرد: هدف از ارسال این نامه پاسخ لاریجانی به این سوال است که آیا حرف نوبخت صحت داشته و مجلس همان طرح اولیه را مصوب کرده است؟ اگر این صحبت درست باشد پس هرچه سریع تر نمایندگان باید از آن مطلع شوند تا در مراسمات و برنامه هایی که با مردم برگزار می کنند حقیقت موجود را بیان کنند تا ضربه ای به اعتماد بین مردم و نمایندگانشان وارد نشود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه یکی از وظایف مجلس نظارت بر اعمال دولت است، تصریح کرد: هدف دیگر از ارسال این نامه به رئیس مجلس، نظارت، پیگیری و برخورد با رئیس سازمان برنامه و بودجه و دولت در صورت عملکرد مغایر آنان با مصوبه نمایندگان است و اگر لاریجانی خلاف سخنان نوبخت را تأیید کند، مجلس مکلف به برخورد با دولت است.

**

گفتنی است روز یکشنبه 16 تیرماه، حاجی بابایی در نامه ای به رئیس مجلس با انتقاد از نحوه افزایش حقوق ها در سالجاری توسط دولت، احکام صادر شده توسط دولت در این زمینه را تخلف دانست.

در نامه حمیدرضا حاجی بابایی خطاب به علی لاریجانی آمده است:

«قصه حقوق ها در سال 1398 به شرح ذیل در مجلس شورای اسلامی تحت عنوان بند (ی) تبصره (12) قانون بودجه سال 1398 به تصویب رسید که در نتیجه:

مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دولت در لایحه بودجه سال 1398 را که برای کلیه کارکنان شاغل و بازنشسته کشوری و لشکری پیش بینی شده بود را لغو و برای کلیه شاغلین و بازنشستگان کشوری و لشکری به صورت میانگین 20 درصد را تغییر داد و جمله معروف 400 هزار تومان و تا 10 درصد را تصویب نمود و لیکن در اردیبهشت ماه زمزمه حقوق های متفاوت با مصوبه مجلس شورای اسلامی مطرح و سپس صدور احکام در دستگاه ها این موضوع را تایید نمود و پس از بازرسی ها و جلسات مکرر نماینده محترم هیات رییسه با نمایندگان دستگاه های دولتی و نظارتی آنچه کاملاً مشخص و محرز برای همه اعضای جلسه و اجماعی بود این که اگر ملاک بند (ی) تبصره (12) قانون بودجه سال 1398 باشد کلیه احکام صادر شده توسط دولت تخلف است.

لازم به ذکر است همراه با مصوبه بند (ی)، حکم دیگری تحت عنوان بند (158) متفرقه بدون مطرح شدن در جلسه صحن علنی که سرمنشاء قانون گریزی می باشد به دولت ابلاغ شد که براساس آن به دولت اختیار تام برای هرگونه افزایشی داده است. یعنی دولت را مجاز می نماید که حتی فردی پنج میلیون تومان افزایش حقوق داشته باشد تا جایی که تصویب نامه دولت با صراحت اعلام نموده است که حقوق بگیران از 2.5 میلیون تومان تا بالاترین آنها 18 درصد افزایش حقوق داشته باشند، یعنی کسی که 20 میلیون حقوق دریافت می کند 3.6 میلیون تومان افزایش حقوق داشته باشد و از طرفی در آخرین جلسه نماینده محترم هیات رییسه و نمایندگان دستگاه های اجرایی و نظارتی اعلام گردید که تعدادی از دستگاه های اجرائی از قانون مصوب مجلس استثناء هستند گزارشات حاکی است که علاوه بر 400 هزار تومان پایین ترین حقوق 2.5 درصد و حقوق 20 میلیونی 16 درصد افزایش حقوق داشته است.

158_ دولت موظف است ضریب افزایش حقوق و مزایای مستمر کارکنان و حقوق بازنشستگان (موضوع بند (ی) تبصره (12) را به گونه ای تعیین نماید که علاوه بر افزایش چهار میلیون ریالی از حداقل درصد بند (ج) در این حکم نیز بهره مند شوند.

تبصره 12_

ی – افزایش حقوق گروه های حقوق بگیر از قبیل هیات های علمی، قضات، کارکنان کشوری و لشکری و بازنشستگان آنها شاغل در کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و بازنشستگان آنها به نحوی که تفاوت تعلیق موضوع ماده (78) قانون مدیریت خدمات کشوری و حکم حقوق بدون تغییر باقی بماند، از ابتدای سال 1398 حقوق یا عناوین مشابه مشمولین این بند به میزان ماهانه چهار میلیون (4000000) ریال افزایش می یابد. علاوه بر این افزایش ضریب ریالی سالانه مشمول این بند نسبت به سال 1397 به میزان تا ده درصد (10%) افزایش می یابد.

مستدعی است دستور فرمایید:

1_ آیا بند (158) در مجلس شورای اسلامی مطرح و موافقین و مخالفین اظهارنظر و در پایان رای گیری صورت گرفته است؟ در صورت مطرح شدن مذاکرات صحن مجلس ثبت شده است؟

2_ منشاء صدور حکمی تحت عنوان بند (158) در بودجه چیست؟

3_ آیا این حکم نقض و نفی بند (ی) تبصره (12) بودجه سال 1398 می باشد؟

4_ آیا تعدادی از دستگاه ها از حکم مصوب مجلس استثاء هستند؟

5_ آیا نظر جنابعالی از حکم بند (158) اختیار تام به دولت در رابطه با افزایش حقوق ها است؟

6_ آیا براساس آیین نامه داخلی، در لایحه بودجه اگر پیشنهادی مطرح و تصویب شود امکان پیشنهادی که آن را نقض کند و یا ضد آن باشد امکان پذیر است.

7_ جناب آقای دکتر نوبخت در مصاحبه ای اخیراً فرموده اند آنچه عمل کردیم قانون مجلس است اگر مجلس نظری دیگری دارد قانون را تغییر دهد. آیا آنچه اتفاق افتاده است نظر مجلس است؟ اگر نیست چرا اقدامی انجام نمی پذیرد؟ و اگر هست چرا مجلس مسئولیت آن را نمی پذیرد؟

از دستور مقتضی که مبذول خواهید فرمود کمال تشکر و امتنان را دارد.»


کلیدواژه های این خبر
همدان   مصوبه مجلس   لایحه بودجه   حدیث   قانون بودجه   صحن علنی مجلس   صدور احکام   حمیدرضا حاجی بابایی   ریاست مجلس   احکام   محرز   کمیسیون برنامه و بودجه   افزایش حقوق   مکلف   قانون گریزی   لشکری   مجلس شورای اسلامی   علی لاریجانی   شورای اسلامی   پیش بینی   بازنشسته   دستگاه های دولتی   حاجی بابایی   حقوق بگیران   رئیس سازمان برنامه و بودجه  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «الف» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
خبرخوش درباره حقوق بازنشستگان
مشرق نیوز
خواب نجومی بگیران شرکت های دولتی آشفته می شود
هم اندیشی
خواب نجومی بگیران شرکت های دولتی آشفته می شود/ از حقوق 70 میلیونی تا برخورد «صفر»
فارس
اختصاص 89 هزار میلیارد تومان برای تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی
برنا
سقف منابع 910 هزار میلیارد تومان شد +متن کامل
مشرق نیوز
قالیباف:مجلس دنبال این نبوده که مشکل مردم را حل نکند
شهدای ایران
مجلس دنبال این نبوده که مشکل مردم را حل نکند
خبرگزاری بسیج
دغدغه بودجه؛ فقرزدایی و امنیت غذایی باشد
صدا و سیما
مردم بودجه غیرشفاف و تورم زا را از دولت و مجلس نمی پذیرند/ بودجه باید دغدغه فقرزدایی و امنیت غذایی و دارویی داشته باشد
خبرگزاری خانه ملت
7 محور ضروری اصلاح لایحه بودجه
شهدای ایران
محورهای ضروری برای اصلاح لایحه بودجه 1400
اقتصاد آنلاین
حرف های معنادار حاجی بابایی درباره مجلس
جام نیوز
حاجی بابایی: تخلفات دولت در افزایش حقوق ها محرز است/ باید معلوم شود، چه کسی بند 158 را به قانون اضافه کرده؟
باشگاه خبرنگاران
چرا مجلس به عدم اجرای همسان سازی حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته اعتراض نکرد؟
فارس
نامه لاریجانی به رئیس جمهور برای تطبیق قوانین افزایش حقوق ها
باشگاه خبرنگاران
برخی در حمایت از بی قانونی دولت مصاحبه می کنند
بولتن نیوز
مصاحبه های تشریفاتی بعضی نمایندگان و دولتی ها برای سرپوش نهادن بر تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق ها
الف
روایت حاجی بابایی از تخلفات دولت در افزایش حقوق ها
خبرگزاری دانشجو
تخلفات دولت در افزایش حقوق ها و مصاحبه های حمایتی مبتکران بند 158 محرز است
باشگاه خبرنگاران
ناگفته های یک نماینده از تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق ها
نامه نیوز
تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق ها
جهان نیوز
تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق ها/ برخی در حمایت از بی قانونی دولت مصاحبه می کنند
نماینده
ماجرای افزایش حقوق کارمندان میان دولت و مجلس/برخی نمایندگان در مقابل دولت به ابهامات افزایش حقوق ایستاده اند/مصوبه ای که باعث کشمکش میان دولت و مجلس در چشم کارمندان /حقوق بگیران به افزایش حقوق/حقوق سوهان روح کارمندان
آرا نیوز
حقوق دانشجو معلمان افزایش می یابد
رهیاب نیوز
افزایش حقوق دانشجو معلمان در راه است
برنا نیوز
حقوق دانشجو معلمان 400 هزارتومان افزایش می یابد
صبحانه با خبر
افزایش 440 هزار تومانی حقوق دانشجو معلمان
خبرگزاری خانه ملت
نامه سازمان امور اداری و استخدامی برای افزایش 440 هزار تومانی حقوق دانشجو معلمان
خبرگزاری خانه ملت
کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق
بلاغ مازندران
ماجرای افزایش حقوق 98 به کجا رسید؟
تجارت امروز
سرانجام مناقشه مجلس و دولت بر سر "افزایش حقوق کارمندان در سال 98" به کجا رسید؟
تابناک
حقوق کارمندان دولتی یا مجلسی افزایش پیدا می کند؟
آنا نیوز
افزایش حقوق همچنان در تونل انتقادات
سایت جماران
جزئیات نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس درباره افزایش حقوق ها
تابناک
کارمندان دولت، منتظر افزایش حقوق بیشتر باشند
خوزنا
شرایط پرداخت حقوق و مزایای کارکنان انتقالی
اقتصادگردان
حاجی بابایی: دولت باید بخشنامه جدیدی برای افزایش حقوق ها تصویب کند
بلاغ مازندران
کشمکش ها بین دولت و مجلس درباره افزایش حقوق ها به کجا می رسد؟
خبرگزاری دانشجو
علت ارسال نامه حاجی بابایی به لاریجانی درباره افزایش حقوق ها
دنیای اقتصاد
علت ارسال نامه به رئیس مجلس درباره افزایش حقوق ها
ایسنا
اخبار مرتبط
bltمشرق نیوز : خبرخوش درباره حقوق بازنشستگان
bltهم اندیشی : خواب نجومی بگیران شرکت های دولتی آشفته می شود
bltفارس : خواب نجومی بگیران شرکت های دولتی آشفته می شود/ از حقوق 70 میلیونی تا برخورد «صفر»
bltبرنا : اختصاص 89 هزار میلیارد تومان برای تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی
bltمشرق نیوز : سقف منابع 910 هزار میلیارد تومان شد +متن کامل
bltشهدای ایران : قالیباف:مجلس دنبال این نبوده که مشکل مردم را حل نکند
bltخبرگزاری بسیج : مجلس دنبال این نبوده که مشکل مردم را حل نکند
bltصدا و سیما : دغدغه بودجه؛ فقرزدایی و امنیت غذایی باشد
bltخبرگزاری خانه ملت : مردم بودجه غیرشفاف و تورم زا را از دولت و مجلس نمی پذیرند/ بودجه باید دغدغه فقرزدایی و امنیت غذایی و دارویی داشته باشد
bltشهدای ایران : 7 محور ضروری اصلاح لایحه بودجه
bltاقتصاد آنلاین : محورهای ضروری برای اصلاح لایحه بودجه 1400
bltجام نیوز : حرف های معنادار حاجی بابایی درباره مجلس
bltباشگاه خبرنگاران : حاجی بابایی: تخلفات دولت در افزایش حقوق ها محرز است/ باید معلوم شود، چه کسی بند 158 را به قانون اضافه کرده؟
bltفارس : چرا مجلس به عدم اجرای همسان سازی حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته اعتراض نکرد؟
bltباشگاه خبرنگاران : نامه لاریجانی به رئیس جمهور برای تطبیق قوانین افزایش حقوق ها
bltبولتن نیوز : برخی در حمایت از بی قانونی دولت مصاحبه می کنند
bltالف : مصاحبه های تشریفاتی بعضی نمایندگان و دولتی ها برای سرپوش نهادن بر تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق ها
bltخبرگزاری دانشجو : روایت حاجی بابایی از تخلفات دولت در افزایش حقوق ها
bltباشگاه خبرنگاران : تخلفات دولت در افزایش حقوق ها و مصاحبه های حمایتی مبتکران بند 158 محرز است
bltنامه نیوز : ناگفته های یک نماینده از تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق ها
bltجهان نیوز : تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق ها
bltنماینده : تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق ها/ برخی در حمایت از بی قانونی دولت مصاحبه می کنند
bltآرا نیوز : ماجرای افزایش حقوق کارمندان میان دولت و مجلس/برخی نمایندگان در مقابل دولت به ابهامات افزایش حقوق ایستاده اند/مصوبه ای که باعث کشمکش میان دولت و مجلس در چشم کارمندان /حقوق بگیران به افزایش حقوق/حقوق سوهان روح کارمندان
bltرهیاب نیوز : حقوق دانشجو معلمان افزایش می یابد
bltبرنا نیوز : افزایش حقوق دانشجو معلمان در راه است
bltصبحانه با خبر : حقوق دانشجو معلمان 400 هزارتومان افزایش می یابد
bltخبرگزاری خانه ملت : افزایش 440 هزار تومانی حقوق دانشجو معلمان
bltخبرگزاری خانه ملت : نامه سازمان امور اداری و استخدامی برای افزایش 440 هزار تومانی حقوق دانشجو معلمان
bltبلاغ مازندران : کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق
bltتجارت امروز : ماجرای افزایش حقوق 98 به کجا رسید؟
bltتابناک : سرانجام مناقشه مجلس و دولت بر سر "افزایش حقوق کارمندان در سال 98" به کجا رسید؟
bltآنا نیوز : حقوق کارمندان دولتی یا مجلسی افزایش پیدا می کند؟
bltسایت جماران : افزایش حقوق همچنان در تونل انتقادات
bltتابناک : جزئیات نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس درباره افزایش حقوق ها
bltخوزنا : کارمندان دولت، منتظر افزایش حقوق بیشتر باشند
bltاقتصادگردان : شرایط پرداخت حقوق و مزایای کارکنان انتقالی
bltبلاغ مازندران : حاجی بابایی: دولت باید بخشنامه جدیدی برای افزایش حقوق ها تصویب کند
bltخبرگزاری دانشجو : کشمکش ها بین دولت و مجلس درباره افزایش حقوق ها به کجا می رسد؟
bltدنیای اقتصاد : علت ارسال نامه حاجی بابایی به لاریجانی درباره افزایش حقوق ها
bltایسنا : علت ارسال نامه به رئیس مجلس درباره افزایش حقوق ها
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.