مخبر - 1397/04/29 - لزوم نهی از روش های غیراخلاقی و غیردینی

لزوم نهی از روش های غیراخلاقی و غیردینی
برخی از زائران زن یا مرد ایرانی با وضعیت غیراسلامی و غیراخلاقی در سرزمین وحی حضور پیدا می کنند و آبروی ایران و شیعه را مخدوش می سازند. آیا زمینه سازی برای حضور چنین افرادی و عدم برخورد با رفتارهای غیراسلامی آنان توسط مسئولان و متولیان امر چه صورت دارد و توصیه حضرتعالی در این زمینه چه می باشد؟
لزوم نهی از روش های غیراخلاقی و غیردینی

اعمال نیک و بد بندگان هر روز بر پیامبر(ص) عرضه می شود، پس حذر و حیا کنید از این که کار زشت بر پیامبر(ص) عرضه گردد. امام صادق(ع)، الحکم الزاهره، 2/430
مبغوض ترین مردم نزد خدا کسی است که خود را پیرو امامی بداند، ولی از کردارش پیروی نکند. امام سجاد(ع)، تحف العقول، 287
سؤال: برخی از زائران زن یا مرد ایرانی با وضعیت غیراسلامی و غیراخلاقی در سرزمین وحی حضور پیدا می کنند و آبروی ایران و شیعه را مخدوش می سازند. آیا زمینه سازی برای حضور چنین افرادی و عدم برخورد با رفتارهای غیراسلامی آنان توسط مسئولان و متولیان امر چه صورت دارد و توصیه حضرتعالی در این زمینه چه می باشد؟
حضرت آیت الله خامنه ای:
بر همه لازم است به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنند.
حضرت آیت الله فاضل لنکرانی:
باید مراعات شود و مسئولین حداکثر تلاش خود را برای جلوگیری از این امر بکنند.
حضرت آیت الله سیستانی:
زمینه سازی برای حضور اشکال ندارد، ولی باید آن ها را نهی از منکر کنند.
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی:
مردان و زنان مسلمان در هر جا چه در سرزمین وحی، چه غیرآن باید از جهت اخلاق و عمل، روش صحیح و مشروع داشته باشند و قولاً و عملاً موجب وهن اسلام و ترویج بی مبالاتی نباشند و اگر با وضع زننده ظاهر شوند، لازم است هر کس مشاهده کرد نهی کند و این تکلیف نسبت به مسئولین که قدرت اجرایی هم دارند، تأکید بیشتری دارد.
حضرت آیت الله تبریزی:
کسانی که از منکرات اطلاع دارند یا می بینند، در صورتی که احتمال تأثیر بدهند باید نهی از منکر کنند و به نحو فردی و جمعی نهی از منکر را تکرار کنند تا این که منکرات ترک شود.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی:
مسئولین باید جلو این منکرات را بگیرند.
حضرت آیت الله بهجت:
امر به معروف و نهی از منکر با شرایط آن بر همگان واجب است. لزوم نهی از روش های غیراخلاقی و غیردینی

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.